Странен въпрос

  • 1 415
  • 17
  •   1
Отговори
Здравейте момичета,
нова съм тук, но имам вече едно неуспешно ИКСИ. Ние сме с мъжки фактор като моите изследвания не показаха никакви проблеми. Но при него положението е доста тежко - качествените чочвечета са само около 500,000.
Та въпросът ми е: може ли да замразим негов материал няколко пъти през няколко дена така че да ги направим достатъчно за инсеминация и след кратък престой (докато тече моята стимулация) да ги размразят и вкарат в мен, естествено след обработка.
Благодаря ви предварително и ще чакам вашите мнения

# 1
  • Мнения: 1 095
Здравейте момичета,
нова съм тук, но имам вече едно неуспешно ИКСИ. Ние сме с мъжки фактор като моите изследвания не показаха никакви проблеми. Но при него положението е доста тежко - качествените чочвечета са само около 500,000.
Та въпросът ми е: може ли да замразим негов материал няколко пъти през няколко дена така че да ги направим достатъчно за инсеминация и след кратък престой (докато тече моята стимулация) да ги размразят и вкарат в мен, естествено след обработка.
Благодаря ви предварително и ще чакам вашите мнения
Мила,защо не попиташ лекаря си?
едва ли някоя от нас може да ти отговори със 100% сигурност,освен ако не е гинеколог- специалист  bouquet

# 2
Защото ми се струва малко нереално, но все пак нали знаеш, че човек винаги търси някакъв по-лек начин за решение на проблема. Просто в момента събирам мнения от вас момичета, които сте преживяли също като мен една загуба и се опитват да намерят сили да продължат напред. На 17.05 сме на преглед и тогава ще го попитам, но дотогава се надявам на вашата помощ.
Благодаря

# 3
  • Мнения: 96
Sar4ice, ние също сме с мъжки фактор. Но не съм се и замисляла за подобен вариант.
Не че разбирам много, но ми се струва, че този начин не е надежден. Защото не само количеството, но и подвижността на сперматозоидите е много важна. Те може да са много, но ако не са подвижни, не могат да си свършат работата сами.
Попитай все пак лекаря си.

Успех!

# 4
  • Мнения: 4 324
Sar4ice добре дошла в подофрума „Проблемно забременяване и рискова бременнос”. Пожелавам ти да не се задържаш тук и съвсем скоро да гушкаш своето бебенце Simple Smile

Аз малко се обърках - правила си ИКСИ, а сега ще правиш инсеминация, така ли?
Какви са Ви показателите на спермограмата? Ако имаш възможност препиши ги тук, за да ги коментираме.

# 5
  • Мнения: 1 950
Sar4ice, разбирам терзанията ти напълно и това, че в главата ти изникват какви ли не идеи. Аз също съм след неуспешно ИКСИ и също сме с много лоши показатели.
Почти съм сигурна обаче, че такъв вариант за който споменаваш е невъзможен Sad.
Все пак ти попитай лекаря си. Успех и късмет нататък  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 423
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА Wink ИСКАМ ДА ПОПИТАМ НЯКОЙ ЗНАЕ ЛИ ПРЕЗ КАКЪВ ПЕРИОД МОЖЕ ДА СЕ ПРАВИ ВТОРИ ОПИТ ОТ ИКСИ ДО ИКСИ Thinking Thinking Thinking  предстои ми първи опит БЛАГОДАРЯ Peace

# 7
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравейте и от мен,
Аз от скоро чета и пиша във форума, и простете за въпроса ми, но какво е ИКСИ? newsm78
При мен нещата са свързани с липса на овулация, но и мъжът ми не иска да си направи изследвания! Тъжно е, защото не съм сигурна дали проблема е само в мен!

# 8
  • Мнения: 4 324
maiapetrova, няма да се разберем така.............. Какви са тези мисли за втори опит????? Ааааааааа, ще се караме. Всичко ще е наред с първият!

dari75 ИКСИ-то е вид АРТ процедура. Прилага се когато при мъжа има много сериозен проблем със спермограмата. Извлича се един годен и качествен сперматозоид, на който му „помагат” да оплоди яйцеклетката. После се връща ембриона в матката (нещо като ин-витрото). Имаше някъде клипчета за ин-витро и ИКСИ, дано ги намеря.
Важно е да накараш мъжът ти да направи изследвания. Запчни да говоришш с него, малко по-малко и спокойно, попитай го той иска ли дете или не ........... уфффф тези мъже .....

# 9
# 10
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Благодаря ви момичета,
Прочетох материала. Дано не се налага, че то както за изследване не можем да се разберем, не знам как ще го заведа на подобна процедура! box
А иначе той иска бебе не по - малко от мен, но нали знаете мъжкото самочувствие - как така той ще има проблем с правенето на деца  #Crazy? A  и не иска да чуе за доктори по принцип  #2gunfire!
Наистина .....ууууффф, тези мъже!

# 11
  • Мнения: 3 376
Дари, обясни му търпеливо, че изследванията се правят не за да установят кой е "виновен" или "дефектен", а за да се проведе своевременно лечение, ако не дай си Боже има проблем. Провеждане на лечение (на жената) без да се направи спермограма е чист изстрел в мрака. Освен това, спермограмата не боли, не щипе, не пари, няма странични ефекти и после на челото на мъжа не се появява надпис "Белязан" Wink Кажи му, че щом ти си склонна да се подложиш на много по-неприятни неща в името на бъдещите ви деца, от него се очаква без глезотии да направи поне това.

# 12
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Момичета, знам че всички сте прави и няма да се откажа от опитите да го заведа на изследване. Дано и тук всичко да е наред и да остане само проблема с овулацията, което се надявам че е лесно преодолимо! Въпреки всичко ако не се получи до месец - два ще трябва да отида в клиника по стерилитет в София. Само, че не знам в коя и се надявам моята гинеколожка да ме насочи, Ако вие имате предложения ще се радвам на вашето съдействие!

# 13
# 14
  • Мнения: 2 423
ВЕРИТИ няма да се караме  love001 ама като чета постингите на момичета които са след второ и трето ИКСИ цялото ми същество се бунтува smile3512 и ми се вижда чак нереално да се случи на мен от първи път. Идеята ми беше друга fertilization.........чакаме з.к. да видим дали ще ни одобрят и си мислих че като сме подали документи април ще има някъкъв резултат /ако ни одобрят/ чак октомври или .....незнам та си мислих да изтеглим заем ако успеем да опитаме сега на наши разноски а после..... и така нататък хващаш ми мисълта за това питах.

Общи условия

Активация на акаунт