Д-р Райчева и Вита

  • 3 920
  • 18
  •   1
Отговори
Някой раждал ли е секцио при Д-р Райчева.Има частен кабинет в ,,Хестия", но изражда във Вита.Какво ви е мнението?Предстои ми да избера и вашият опит ще ми е полезен.Предварително благодаря.

# 1
  • Мнения: 125
 Аз смятам да раждам при Райчева във Вита, поради което ще следя с интерес темата:)) При мен събитието наближава вече.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 555
И аз при д-р Райчева във Вита смятам да раждам.Simple Smile Така че и аз се записвам за темата.  Peace

# 3
  • Мнения: 125
Никой ли не е раждал при д-р Мариана Райчева? При нея непрекъснато има поток от бъдещи майчета за консултация.

# 4
# 5
  • Мнения: 94
Писала съм и в посочената тема.Аз раждах във Вита при д-р Райчева.Раждането беше нормално.Супер съм доволна от нея, от екипа и от болницата като условия.Страшно я обичам тази жена, внимателна, отзивчива, щом я повиках дойде веднага в болницата, а беше 1.30 през нощта.Не мисля, че се е променила и от както е в новият си кабинет.По време на раждането беше много спокойна и това определено ми повлия много добре.Съпругът й ми сложи упойката, също е много свестен.
Леко раждане, не сте сбъркали с избора   bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 537
Аз раждах там  юни 2006, с д-р Райчева, секцио по спешност, тя ми следи и бременността. Винаги е била внимателна и загрижена. Не ме радва, че не работи с касата и излиза доста скъпо, но за проблемна бременност след дълъг стерилитет предпочитах да съм застрахована откъм качество и не съм си правила сметки. Бебчето имаше сериозни дихателни проблеми, които доведоха до други усложнения. Неонатоложката в екипа й, д-р Гергинова от Шейново беше много добра, реакциите й бяха изключително бързи и адекватни. Вита имат собствена линейка с транспортен кувьоз с апаратно обдишване, преведоха много бързо детето в Неонатологията на МА, там се справиха блестящо и в крайна сметка, слава Богу, няма трайни увреждания.

Доволна съм от д-р Райчева и екипа й, не е и ставало дума за каквито и да било плащания извън официалната тарифа на болницата. За Вита имам много смесени чувства - нямат стандарти, всяка акушерка си има собствен стил на работа. На мен акушерката ми беше сложила много некадърно абоката, по думите на лекарите. Добре, че не засече при операцията. После ми поръчват ресторантска храна, а бяха пропуснали 2.5 дни да сменят стерилната превръзка под дупето, която се сменя всеки ден. Мили са, даже много мили, но личи липсата на опит и организация. Няма дежурен лекар през нощта, нито за мамите, нито за бебетата. Има все пак акушерка, която винаги може да повикаш и тя веднага ще призове когото трябва. Но за парите, които вземат, пропуските в организацията ми се виждат съществени. На всичко отгоре наскоро още са завишили цените.

Та така, за второто дете предпочитам да избера специализирана АГ болница, със собствено добро Неонатологично отделение. Майната му на лукса, за мен лично е по-важно да има всички предпоставки за адекватна грижа за детето, ако не дай Боже нещо се обърка.

# 7
  • София
  • Мнения: 82
Знаете ли дали приема с направления в частния си кабинет?
Мисля да се насоча към нея, прочетох добри отзиви, а и кабинета й ми е мн удобен Wink
Благодаря Ви предварително Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 7 109
Нима вземане-даване със здравната каса.

# 9
  • София
  • Мнения: 82
Ех..жалко.... Tired

# 10
Не работи със здравната каса,но освен във Вита, където наистина са дигнали цените с около 300 лв. изражда и в Шейново. А моето впечатление от нея до сега е, че е много внимателна и с търпение и разбиране се отнася към пациентите си.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 555
Аз се чудя дали по някакъв начин можем да се възпозлваме от това, което здравната каса поема при раждане във Вита, ако раждаме при д-р Райчева? Какво ще е нужно? Чела съм, че някой казват, че било необходимо само да се провери да жената е здравноосигурена, но май и направление трябва..... newsm78 Някой да има представа?

Иначе и аз още веднъж ще кажа, че съм много доволна от д-р Райчева. Изключително внимателно, търпелива, обяснява всичко.... Hug

# 12
  • Мнения: 125
Д-р Райчева издава направление за хоспитализация при раждане, така че няма проблем да се възползваме от възможностите, които ни дава Здравната каса. Въпреки че не работи по ЗК, тя има необходимата акредитация (ако не се лъжа в терминологията Thinking), за да издаде направлението. На мен ми го даде без проблем  Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 1 555
Благодаря за отговора, Ra!  Hug Toва е чудесно. Simple Smile

# 14

Общи условия

Активация на акаунт