Череши от кога?

  • 12 383
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Мами знаете ли от кога могат да се дават череши на бебоците и как?

# 1
  • Мнения: 1 371
Майка ми навремето ми е дала череша (иначе само кърма), когато съм била на 10 месеца.
Незнам дали е актуално това и сега...........
 Peace

# 2
  • Мнения: 2 807
След 7-ми месец вече може, не са алергизиращи, а и доста добре се приемат от мъничкия организъм  Wink
Предлагала съм сокче от череши - измивам, беля, изстисквам през марля.
Не съм използвала сокоизстисквачката за сока.

Ако е за кисел или каша (винаги добавям плодове и към кашите) пак я беля и пасирам.

Ако ще приготвяш по-голямо количество сок и/или пюре от череши, можеш да използваш преса за чесън за по-бързо махане на люспата -> разделяш черешката и като натиснеш пресата , люспата остава вътре - става много бързо.  Grinning

Пюре от череши не съм давала, но и не съм виждала такова на Hipp, Nestle или Semper.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 610

Пюре от череши не съм давала, но и не съм виждала такова на Hipp, Nestle или Semper.

Има на АМ-АМ,купих го,но още не съм го дала,че не стигам все до него Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 1 368

Пюре от череши не съм давала, но и не съм виждала такова на Hipp, Nestle или Semper.

Има на АМ-АМ,купих го,но още не съм го дала,че не стигам все до него Wink
И аз купих на АМ-АМ,но още не съм го дала.

# 5
  • Мнения: 4 915
Мами знаете ли от кога могат да се дават череши на бебоците и как?
Можеш, още когато излязат на пазара, детето ти е достатъчно голямо.
Аз ги пасирах през обикновена пластмасова цедка - разделях на две и претривах през ситото.

# 6
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Не знам от кога, но по черешово време ще сме на 10-11 месеца и няма и да се замисля да дам.

# 7
  • Мнения: 966
Да и аз ще давам по черешово време Grinning

# 8
  • Мнения: 1 194
Аз дадох готово пюре с череши , на 7 мес. За "истинските " череши още не съм се замисляла как ще процедирам... newsm78

# 9
Череши се дават от началото на 12 месеца. Вие преценете сами.

# 10
  • Мнения: 348
Ето списъка, който ни предложи нашия педиатър да една годинка:
Подходящи плодове: ябълка, круша, портокал на сок, банан, сливи и грозде
Плодове, които е добре да се избягват: ягоди, праскова, киви, кайсии, пъпеш и череши
Подходящи зеленчуци: картоф, морков, зелен фасул, праз лук, тиквички, тиква, лапад
Зеленчуци, които е добре да се избягват: зеле, спанак, репички, цвекло
За месата, червеното се препоръчва доста след годинката, иначе пиле, пуйка, агне, свинско са ОК.
Разбира се този списък е ориентировъчен, по преценка можеш да даваш някои неща   bouquet

# 11
  • Мнения: 119
Чакам само да излязат и мисля да дам тогава пресни - ние ще сме вече около годинка

# 12
  • Мнения: 9 481
Ето списъка, който ни предложи нашия педиатър да една годинка:
Подходящи плодове: ябълка, круша, портокал на сок, банан, сливи и грозде
Плодове, които е добре да се избягват: ягоди, праскова, киви, кайсии, пъпеш и череши
Подходящи зеленчуци: картоф, морков, зелен фасул, праз лук, тиквички, тиква, лапад
Зеленчуци, които е добре да се избягват: зеле, спанак, репички, цвекло
За месата, червеното се препоръчва доста след годинката, иначе пиле, пуйка, агне, свинско са ОК.
Разбира се този списък е ориентировъчен, по преценка можеш да даваш някои неща   :bouquet


Верно навсякъде различни схеми newsm78
Навсякъде съм чела, че цитруси се дават след годинката..както и свинско, а другите меса може преди това...вече съвсем да се объркаш..
http://karmene.greatnow.com/izbiagvane.html
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46257.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=90947.0

Ето тук пък друг вариант-тази последно ми беше попаднала:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1043/51/

# 13
  • София
  • Мнения: 6 360
Ето списъка, който ни предложи нашия педиатър да една годинка:
Подходящи плодове: ябълка, круша, портокал на сок, банан, сливи и грозде
Плодове, които е добре да се избягват: ягоди, праскова, киви, кайсии, пъпеш и череши
Подходящи зеленчуци: картоф, морков, зелен фасул, праз лук, тиквички, тиква, лапад
Зеленчуци, които е добре да се избягват: зеле, спанак, репички, цвекло
За месата, червеното се препоръчва доста след годинката, иначе пиле, пуйка, агне, свинско са ОК.
Разбира се този списък е ориентировъчен, по преценка можеш да даваш някои неща   bouquet



вашият педиатър е чел много странни и доста стари книжки.
препоръчва като първи плодове портокал и банан, а не препоръчва пъпеш и череша?!
препоръчва като първи зеленчук зелен фасул?!
препоръчва лапад, а не препоръчва спанак ?!
препоръчва агнешко - известен алерген?

въз основна на прочетения огромен куп информация (детето ми е с АБКМ и много внимавам със захранването), бих отхвърлила тези съвети на педиатъра ти, които съм извадила.

за черешата лошо нещо не съм чела. не знам защо тук няма пюрета с череши. на мен ми донесоха от Франция няколко пюрета круша с череша за след 6-тия месец. дала съм ги на 8 месеца, приеха се отлично, но уви - нямам повече и сега чакам да узреят нашите череши.

# 14
  • Мнения: 3 423
Ето списъка, който ни предложи нашия педиатър да една годинка:
Подходящи плодове: ябълка, круша, портокал на сок, банан, сливи и грозде
Плодове, които е добре да се избягват: ягоди, праскова, киви, кайсии, пъпеш и череши
Подходящи зеленчуци: картоф, морков, зелен фасул, праз лук, тиквички, тиква, лапад
Зеленчуци, които е добре да се избягват: зеле, спанак, репички, цвекло
За месата, червеното се препоръчва доста след годинката, иначе пиле, пуйка, агне, свинско са ОК.
Разбира се този списък е ориентировъчен, по преценка можеш да даваш някои неща   bouquet



вашият педиатър е чел много странни и доста стари книжки.
препоръчва като първи плодове портокал и банан, а не препоръчва пъпеш и череша?!
препоръчва като първи зеленчук зелен фасул?!
препоръчва лапад, а не препоръчва спанак ?!
препоръчва агнешко - известен алерген?

въз основна на прочетения огромен куп информация (детето ми е с АБКМ и много внимавам със захранването), бих отхвърлила тези съвети на педиатъра ти, които съм извадила.

за черешата лошо нещо не съм чела. не знам защо тук няма пюрета с череши. на мен ми донесоха от Франция няколко пюрета круша с череша за след 6-тия месец. дала съм ги на 8 месеца, приеха се отлично, но уви - нямам повече и сега чакам да узреят нашите череши.
подкрепям jam Peace
от списъка на педиатъра ти всеки алерголог ще се изприщи
аз имам списък на Мустаков и в него също агнешкото е силен алерген,също портокала,банана,ябълката,крушата,зеления фасул,морковите
 черешите не са алерген Peace

Общи условия

Активация на акаунт