С бебе през океана

  • 562
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
След по-малко от седмица ще пътувам с 5 месечния Антон от САЩ към България с Луфтханза и естествено имам един куп въпроси. Най-вече обаче се чудя къде ще го слагам да спи  smile3524, както и какви други удобства за бебешоци има на борда на самолета. Бебето няма отделен билет за запазена седалка, а ще пътува в скута ми. Всякаква информация ще ми е много полезна. Няма да ми трябват бутилки с формула, тъй като кърмя, но може би ще е добре да взема мляко в бутилка за излитането и кацането. (Тони сега се учи да пие вода направо от чашка).

Сменяме полет в Германия и се надявам да вземат на борда седалката за кола на Тони и колелата към нея (превръщат я в количка), за да мога след това на летището в Мюнхен да си ги взема обратно и ползвам през 3-те часа престой.  1stroller Мисля да му взема и кенгуруто, но все пак не зная дали преносимия ни багаж няма да стане прекалено голям.

Мерси много!!!   newsm52

# 1
  • Мнения: 780
Гледам, че никой не е писал. Аз не съм летяла повече от година и информацията ми сигурно няма да е най-пресна, макар че не вярвам много да са се променили правилата в това отношение. Най-добре е да се свържеш с авиокомпанията, с която ще пътуваш (или агенцията, чрез която си си купила билет) и да им зададеш всичките си въпроси. Има много подобни теми ако искаш да прочетеш как други мами са пътували -пусни търсачката, но ще бъдат разкази за различни авиокомпании. Аз мога да ти кажа как сме пътували например с австрийските авиолинии, сингапурските, австралийските и немските - ако те интересува  Wink Grinning  Hug

# 2
  • Мнения: 780
Писах ти на лични. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 34
Благодаря за информацията! Няколко пъти вече говорих с Луфтханза и ги питах какво ли не. Дано не забравям нещо, но като цяло ми е що годе ясно какво ни предстои. Надявам се само по летищата да нямам проблем с кърмене, смяна на памперси и прочие, но все ще се оправим. В САЩ на много места те гледат на криво, когато кърмиш на обществено място, но в в Германия едва ли това ще е случая.

Пак мерси! И хубаво лято! Party

# 4
  • Мнения: 994
А пита ли ги Луфтханза дали може да ти осигурят специално бебешко място? Това е малко легълце, което се закача на специално място в самолета - за целта обаче трябва да ти дадат мястото - става с предварителна заявка. Удобно е, защото бебе съвсем спокойно спи в легълцето.

# 5
  • Мнения: 3 478
И на мен ми предстои същото другата седмица, само дето моята бесотия ще е на 13 месеца. При вас ще бъде определено доста по-лесно. И наистина влизате в границата за бебешко легълце. Защо не питаш дали имат свободни и да запазиш едно. Дават ги до 6 месеца и имат ограничени бройки. На мен ми казаха само 3 броя за самолет, но може да си завси и от компанията. Количката ти определено ще ти я дадат с теб и ще може да я ползваш по летищата, само за столчето не съм сигурна. На мен ми казаха или едното или другото, двете с мен на самолета няма да мога да кача, но пък и аз не съм с Луфтханза. За кенгуруто няма да имаш проблем. Освен твоя и си ръчен багаж имаш право и на дайпер чанта за бебето. Мятай кенгъръто в количката и като влизате в самолета ще си го вземеш на ръка и готово. Лек път!

Общи условия

Активация на акаунт