херпес зостер - заразяване

  • 10 962
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 600
моля за инфо - на майка ми диагностицираха херпес зостер, обривът се появи във вторник. кога е била заразна - преди, след това. питам, защото ми се налага да я видя през уикенда и дали е опасно за детето.

мерси!

# 1
  • Мнения: 950
Заразна е около 14 дена след това.

# 2
  • Мнения: 3 211
то е същото, като варицела, виж има доста инфо, същият вирус е
мисля, че карантината е 10дни, не помня вече, но не е опасно за детето, все едно да е контактно с варицела, нормално нещо, не виждам колко е голямо де, ако е бебе, те не се заразяват.

# 3
  • Мнения: 600
на 1.4г е, как така да не е опасно, не можем ли да се заразим от варицела? док каза, че и двете можем, тъй като и аз и детето не сме карали.

# 4
  • Мнения: 3 116
Ами най-много да изкарате варицела  Thinking

Няма нищо страшно  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 46 434
Заради този хепрес искам да сложа ваксина на детето си, но няма в България Close

Какъв е инкубационният период на инфекциозното заболяване херпес зостер?.

Като кликнеш в/у въпросите, се отварят и отстаналите отговори.

Бързо оздравяване на майка ти и дано не се заразите  Praynig

# 6
  • Мнения: 1 983
Аз бях с херпес зостер, по лицето и в окото.Според повечето лекари, с които съм се консултирала е заразно преди да избие обрива и докато завехнат коричките.Била съм в контакт с малката и с половинката(и двамата не са боледували от варицела), вече минаха около 20 дни, никой не се е разболял все още Praynig.Много е важна имунната система на хората около майка ти.
Искрено съчувствам на майка ти и се моля по-бързо да се оправи. Praynig

# 7
  • София
  • Мнения: 6 477
Заради този хепрес искам да сложа ваксина на детето си, но няма в България Close
Най-сетне още някой да споделя моето желание за тази ваксина! За съжаление малката вече изкара варицелата, а аз се хапя от яд, че се замотах за ваксина! Разбрах, че най-близката страна, където може да се купи е Гърция. Предполагам, че има и други европейски страни където я предлагат, а в Америка е просто задължителна! Моя приятелка падна възнак като разбра какъв ужас сме преживели с варицелата при положение, че има ваксина!

# 8
  • Мнения: 6 461
Заради този хепрес искам да сложа ваксина на детето си, но няма в България Close
Най-сетне още някой да споделя моето желание за тази ваксина! За съжаление малката вече изкара варицелата, а аз се хапя от яд, че се замотах за ваксина! Разбрах, че най-близката страна, където може да се купи е Гърция. Предполагам, че има и други европейски страни където я предлагат, а в Америка е просто задължителна! Моя приятелка падна възнак като разбра какъв ужас сме преживели с варицелата при положение, че има ваксина!


Не се обвинявай ,не си виновна ,че си се замотала с ваксината.
Когато се постави ваксина ,не е казано че лицето никога няма да боледува от това заболяване.
А , че може да го прекара ,но ще го премине по-леко.
Тошко изкара варицела .
Въпреки ,че с Пламен са постоянно заедно Пламен не се зарази.

Общи условия

Активация на акаунт