Слънце весело пече, цяло немско сладолед яде 25

  • 9 327
  • 307
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 636
                                                 

                     

                                                 

             

КАРТАТА
 
наши снимки Потребител nemski Парола 777777
 
 Мами в Германия
 Мами в Германия 2
 Мами в Германия 3
 
 Мами в Германия 4
 Дас Фюнфте дойче тема
 Дас ЗЕКСТЕ дойче ТЕМА
 
 Дас Зийбте дойче Вайнахтстема
 Ахтунг- Ахтес Дойчес тема!
 Дяволски интересна – Нойнтес Дойчес Тема  
 
 10та Биографична тема на немските мами
 В Германия нашите мъничета скоро ще се радват на кокичета 11
 На  любимия в Германия сърцето си дарихме, но и за детска обич не спестихме (12)
 
 Ich liebe dich, Трифоне или Тринадесета фатална НЕМСКА тема
 Die Jecken sind los и в Германия се маскираме
  В Германия пихме по Карнавала до последен дъх, сега се жалваме с Въх!Въх!
 
 Баба Марта идва на гости в Германия
 17 НЕМСКА, отчетна за Риенка. Какво сготви вампа днес ?
 Как да сготвим немски застраховател за вечеря- рецепта от Риен 18
 
 Мами в Германия и спеzиално zа Лиска номер 19
 Мами в Германия, или как да не се превърнем в дропли - 20
 Великденска треска за сръчни немски мами 21
 
Мами в Германия 22
Тема 23 от НЕМСКА ЗЕМЯ. Стягаме се zа басейни, реки, морета, еzера
Музикални страсти и предпочитания нажежават немската земя 24
 
 Deutschland kocht или Готварска тема на НЕМСКИТЕ мами
 
 

Toва сме ние,които правим темата:

 
Mi6ka, Вечерница, Tatjana, surfline, Liska, rien, dezita, Мамунката, vivita, Шехи, pepelyashka, mystic, Biskara, Вечерница, maira , анна в, grami, Priyatelka, ZiMa, Vessito, niko_leta, Nessa, matakosmata, Danin, Guinni, megstar, _ШоШи_ , Biba, mili, mopssy, Чиколина, Geri, diangeliGrami

                                           

                                     
Ето и zа теzи,които нямат,а четaт тук  Mr. Green



Кръстниzа на темата е Surfline.

Последна редакция: пт, 04 май 2007, 10:22 от Чиколина

# 1
  • Мнения: 434
Питам аз, кой ме банна? Защо ме няма в списъка?
Не е честно, ще се обидя и ще спамя!  smile3540И ще гледам ДСДС, ако още го дават де hit

А иначе по темата - при нас има един сладоледен салон, правят най-хубавия сладолед в цял Хамбург. Ей ви да гледате www.eiscafe-jacobs.de, ако имате път насам, звъннете, ще ви водя.

Да се оплача - след като ергенувах миналата седмица, онзиден ходихме на пикник. Всичко беше чудесно, но в бърсане на задници и спасяване на птички забравих да се намажа с крем, да г'е.
Сега съм изгоряла на потник като бригадир от Хаинбоаз и спя на закачалка.
И хем боли, хем сърби.

# 2
  • Мнения: 592
Е , тъкмо се zарадвах, 4е и аz един единствен път Ще съм първа и МиШката ме иzпреварила.
Здраве да е , нали и беz това не съм от най_активните.
Просто да се zапиШа и да ви пожелая приятна ве4ер

# 3
  • Мнения: 3 423
Юху, това е моята тема!
Кой каза сладолед?!

# 4
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Ммммм сладолед.....всеки ден си близвам по един  Mr. Green Имаме си един Айсман с кола и идва до кампуса, та след ясла се катерим по баира само заради този сладолед. Такова милно дете имам след това, че не е истина направо Twisted Evil

# 5
  • Мнения: 230
И аз хапвам с удоволствие сладолед. Обаче му слагам като добавки орехи, бадемови стърготини или крокант. Преди му слагах и нещо алкохолно от сорта на бадемов аперитив или коняче, но сега - никакви такива, щото и Мишето може да се алкохолизира Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 768
Ооо  сладолед.. Mr. GreenВ4ера си хапнах 3 топки,а именно козунак,крем брЮле и бонбон-роше.
 PartyВ Германия не бях яла такъв вид сладолед,а ето в Троян..ммммммммм вкусотия. Blush

# 7
  • Мнения: 11 313
Кой каза сладолед?
Аз съм яла най-вкусния в една джелатерия в Саарлуи. Такива заврънкулки слагат по чашата, че децата забравят за сладоледа от тях и аз намазвам Mr. Green
На айсмените хич не им го любя, щото е много воден и на кристали. Поне у нашенско.

