Бременност и нервно напрежение

  • 10 230
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте момичета,
От две седмици чувствам голямо нервно напрежение и пристъпи на страх,вследствие на струпали се проблеми.Явно се разбалансирах оттогава и сега ми се обръща гърлото и стомаха.Опитвам се да се разсейвам с разходки и музика ама от време на време ме пробождат пристъпи на страх и нервност,страхме е да не навредя на бебчо като ми става така и като че ли се въртя в омагъосан кръг.Ходих на хомеопат и ми изписаха gelsemium 15CH, но доки е още в чужбина за да го питам дали може да го взимам,аз съм в началото на 5 месец от бременноста.Вие изпитвали ли сте подобни чувства?

# 1
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Едва ли има бременна жена, която да не я тресат едни или други страхове. Но наистина е важно да успокоиш топката. Бебето ти вече усеща емоциите ти и за него няма нищо по-добро от една спокойна майка. Разговаряй с татито или някой др. близък за притесненията ти, не оставяй нищо да те "яде" от вътре. Ще видиш как ще ти олекне и страха ще намалее.

# 2
  • Мнения: 4 546
да. ревах цял един ден и се тресях от нерви. слава богу, на следващата сутрин вече бях  спокойна. бебето усеща. опитай се да се успокоиш заради него!  Hug пробвай с нещо, което да ти отвлича вниманието в къщи- кръстословици, интернет..

# 3
  • Мнения: 5 362
Да,нормално е. PeaceХормоните ти си играят лоши шеги с теб.
Карай го по-спокойно,не се ядосвай за дреболии и мисли за бебето си!

# 4
  • Мнения: 941
моето нервно напрежение трая 9 месеца за съжаление Sad,защото още в началото един "доктор" срина всичките ми мечти и надежди само с няколко думи... Cry За мое щастие всичко свърши добре,но не успях да се отърва от страховете си докато не родих.Разбирам те напълно,но съм убедена че всичко при теб ще е наред Hug

# 5
  • Мнения: 750
Проклети хормони smile3514....Не им се давай!  bouquet

# 6
  • Мнения: 480
Така както го описваш, аз разбрах, че си преживяла неприятна случка. Ако ще ти е по-добре, сподели я с нас. Имаш ли си компания или живееш сама? Ако те обземат такива пристъпи, има ли на кого да се обадиш? Мисля, че не трябва да таиш всичко в себе си. Най-добре е да споделиш с някой близък.  Hug
Относно хомеопатичното има тема в здравния, там можеш да зададеш въпросите си
Ето тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=177469.msg3848388#msg3848388

# 7
  • Мнения: 1 924
За съжаление не можем да избегнем стресовите ситуации и проблемите
и да си осигурим непрестанно спокойствие и добро настроение,
но знай , че всяка твоя емоция се предава и на бебето в теб.
Непосилно е да бъдеш винаги радостен и весел, но се старай поне един-два часа на ден да разпуснеш ,правейки нещо, което ти доставя удоволствие,
аз например си пусках Бетовен , палех си ароматна свещичка и лягах във ваната -
всеки си има метод за успокояване на напрежението, използвай своя при всяка възможност,
за да се радваш после на спокойно бебе, а и за твое собствено добро!

# 8
  • Мнения: 686
И аз съм в твоето положение,така че ще следя темата с интерес

# 9
  • Мнения: 6 164
По принцип съм нервничка и се тревожа силно за дреболии, но когато забременях някак успях да си наложа да съм спокойна - нещо супер нетипично за мен. Свиркай си - можеш и ти! Wink

# 10
Здравейте,
Днес говорих с докито по телефона,каза да се самоуспокоявам и че хомеопатичните не вредят.Явно всичко си зависи от мен ,ходя много на разходки,това ме кара да се освобождавам от лошите мисли и напрежението.Доки каза че моя душевен дискомфорт не може да навреди на бебока.Моето семейство е с мен и ме подкрепя,така че си мисля , че всичко ще отшуми бързо.Слушам си хубавата музика и работя.Трябва да сме оптимисти,нали?

# 11
  • Мнения: 86
Не се притеснявай, че на бебето ще му има нещо. Аз от 6 месец нататък си имах много лични неприятности и доста безсънни нощи по този повод. Бебенцето ми е абсолютно добре.
Знам, че и да ти говорят да се успокоиш е доста трудно да го направиш. Това идва от вътре.
И въпреки това си мисли че нищо лошо не може да ти се случи! Успех!

# 12
Благодаря ви момичета,
Вече съм по-спокойна!Благодаря ви за подкрепата!  bouquet

# 13
  • Мнения: 480
Щом семейството ти е с теб и щом се чувстваш добре, за да ходиш на работа, това е чудесно! Разхождай се, не бързай да се прибираш и горе главата! Ще родиш прекрасно бебче и ще бъдеш прекрасна майка!  Hug

# 14
  • Мнения: 3 069
От деня в който видях двете чертички на теста, та до деня в който родих не съм спряла да се тревожа.В такива нервни кризи съм изпадала, че се чудя на мъжа ми как ме издържа Mr. Green
Въпреки всичко Вики се роди нормално здраво дете и то много спокойно Grinning
Не се тревожи,
Стискам палци всичко да мине добре Peace

Общи условия

Активация на акаунт