За крушките!

  • 1 888
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
Пускам го тук за да го видят повече майчета в чужбина, които ползват такива крушки, имайте го предвид! Аз не знаех, че съдържат живак, дано да е полезно на някой, ако му се счупи:

http://www.canada.com/nationalpost/financialpost/story.html?id=a … be84-b62dee548fda

# 1
  • Мнения: 3 098
Tandoori,може ли малко пове4е информация за тези като мен,които са на най_ниското ниво с английския?

# 2
  • Мнения: 7 091
Tandoori,може ли малко пове4е информация за тези като мен,които са на най_ниското ниво с английския?

АМи аз се извинявам, че нямам време в момента да преведа цялата статия( ако някой има време и желание да се включи), но с две думи в енергоспестяващите крушки има живак. Според изчисленията в статията ( а и аз от опит да кажа, че е горе-долу толкова) спестяването от ползването на тези крушки излиза 180$ на година. Статията дава пример с жена, която е счупила крушка у дома и е имало 6 пъти повече живак от нормата на допустимост , както предполагам знаете живака се натрупва, не се изхвърля от организма. Накратко жената е трябвало да плати над 2000$ за почистването на живака от къщата и. Аз лично не знаех, че в тези крушки има живак( у нас всичките са такива ) и мисля нашите да ги разкарам, защото ме е страх с децата в къщи да не стане беля.
Това, което коментираха за спестяването е, че ако е 180$ на година спестяването, сега на жената ще и трябват точно 11 години да си възстанови сумата, която е платила за почистването.

# 3
  • Мнения: 3 098
Kakъв кошмар! Shocked
Ние имаме и такива,въпреки 4е пове4ето ни са от онези халогенните,които хар4ат много,но спестяваЩите Ще ги разкарам.
Благодаря за инфото.  bouquet

# 4
  • Мнения: 650
Не знам да вярвам ли на вестника-тя трябва наред да е трошила-нещо има съмнително в цялата история newsm78
Доста целенасочено е написана статията newsm78

Is it true that CFLs contain mercury? Why and how much?
CFLs contain a very small amount of mercury sealed within the glass tubing – an average of 5 milligrams (roughly equivalent to the tip of a ball-point pen). Mercury is an essential, irreplaceable element in CFLs and is what allows the bulb to be an efficient light source. By comparison, older home thermometers contain 500 milligrams of mercury and many manual thermostats contain up to 3000 milligrams. It would take between 100 and 600 CFLs to equal those amounts.
There is currently no substitute for mercury in CFLs; however, manufacturers have taken significant steps to reduce mercury used in their fluorescent lighting products over the past decade

http://www.energystar.gov/ia/partners/promotions/change_light/do … Sheet_Mercury.pdf

# 5
  • Мнения: 7 091
Лана и аз не вярвам 100% на всичко написано, но честно казано откакто махнаха живачните термометри бях много щастлива, че у дома нямаме нищо с живак. За мен и толкова малко количество живак в една крушка, което може и да не е чак толкова опасно за здравето колкото го описват,  си е повод да махна всички такива крушки. Не искам да си помислям само колко път малкия е събарял настолните лампи и сме чупили крушки ( слава Богу от другия вид).
Споделям я информацията, защото може да има и някой друг като мен, който не знае и в незнанието си дори ако се счупи такава крушка, може да реагира неправилно и да има много сериозни последствия.

# 6
  • Мнения: 1 128
А последствията са..... newsm78

# 7
  • Мнения: 2 257
А последствията са..... newsm78

Ми тежък метал, може да убие човек, кога бързо, кога бавно.

последствие
и още
и пак

# 8
  • usa
  • Мнения: 2 113
А последствията са..... newsm78

Ми тежък метал, може да убие човек, кога бързо, кога бавно.

последствие
и още
и пак

а по-неприятното е, че може и да не те убие, но да те повреди умствено, особено развиващи се детски мозъци.
и за какво ти беше сега, тандури, да пускаш тази информация и да ме лишаваш от сън??? сигурна съм, че сме чупили такава крушка в къщи, обаче къде точно ми е абсолютно невъзможно да се сетя и идея си нямам към кого да се обърна, за да определи и да почисти ако се налага  Confused  Thinking .... глей сега какви мисли и проблеми ми създаде ooooh!!

# 9
  • Мнения: 7 091
а по-неприятното е, че може и да не те убие, но да те повреди умствено, особено развиващи се детски мозъци.
и за какво ти беше сега, тандури, да пускаш тази информация и да ме лишаваш от сън??? сигурна съм, че сме чупили такава крушка в къщи, обаче къде точно ми е абсолютно невъзможно да се сетя и идея си нямам към кого да се обърна, за да определи и да почисти ако се налага  Confused  Thinking .... глей сега какви мисли и проблеми ми създаде ooooh!!

Sorry  Embarassed

Ама се опитах да предпазя който не знае, защото аз самата се изумих, не бях и предполагала дори.

# 10
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Ох  ooooh! То вече да се чуди човек какво да прави. Накрая да вземем да направим списък на нещата, които може да употребяваме, то май натам е тръгнало.  Crossing Arms
От друга страна пък, не се знае и за тях какво не знаем  Crazy
Да пази Господ Praynig, пък оттам нататък...  Crazy

# 11
  • Мнения: 650
Нямам време да проуча нещата изцяло, но със сигурност знам че тез крушки имат още едно тяло вътре така че и него трябва да счупиш... На доста от самолетите осветлението е такова също не знам дали знаете-не е само в къщи... Но определено се замисля човек доста newsm78

# 12
  • Мнения: 7 091
Нямам време да проуча нещата изцяло, но със сигурност знам че тез крушки имат още едно тяло вътре така че и него трябва да счупиш... На доста от самолетите осветлението е такова също не знам дали знаете-не е само в къщи... Но определено се замисля човек доста newsm78

Аз за самолетите знаех, ама то ако стигнат нещата да се чупи нещо в самолет game's over както се казва  Simple Smile, така че за тях много не съм се запритеснявала, ама да си го вкараш в къщи е друго нещо. Да не говорим, че сега започвам да си задавам въпроса, как точно се изхвърля такава крушка?! Защото ние досега на боклука сме си ги хвърляли, но това е токсичен отпадък! Ами хората, които изхвърлят боклука?! Ами тези на сметището?! Мнооооого мътна история... Tired

# 13
  • Мнения: 2 257
Говорим за крушки като крушки, а не за онези дето приличат на меча на Дарт Вейдър, нали? Или във всички луминисцентни има живак?

# 14
  • Мнения: 7 091
Ей ги тука:
http://www.energystar.gov/index.cfm?c=cfls.pr_cfls
 Ето тука има и от спираловидните( нашите са такива) http://en.wikipedia.org/wiki/Compact_fluorescent_lamp

Тука има различните видове: http://genet.gelighting.com/LightProducts/Dispatcher?REQUEST=CON … act%20Fluorescent
 Има даже документ как се изхвърлят, трябва да го погледна непременно. То си пише, че съдържат живак, ама аз въобще не бях обърнала внимание, защото не съм предположила.  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт