пращате ли децата си с течащ нос в яслата?

  • 11 724
  • 144
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 379
писна ми да си лекувам детето вкъщи и като го заведа оздравяло, на входа да му се изкашлят 5 деца със сополи!!!  полудявам!!!

# 1
  • Мнения: 17 407
Ааа, що, бе? Че те сигурно са алергични... Mr. Green

# 2
  • София
  • Мнения: 6 999
Да - пращам я.

Оставям я вкъщи ако има температура и/или зелени сополи и най-важното ако ПЕДИАТЪРЪТ каже.

Последна редакция: чт, 03 май 2007, 23:46 от Isa

# 3
  • Мнения: 2 757
Ако не го пращам със сополи значи практически на ясла ще ходи 1 път месечно за по 1 ден - това му стига да му потече носа веднага. Наистина при нас всички са със сополи и е безсмислено заради това да го държа в къщи. Той от как е тръгнал на ясла си е все с хрема, а преди не знаеше кво е това. Само като има температура го държа в къщи. А ми се е случвало и с температура да го заведа, ама не е била висока и той не я е усещал - като дава зор за ясла го водя. Ако ми се обадят да го взема си го вземам и така. Изкарвал е по цял ден с лека температура на ясла без никой да забележи защото си е бил жизнен. Само ако е отпаднал си е в къщи. Така или иначе вирусите от яслата ги носи - нека пак там си ги връща. Преди не знаеше кво е температура и цифки и от 3 я ден на ясла се разцифкави и през седмица с температура. И мен ме заразява. Добре че не ми донесе някоя шарка или заушка, че все по някоя епидемия се появява в яслата. Няма спасение, убедила съм се.

# 4
  • Мнения: 5 468
Спирах я при първите симптоми. Но вторите винаги бяха тежки и съвсем не безобидни.

# 5
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 925
Още не ходи на ясла. Но скоро ще.  Смятам да го пращам с течащ нос, ако е само това. Но знам, че тук няма да има майки, които ще "полудяват" при вида на сополивото ми дете и още дузина като него. 

# 6
  • Мнения: 2 241
Пращала съм го, да... Ако се задълбочат симптомите го спирам.

# 7
  • Мнения: 4 629
Да - пращам я.

Оставям я вкъщи ако има температура и/или зелени сополи и най-важното ако ПЕДИАТЪРЪТ каже.

И аз така

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Големия съм го спирала при първите симптоми, а малката заради болестите си я гледаме още, нищо че и двамата с баща й работим.
Не мога да си оставя детето с течащ нос, кой ще го бърше, как ще се омазва, не!

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
А вие с течащ нос ходите ли на работа?

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Спирам ги и 2-мката моментално, само при 1-ви и най-леки симптоми.

Мин. седмица малчо покашляше една нощ и веднага го спрях за 2 дни от ДГ. Ми слава богу, закрепи се...
Защо да го рискувам него, пък и другите?!

Ето сега имат яко варицела в групата и ми се иска пак да го спра... Ама няма как.  Confused

# 11
  • софия
  • Мнения: 379
Още не ходи на ясла. Но скоро ще.  Смятам да го пращам с течащ нос, ако е само това. Но знам, че тук няма да има майки, които ще "полудяват" при вида на сополивото ми дете и още дузина като него. 


има майки, които полудяват от сополи, защото  НЕ ИСКАМ ДА ЗАРАЗЯВА ДРУГИ ДЕЦА, нито моето да бъде заразено от друго дете!

# 12
  • Мнения: 4 406
пращам го и му слагам кърпичка в джоба. ходя на работа с хрема и кашлица...

# 13
  • Мнения: 2 657
Да - пращам я.

Оставям я вкъщи ако има температура и/или зелени сополи

 Peace

И аз съм ходила хремава на работа и с температура,ама... Mr. Green

# 14
  • Мнения: 14 133
Да - пращам я.

Оставям я вкъщи ако има температура и/или зелени сополи

 Peace

И аз съм ходила хремава на работа и с температура,ама... Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт