Кога спряхте да пасирате пюретата?

  • 1 673
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 656
Въпроса ми е до каква възраст пасирахте финно пюретата на вашите бебоци? От кога започнахте само да намачквате заленчуците?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 160
Откакто почнахме кухнята , т.е. 10 мес.

# 2
  • Мнения: 46 477
Беше някъде на 1 година и 6 месеца, когато започна да яде непасирано.
Преди това се давеше и посиняваше, ако не е минато през блендера.

# 3
  • Мнения: 4 399
Ох, още ги пасирам. Ако намачкам само с вилицата се дави и не иска да яде. Ако основното количество е пасирано, част от зеленчуците или яйцето или сиренето мога да ги намачкам и да се получат малки парченца, но толкова приема.

# 4
  • Мнения: 5 790
Беше някъде на 1 година и 6 месеца, когато започна да яде непасирано.
Преди това се давеше и посиняваше, ако не е минато през блендера.

И при Виктория се получаваше абсолютно същото. Аз обаче пасирах до 1 год и 9 месеца. После се научи да яде всичко, не е имало някакъв проблем.

# 5
  • София
  • Мнения: 15 215
Въпроса ми е до каква възраст пасирахте финно пюретата на вашите бебоци? От кога започнахте само да намачквате заленчуците?

Съвсем скоро мина етна такава тема. Не можах да намеря точно нея, но пък попаднах на тези. Във втората съм се произнесла и аз bowuu :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=103802.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=41753.0

# 6
  • София
  • Мнения: 3 669
от 10- я месец

# 7
  • София
  • Мнения: 12 220
     Аз честно до си призная никога не съм ги пасирала нещата. Само ако купувам готови. Домашните в началото намачквах с виличка, а после просто гледах да са нарязани на малки парчета. Захраних обаче след шести месец и определено нямат отдавна са по-едрите парченца  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 917
много трудно стана преминаването на непасирана храна. към 7 месец почнахме да взимаме от кухнята и поне още месец след това допълнително пасирах в къщи. от начало като давах непасирано се давеше, но малко повече настоявах и постепенно свикна. до 9 месец свикнахме с непасираното, можеби защото тогава ни излязаха и първите зъбки и като че ли имаше вече мерак да дъвче

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Съвсем финно спрях към годинката.А сега вече много рядко пасирам.

# 10
  • Мнения: 6 164
От 10-я месец му я мачках с вилица.

# 11
  • Мнения: 1 230
от 6-тия. Мачкам зеленчуците с вилица, но месото не става и затова го пасирам - получава се "на конци"

# 12
  • Мнения: 867
Спрях да пасирам от 8-9 месец, по-едрите неща-леко намачквам с вилица.

# 13
# 14
  • Мнения: 1 284
като почнахме кухнята 10м.

Общи условия

Активация на акаунт