Как правите запаси от кърма?

  • 584
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 625
Кърмя вече второ бебе, първото кърмих година и десет месеца и така и не се научих да правя запаси! Като ми се наложи да изляза тичам през глава да се върна да не огладнее бебето! Та въпросът ми е следният как успявате да направите запас! След кърмене ако изцедя 20-25 грама от двете гърди много е! Т.е трябва след пет кърмения да изцедя та да се получи някаква прилична доза за замразяване! При вас как е?

# 1
  • Мнения: 11 003
Ще следя темата, понеже искам да си приготвя запаси.
И още нещо, ако изцеждаме такива малки количества, всяка дозичка в отделен контейнер ли трябва да е? Защото не виждам как изцедената и охладена в хладилника кърма ще се допълва с топла от гърдата. newsm78

# 2
  • Мнения: 1 117
Аз кърмя също второ дете, но не се връщам у дома за поредното кърмене , а си сядам на пейка в някоя градинка и си кърмя детето.
Цедя се след всяко кърмене , защото не ме доизсуква и замразявам, като събирам през деня в контейнер , навътре в хладилника , вечерта залепям листче с дата и бутам във фризера. Запасявам се за в бъдеще Simple Smile

# 3
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Да пишат мамите с повече опит. АЗ правя също така- събирам за деня и вечерта във фризера.

# 4
  • Мнения: 11 003
За деня събирате в 1 контейнер в хладилника и после във фризера, така ли Embarassed

# 5
  • Мнения: 2 807
Можеш да слагаш изцедената кърма в стерилните контейнерчета (пластмасови са) за урина  Wink - 0,20 лева струват, стерилни са, капачето им е удобно, а и събират около 70 милилитра.
А и после по-лесно можеш да прецениш количеството кърма, от което се нуждае бебето, без да е нужно да изхвърляш вече замразената и отново размразена кърма.  Wink

# 6
  • Мнения: 1 321
Когато имах повече кърма а това съответно беше в първите месеци докато се регулира цедях след всяко кърмене и така за деня или от два дена ако не успея за един я събирах в едни контейнери и след това замразявах като задължително се надписва датата на цедене.
Имам си и до ден днешен за кашите. Hug

# 7
  • Мнения: 664
Един вариант е, ако кърмиш само от едната гърда, да изцедиш другата, а после, ако на бебето не му е достатъчна изцедената гърда, ще си навакса като суче и двете.
Друг вариант (това правех аз), когато си лягаше бебето вечер преди по-голямата нощна пауза, изчаквах някой час да се понапълнят и цедях и двете, така за едно цедене събирах достатъчно (евентуално допълвах сутринта).

# 8
  • Мнения: 9 481
Можеш да слагаш изцедената кърма в стерилните контейнерчета (пластмасови са) за урина  Wink - 0,20 лева струват, стерилни са, капачето им е удобно, а и събират около 70 милилитра.
А и после по-лесно можеш да прецениш количеството кърма, от което се нуждае бебето, без да е нужно да изхвърляш вече замразената и отново размразена кърма.  Wink



Процедирах по същия начин-напълних 3-те налични чекмеджета на фризера Mr. Green
Все още кърмя-сутрин и вечер, а кърмата от фризера става за каши и за карт.пюре..
Същите "стерилни чашки за урина" ги има и по 100мл. с винтова капачка. И на двата вида има място за написване на дата и час Wink
Бях купила и на Авент чашите, но са мн неудобни /180мл са/ а и скъпи...
А иначе събирах за деня докато напълня чашката и замразявам-в библиотеката имаше таблица колко издържа кърмата на стайна Т, в хладилник, камера, фризер..

# 9
  • Мнения: 1 584
Аз прочедирах почти какти ania. Връщах се на работа от края на януари и щях да отсъствам за 2 хранения на ден - някъде 1.5м преди това започнах да друпам запаси. Вечер последното ядене беше към 10, аз изчаквах до към 12 и цедях и двете гърди.
Сутрин изцеждах едната гърда след като се е наяла от другата. По принцип никога не съм могла да цедя повече от 50-60мл, а сутрин след сравнително голяма нощна пауза винаги съм стигала до към 120мл.

Аз се допитах до една мама и тя ми каза, че тогава пият по около 150-160мл на ядене и аз ги замразявах така в контейнерчетата на Авент. Няма проблем да държиш изцедена кърма в хладилник за едно денонощие, да добавяш към нея и да замръзиш накуп Peace
Проблемът при нас беше, че не искаше да пие от биберон и изпиваше около 50-60мл на хранене Sad

P.S. Комплектът на Авент (10x180ml и 10x220ml) тук си го взех за 20е и съм много доволна. Сега ги използвам да приготвям кашите и да я храня от тях Peace

# 10
  • Мнения: 11 003
А иначе събирах за деня докато напълня чашката и замразявам-в библиотеката имаше таблица колко издържа кърмата на стайна Т, в хладилник, камера, фризер..

Ето таблицата  Peace
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1047

# 11
  • София
  • Мнения: 625
Момичета, благодаря на всички за отговорите!   bouquet
Бяха ми много полезни!
И за таблицата също - досега не я бях виждала!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт