брюкселско зеле

  • 4 523
  • 7
  •   1
Отговори
Много ви моля,мами ако имате идеи как да приготвя бр.зеле да пуснете някоя рецепта.С тарсачката не открих много материал..Мислите ли 4е може като броколите с сирене и сметана? Благодария ви предварително!

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Аз ги задушавам с масло и сол в МВ или в тенджера, ако нямам МВ под ръка. Стават душичка!!!

# 2
  • Мнения: 2 452
Сварявам ги и след това изливам водата, добавям малко кр. масло и мед (или някакъв сироп - кленов Laughing ; царевичен, но най-добре все пак е с мед) и връщам на печката за 1-2 минути. По въщия начин правя морковчета за гарнитура. Стават разкошни!

# 3
  • Мнения: 1 629
Брюкселско зеле по италиански

400-500гр. брюкселско зеле
2с.л.  масло  
2с.л.  брашно/равни/
250мл. прясно мляко
2с.л. сметана
2с.л. настърган Пармезан или др.сирене
 щипка черен пипер
 щипка индийско орехче
1 с.л.  лимонов сок
 сол

Зелето се сварява в леко подсолена вода, но така, че да не омекне съвсем. От маслото и брашното се прави светла запръжка, която се разрежда с млякото и сметаната. Сосът се сгъстява леко и се подправя с черен пипер, индийско орехче и лимонов сок. Размесва се с настърганото сирене и с него се залива брюкселското зеле.

# 4
  • София
  • Мнения: 896
Аз ги задушавам, после ги слагам в тавичка, заливам със сос Бешамел, настъргвам кашкавал, поръсвам с галета и пека.

# 5
  • Мнения: 2 028
точно и аз щях да пускам темичка за брюкселското зеле Simple Smile нещо много ми се е прияло напоследък, но имам и въпрос - откъде го купувате?

# 6
Ray ,az kupix zamrazeno br.zele.Mislia 4e niama da ima6 problemi da nameri6 po magazinite.No priasno 4estno ne si spomniam da sam vijdala...

# 7
  • София
  • Мнения: 15 198
Цитат на: ray
точно и аз щях да пускам темичка за брюкселското зеле Simple Smile нещо много ми се е прияло напоследък, но имам и въпрос - откъде го купувате?


Виждала съм и по пазарите, и замразено го продават-то си е като истинско Grinning

Общи условия

Активация на акаунт