каша Елда на Хип

  • 821
  • 10
  •   1
Отговори
За хранила съм с оризова каша на Милупа и след обяд си заместваме едно хранене с нея(смесено с плодово пюре).Въпросът ми е искам да пробвам сега Елда и незнам дали пак тряба по малко да захранвам с нея или да дам направо цлото количество?На 6 1/2 месеци сме и на обяд папкаме зеленчуково пюре,още не съм въвела глутен и месо. И още един въпрос за спанак със сметана-мога ли да давам вече и от тези пюрета които със малко мляко в тях(орис със зеленчуци,крем зеленчуци на Хип),че ми се изчерпа асортимента вече WinkФамилно обременнени сме от алергии и не знам какво още мога да давам на тази възраст.Май стана доста дългичко Embarassed

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 404
Щом си захранила с оризова, защо не продължиш с друг вид безглутенова каша съдържаща вече познатия ви ориз - примерно ориз и царевица на Милупа също е много добра.
При нас елдата не се хареса, при все че дъщеря ми не е злояда. Аз бих захранила като при първия път, така трябва с всяка нова храна, а и твоето бебче е все още малко.
Щом си въвела ориз, виж какви зеленчуци съдържа пюрето ориз със зеленчуци и давай.
Спанак се препоръчва след 8-мия месец. Аз го въведох тогава.
Сметана - към годинката.
Можеш да даваш извара от 10-тия месец.
На 6-7 м. можеш да даваш картоф, морков, ориз, тиква, авокадо, грах, зелен фасул, карфиол, червена чушка. В различни комбинации се постига не малко разнообразие.
Аз бих изчакала с пюретата с мляко, можеш да добавяш адаптирано към пюретата или кърма, ако кърмиш. Сирена и глутен след 10 месец, а може и по-късно щом има фамилна обремененост.
Надявам се да съм ти била полезна. И все пак ти решаваш.

# 2
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Моя син много одобряваше тази каша!  Peace

# 3
Много ти благодаря,беше напълно изчерпателна.Понеже днес бях отворила кашата Елда  дадох една лъжичка и допълних с мляко,но ще послушам съвета ти и ще взема тази със ориз и царевица на Милупа.И аз така си мислех за спанака със сметана,но понеже е само 3% сметаната,си мислех да дам тези дни,но ще изчакам още.Благодяр ти още веднъж.

# 4
  • Мнения: 2 159
Аз дадох от това пюрета на хип със сметаната, тя е 3%, а от всички зел. пюрета единствено ядем спанак с картофи. Защо да не мога да давам спанак? Rolling Eyes Толкова бурканчета вече сме изяли.
Иначе как да давам комбинации само от 6 зеленчука 3 месеца, като на всичкото отгоре 3 от тях са ми категорично отказани newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 15 198
Въпросът ми е искам да пробвам сега Елда и незнам дали пак тряба по малко да захранвам с нея или да дам направо цлото количество?
С всяка нова храна се захранва постепенно-по принцип. А елдата, макар че не съдържа глутен и от тази гледна точка минава за подходяща храна за захранване, в доста източници се сочи като алерген. Така че, при фамилна обремененост, бъди предпазлива с нея.

мога ли да давам вече и от тези пюрета които със малко мляко в тях(орис със зеленчуци,крем зеленчуци на Хип),че ми се изчерпа асортимента вече
Моето бебе чисти зеленчукови пюрета не е яло. Винаги съм ги правила с кърма или АМ.

# 6
Елдата е в графа за бебета с алергии,не знам защо смяташ че може да е алерген,но най-вероятно си права,защото избиха ситни пъпчици по носа и съм давала само по една лъжичка 2 дена и добавях АМ.Благодаря ти VIVI,много мо беше полезна с отговора си.Чудя се тогава дапродължа с оризовата или д

# 7
Да продължавам с оризовата или да взема някаква друга?Колко време можеш да даваш от една каша,не трябва ли да разнообразяваш и стях?

# 8
  • София
  • Мнения: 15 198
Ето тук може да прочетеш някои неща за елдата като алерген:
Информация за хранителните алергени

# 9
Много ти благодаря Виви,беше ми много полезна Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 15 198
Да продължавам с оризовата или да взема някаква друга?Колко време можеш да даваш от една каша,не трябва ли да разнообразяваш и стях?

Можеш да продължиш с оризова и да я разнообразяваш като добавяш различни плодови пюрета.
Можеш да вземеш и бананова каша-тя е безглутенова. Или пък ориз с  нещо си-Фризокрем имат ориз с царевица, примерно.
В тази тема се опитах да събера информация за видовете каши и състава им: СПРАВОЧНИК: АСОРТИМЕНТ И СЪСТАВ НА КАШИТЕ. Можеш да си избереш нещо подходящо.

Общи условия

Активация на акаунт