# 8
  • Мнения: 1 636
Е аz единствената ли съм,която не се иzку6ава от сладолед?  Thinking Мога да ям,мога да не ям.Като купя zа в къЩи е имало случаи,където след 4_5 месеzа го хвърлям,zаЩото вече толкова е кристалиzирал,че оЩе по_малко имам апетит zа него.Има само един,който ме иzку6ава,но при нас го няма.Карат го по поръчка,но zабравих фирмата.Нагоре към Кьолн са те.При свеки като съм ги омитам всичките,2 вида са на таzи фирма,които обожавам.Иначе чат пат ям от ТООМ като на6ето ескимо и вътре си е ба6 сметановият от едно време.А,като каzах сметанов се сетих,че много обичам сметанов в БГ на Дарко с боzа хмммм.Не че там съм се раzяла де,като вzемем 4_5 кутии раzлични после баЩа ми ги яде(майка ми и тя не го поглежда),като си zаминем,че от бира не остава време zа сладолед с боzа  hahaha

# 9
  • Мнения: 592
Ние тук в града си симамем 2 италиански джелатерии, които оЩе италинаци си ги държат и сами си правят сладаоледа. Много от тях после ги предадоха в турски ръце , на турски собственици , но те не са майстори като италианците.
Я кажете кои са ви лйубимите сортове сладолед.
Аz ям  по4ти всякъкъв освен с вкус на ядки, каквито и да са, и лимонения не го много долйубвам.
Затов пък умурам zа Шоколладов , стра4атела, ягодов, тирамису, плодов и т.н.
А от дъЩеря ми се нау4ух да ям и Енглес блау _ по вкус много ми напомня на сладолед от детсвото  ми.

# 10
  • Мнения: 592
От иzвестно втреме все се каня да ви питам ( sorry 4е се отделям от вкусната тема),
как кръстихте деzата си или как мислите да ги кръЩавате?
Аz съм много объркана. Мъжът иска малкият да е православен, а аz  Thinking, все оЩе обмислям.
Ако го кръЩаваме православен Ще трябва да в в БГ, 4е нямам намерение поповете да ми пеят на гръцки ( понеже пове4ето православни църкви са гръцки). Ина4е имало в Дйуселдорф магаzин zа кръЩене по православен на4ин с цели комплекти zа мом4е или моми4е.
В БГ съЩо Ше ми е трудно, тъй като не zанм , коя църква и про4ие, а и родата на мъжа ми и нея къде Ще я дявам????

Други пък наШи семейни приятели ( те не си кръстли децата), каzват да не го кръЩаваме докато не порасне и сам си иzбере дали да има религия или да е неверник. Ама неЩо не  ми се Ще тоzи вариант.
Има и друг приятелка, която не си кръсти детето, zаЩото мъжът и е мароканец( мйусолманин) и остава на дъЩеря си да иzбере след време, коя религия иска.  newsm78

# 11
  • Мнения: 1 636
Ние преди мислехме като ва6ите приятели,като порасне да ре6и сам.От както и Томи имаме се чудим дали да ги кръстим.Искахме преди 1ъ1.5 год.,но с раzлични кръстнzи и така и не успяхме,поради липса на свободно време от другите страни.ОЩе не zнаем,дали Ще ги кръЩаваме и кога,но ако го правим Ще е предполагам тук и католиzи Ще станат.

# 12
  • Мнения: 1 817
Привет и от мен  Wink !
Чико, тази мелба дето си я сложила под това изречение, ми възбуди апетита  Hug ! Напомня ми на най-вкусната мелба от детството ми, която хапвах всяка събота в сладкарница Орфей срещу Зала Универсиада. Ех, спомени...

А като споменахте боза - от къде си я купувате?

# 13
  • Мнения: 1 768
А като споменахте боза - от къде си я купувате?

Когато сме в Де си я поръ4ваме от www.bgshop.eu
А сега си я купуваме от сладкарниците.. Mr. Green

# 14
  • Мнения: 3 880
Хайде и аз на опашката за сладолед Laughing

Леа и тя не е кръщавана. Ако изобщо я кръстя ще е в България, но незнам коя година ще стане... най-вероятно ще е спонтанно и без много планиране и приготовления
а и родата на мъжа ми и нея къде Ще я дявам????
Ама ти мислиш ли, че ще се грабнат цялата рода до БГ само заради едно кръщене newsm78 то т'ва да не е сватба Wink

Момичета, моята дъщеря втори ден е хванала гората, обаче добре й се отразява Laughing, напразно съм се притеснявала (всъщност надявам се да е било напразно, защото още не са се върнали)

Аз в късния следобяд имам Vorstellungsgespäch и ме е подгонила една сценична треска, ужас, стискайте палци да не се изложа много Crazy

Общи условия

Активация на акаунт