Как да го науча да заспива сам?

  • 1 295
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 616
Нашият прекрасен мъж свикна да спи при нас  Rolling Eyes
Нали сме мънички и ни мъчат колики та го вземахме около 2-3 седмици да спи при нас младежа, за да се чувства по-спокоен, а и нали гушкането поуспокоява, та докато минат коликите спеше при нас. Да, ама на него му хареса. Сега няма колики и на мен ми се ще да започне да си използва креватчето по преднзначение и да спи там самичък, много образно казано, защото креватчето му е залепено до леглото от моята страна, обаче детенце в момента, в който остане самичко и започва да се дере. Проблемът е че не сме с дървено креватче да махна преградата, а сме с платнените, сгъваемите креватчета и няма как да махне преградата между нас. Снощи плака около час с почивките, дано не ме заклеймите като жестока майка, и накрая пак го взех, не можах да издържа да видя още колко ще издържи да палче. В момента, в който легна при нас и заспа, ама на мига, така че съм сигурна, че причината за плача му е тази. Кажете ми какво да правим, не може да спи при нас вечно, още повече, че той вече се върти, обръща, рита, изобщо купон е да спим тримата заедно на едно легло и ми се ще това да приключи по-навреме.

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Най-лесното и за теб и за малчо е да заспива при теб и след това да го слагаш в кревата.
Все пак той е толкова мъничък, че все още има силна нужда от теб, от прегръдката, топлината и въобще от МАМА.
Така че си го гушкай и да не ти пука, рано или късно той ще се научи да си спи в кревата, а тогава ще ти е мъчно, че не иска да се гушне Laughing

# 2
  • Мнения: 2 677
Детенцето е малко и може би му е рано за приучване към нещо. Пробвай постепенно да го отвикнеш. По малко днес, по малко утре. Ако плаче и е неспокойно, вземай го при вас.
Макар че по принцип съм противник на спането заедно, се уверих, че най-важното в живота ни е на детенцето да му е добре. Ако не стане, така или иначе, няма да спи при вас като стане на 20, нали?  Wink

Поздрави и усмивки!

# 3
  • Мнения: 483
Моят сладък мъж е същият Simple Smile ама едно към едно и да ти кажа си спинкаме заедно и не ни пука. Мен по-скоро ме притеснява да не мъ направим нещо в леглото, да го смачкаме или да се задуши. За сега спи в едно специялно легло (като много плитка кутия) точно за спинкане с мама, но вече мъ е малка и незнам как ще действам от тук нататук. Че ще се гушкаме не е под съмнение, само искам да е безопасно...Ако някой има съвети да дава Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 616
Най-лесното и за теб и за малчо е да заспива при теб и след това да го слагаш в кревата.
Все пак той е толкова мъничък, че все още има силна нужда от теб, от прегръдката, топлината и въобще от МАМА.
Така че си го гушкай и да не ти пука, рано или късно той ще се научи да си спи в кревата, а тогава ще ти е мъчно, че не иска да се гушне Laughing

И аз обмислях този вариант, обаче усеща като го оставя, как го прави номера, а е хубаво заспал не знам, така че не действа това колкото и да ми се иска  Cry

Моят сладък мъж е същият Simple Smile ама едно към едно и да ти кажа си спинкаме заедно и не ни пука. Мен по-скоро ме притеснява да не мъ направим нещо в леглото, да го смачкаме или да се задуши. За сега спи в едно специялно легло (като много плитка кутия) точно за спинкане с мама, но вече мъ е малка и незнам как ще действам от тук нататук. Че ще се гушкаме не е под съмнение, само искам да е безопасно...Ако някой има съвети да дава Simple Smile

Той не се ли обажда, моят малчо ако го затиснем случайно и се обажда, спи си с нашето одеало, точно под възглавниците ни и нищо му няма, даже с няколко ритника си прави местенце ако му е тесничко случайно.

....... Ако не стане, така или иначе, няма да спи при вас като стане на 20, нали?  Wink


 Laughing Laughing Laughing Надявам се!

# 5
  • Мнения: 4 629
Аз съм от жестоките майки, които си оставят детето да плаче. Според мен това е начинът

# 6
  • Мнения: 5 790
И защо трябва да го "учиш" на каквото и да било? За да си скъсаш нервите ти, а детето да се съдере от рев ли? Какво ти пречи, че спи при вас?
Бебето е на 1 месец, все пак. За какво учене въобще говорим? Я го гушкай и не се натоварвай излишно с неща, които в този момент най-малкото не са нужни.
Меджу другото, смятам, че всичко е на периоди и това ще отмине, но когато му дойде времето.

