Моля, компетентните по въпроса да се включат!

  • 866
  • 3
  •   1
Отговори
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Имам нужда от компетентното мнение на юрист или специалист "УЧР", счетоводител. Сестра ми е учител по английски език и в момента е в платено майчинство. През месец юни я викат да замества преподавател, но в друго училище. Въпросът ми е под каква правна форма е най-добре да я назначат? Как стоят нещата при назначаване по трудов и съответно по граждански договор, защото става въпрос за друг работодател, а не да се върне на работа. По граждански договор разбрах, че се иска регистрация по БУЛСТАТ, не знам откога е тази новост/промяна и има ли възможност да запази майчинството си цяло?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 702
Аз не мога да ти помогна, но ще те посъветвам да си зададеш въпроса в "Майки, бъдещи и настоящи". Има една тема "Майчинството - счетоводно", закована е. Там няколко майки са истински спецове и ще ти отговорят.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 702
Леле! Само докато ти отговоря, са ти преместили темата  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 9 050
Е как ще сме я преместили? Там си е  newsm78

За работа по граждански договор БУЛСТАТ не се изисква. БУЛСТАТ се изисква само за самоосигуряващите се лица.
Щом работи при друг работодате, сестра ви може да започне работа или по граждански договор или по трудов договор, но задължително договор за непълен работен ден. Максимум на половин работен ден може да работи.
Разликата между двете е, че по гражданския договор не и се внася осигуровка за фонд Общо заболяване и майчинство, но това не е проблем, тъй като тя си има основен работодател, при който е осигурена за този риск.
Това са единствените начини, по които може да работи на едното място и да продължи да ползва отпуск за отглеждане на дете на другото място.

Общи условия

Активация на акаунт