За прясното мляко и бебе!!

  • 445
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 559
Знам ,че най рано се дава когато бебо е на годинка Peace,но искам да знам дали е опасно с нещо друго освен алергиите newsm78.
Моята принцеска е на почти 11 месеца,от месец насам си е опитвала и от сладоледа ми,и от крема ми(ванилов крем правен с мляко),а също така и от мляко с ориз.По това разбирам ,че няма алергия към млякото,но може ли да и навреди за нещо друго.Да не би да избързвам много newsm78

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Опасението е основно за алергиите - още повече, че те понякога са с отложен старт и се проявяват при натрупване на срещи с алергена. Разумно е да се изчака до 1г.

# 2
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 915
Да, една от основните причини е алергията. Друга - прясното мляко може да окаже влияние върху нивото на желязото в организма. От една страна, самото прясно мляко е бедно на желязо и използването му като заместител на кърмата (или АМ) не е подходящо за дете под 1 годинка. От друга, консумацията му пречи за абсорбацията на желязо от други храни, ако се консумира заедно с тях. Поради тези причини и по-големи количества прясно мляко по-късно не е добра идея. Всичко е относително, но обикновено съм срещала препоръки за не повече от 2-3 чаши на ден за деца от 1 до 2 годинки.

# 3
  • Мнения: 119
Не рискувай ,още повече ,че не знаеш какво има в сегашното прясно мляко

# 4
  • Мнения: 1 559
Мисълта ми беше,не да и давам да пие прясно мляко Naughty,защото ние още дори се и кърмим Laughing,а да не е опасно ,че примерно си хапва по няколко лъжички от изброените неща по горе newsm78.И това не е всеки ден,освен няколкото лъжички крем ванилия дадени и от моята купичка или от на баща и(крема ни е традиция за десерт vecher  Joy hahaha)

Общи условия

Активация на акаунт