# 7
  • Мнения: 1 986
  Аз не мога да ти дам съвет,за съжаление Confused,защото дъщеря ми заспива сама в креватчето си от самото начало,дори скоро започнахме да я оставяме и сама в стая,но мисля,че бебчето ти е още малко-дай му време,може би като поотрасне ще е по-спокойно,и ще заспива самичко-а буди ли се през нощта?

# 8
  • Мнения: 2 616
Не, спи си до сутринта, което е разтегливо понятие, защото понякога се буди чак в 10ч, друг път към 7ч е буден вече, но общо взето спи.

# 9
  • Мнения: 14 133
Най-лесното и за теб и за малчо е да заспива при теб и след това да го слагаш в кревата.
Все пак той е толкова мъничък, че все още има силна нужда от теб, от прегръдката, топлината и въобще от МАМА.
Така че си го гушкай и да не ти пука, рано или късно той ще се научи да си спи в кревата, а тогава ще ти е мъчно, че не иска да се гушне Laughing
Peace

# 10
  • Мнения: 222
Аз бих го оставила да спи при нас,както казват вси4ко с времето си, 6те се оту4и постепенно, аз дъ6теря ми до скоро я приспивах на ръце(а  и сега понякога)и вси4ки ми се караха, трябвало да я оставям да реве и тя като се нареве и 6те заспи, да ама не пробвах веднъж, и после половин 4ас ми бе6е нужен да я успокоя. Та съвсем скоро пробвах да я оставя в леглото с 6и6ето и аз разбирасе в стаята, но се скрих да не ме вижда, мрънка пя си и заспа, когато е спокоина си заспова има ли проблем иска да я гу6кам, така 4е ти ре6ава6.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 672
Ето ти една стара тема-има и моя отговор по въпроса
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=168321.msg3301454#msg3301454
Успех Hug

# 12
  • Мнения: 2 616
След всичко, което изчетох там направо ме хвана страх. Лошото е че и моят мъник е от тези дето заспиват в ръцете ми или на гърдата ми обаче усеща като го преместя в леглото му и почва да реве, не да плаче, да реве неистово. На всичкото отгоре така го е страх да не го върна пак в креватчето, това като го взема да го успокоявам, че ме сграбчва за блузата и не иска да ме пусне, направо ми се къса сърцето не знам какво да правя, а не искам да продължава да спи при нас, виждам че после отучването става още по-страшно и сложно. Не искам да си представя, че ще спи вечно при нас, в другата темичка четох за мами, които спят с децата си, които са на по 4 годинки, на мен ми звучи доста страшничко това, дано не ми се разсърдят за изказването тези, които искат да спят с децата си   bouquet

# 13
  • Мнения: 305
Аз смятам, че детето още е много малко и не се адаптирало към външната среда и му е не обходимо повече гушкане и успокояване.
Ще ти кажа при нас как бяха нещата.Малкият беше с колики до края на 3 месец.Първият месец, когато бяха по-силни си се гушкахме и успокоявахме, когато се наложеше.Много добре се чувстваше като го сложех в кошницата и дори няколко вечери е спял между нас  на спалнята, но в кошницата.
Леглото му е до нашето и с гушкане заспиваше до 3 месец.През ноща пиеше водичка, първо пробвах с биберон и ако не се укроти го гушках.След третия месец започна да заспива сам.Аз се скривах и ако се размрънка само му подавах биберон, без да ме вижда.След 9 месец обаче започна да се обръща  като го оставя да заспива и трябваше отново да се гушкаме.Сега има вечери, когато заспива гушнат в мен има вечери, когато заспива в леглото си сам, но ме вижда през решетките и това го успокоява.
Когато беше на 8 месеца се събуди една сутрин по-рано и понеже не ни се ставаше го взехме в леглото при нас.И няколко вечери след това се будеше и искаше при нас, но ние бяхме категорични, че всеки си има собствено легло и трябва да си спи в него.
Порева порева и отмина този период.
Имаме доста приятели, чиито деца от малки имат навика да се будят през ноща и родителите им да ги взимат при тях в леглото.Мен ме е страх да не му направим нещо през ноща докато спим и затова предпочитам всеки по леглата.

Мисля, че детето ти е още малко за някакъв установен режим, но времето лети, и малкото човече трябва да бъде насочено към правилата, които ти изнасят на теб.Така, че ти решаваш!

# 14
  • Мнения: 3 069
Ами сладурчо си иска майка си.Нормално е!Я си гушкай детето докато все още то иска, че после като порастнат започват да се правят на мъже Mr. Green
Мисля, че ви е рано още да са му минали коликите.Поне при нас бяха до към края на 4-я месец.

Общи условия

Активация на акаунт