пастьоризирано мляко от кога

  • 548
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 184
здравейте.днес като бяхме на консултация личната лекарка ми каза да започваме със зеленчуковите пюрета,но да си ги приготвям аз с картофи,моркови,масло,пастьоризирано мляко,но въпросът ми е не е ли още рано за млякото,а ние сме на 4 месеца и 11 дни

# 1
  • Мнения: 8 242
Рано ви е за всичко, освен кърма Simple Smile
Пюретата ги отложи с още месец-два.. Маслото поне до към 9тия.. А млякото - след годинката  Wink

# 2
  • Хасково
  • Мнения: 726
зеленчуковите домашни пюрета аз си приготвях с АМ, прясно мляко след 1г.

# 3
  • Мнения: 256
То наистина ви е рано ама и аз така направих както ми каза личната Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 119
За пюрета е рано, но ако започнеш да даваш, може да ги правиш с кърма, в краен случай АМ.
Тази лекарка не е наред - в 5 месец прясно мляко!!!

# 5
  • Мнения: 1 440
Не бях чувала за прясно мляко толкова рано newsm78 Нашата лична лекарка дето е с доста остарели разбирания още не ме е "известила" че трябва да ядем прясно мляко.

# 6
  • Мнения: 289
Ако изобщо даваш нещо, различно от кърма, защо поне не го приготвяш с кърма, вместо с прясно мляко.. мисля че бебчето е много малко за пастьоризирано прясно мляко - и аз започнах да го давам към годинка. Преди това приготвях кашите с кърма, в пюрета също съм слагала кърма, и много ги харесваше, така и новата храна се възприема по-плавно.

# 7
  • Мнения: 241
Не е за вярване! Доста щуротии бях прочела и чула от педиатри, включително и  от нашия, нооо това за прясното мляко на 4 месеца.... #2gunfire
Мила Sonche,  вслушай се в здравия разум ! Особено ако имаш достатъчно кърма, кърми си детенце до 6 месеца и чак тогава въведи  друга храна. Прясното краве мляко е алерген Номер 1 и се дава задължително след годинката! А най-вече се замисли от тук нататък дали дможеш да се доверяваш на вашия педиатър относно храненето на бебо......Желая ти успех.

Общи условия

Активация на акаунт