Мами, разбиращи от снимки - помогнете ми!

  • 1 214
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Дано някоя мама ми намери това,което сега ще се опитам да  обесня...

Та големият завъшва сега 4 клас. И искаме с госпожата да направим един диск с техни снимки на класа....Не съм много на ти с правенето на интересни неща със снимки, не искам да си инсталирам тежки програми(а и не знам дали всяко дете би разполагало с такава на своя комп така че да се чете), но искам следното....

Да направя един хубав диск със снимки на децата, да имат по една елементарна рамка и ако може да го направя нещо по-оригинален диска. Как? Нямам идея...Не знам дали питането ми е за тук,не знам дали да не пусна нова тема(вие какво ще кажете)....Но от друга страна искам нещо хубаво, семпло, не натруфено и оригинално да направя за децата така че да имат спомен от завършването си в училище....На всяко дете съм направила снимка с госпожата, имат и общи снимки - поне те да бъдат нещо напр. в рамка...

Не го обеснявам може би добре, но ако някой знае лесна за използване програма за целта - ще съм много доволна! Благодаря ви от сърце! Приемам всякаква помощ!

Дори може и като презентация да стане, ава как да се пуска сама с диска? А и дали всяко дете ще я има...

Искам програма лека, проста, достъпна и в същото време оригинална(нищо не искам, нали?)....Нещо от рода на това Flash Slide Show Maker - ако трябва да всеки диск ще я инсталирам, мога ли да включа надписи, трябва ли да има достъп до интернет, но принципа е този...

Дано сте ме разбрали!

Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 6 992
Хммм....аз лично с фотошопа така и не мога да се науча на тия рамки. Но пък имам една друга програмка - Scrapbook Deluxe 3.0, с която рамките се правят много лесно, дори можеш да ги подредиш всичките снимки като в електронна книга. На децата няма да им трябва програмата, за да ги виждат, просто ги записваш в джпг формат и ще ги разчетат без проблем дори с рамка.

А сега не знам нито дали аз те разбрах правилно, нито дали ти мен ще разбереш Laughing

# 2
  • Мнения: 2 591
ако искаш презентация - може на power point нещо да измислиш, там също има много опции за доукрасяване, рамкиране и вмъкване и според мен няма компютър, който да не чете тази програма (е, освен ако не е от времето преди да се роди сина ти  Mr. Green)
късмет  Peace

# 3
  • Мнения: 11 607
опции за доукрасяване, рамкиране 

Къде са тези опции?

# 4
  • Мнения: 4 546
от къде може да се дръпне? нита в замунда, нито в датата я открих  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 11 307
от къде може да се дръпне? нита в замунда, нито в датата я открих  Rolling Eyes
Пауър пойнта е подпрограма на МС офиса.
Ако намерите Офиса профешънъл, вътре я има задължително в пакета. Както Уърд, Ексел и Аутлук.

# 6
  • Мнения: 2 591
Пауър пойнта е подпрограма на МС офиса.
Ако намерите Офиса профешънъл, вътре я има задължително в пакета. Както Уърд, Ексел и Аутлук.

затова казах, че почти няма компютър да я няма! почти сигурна съм, че и вие я имате  Peace

а за Scrapbook Deluxe 3.0 - не знам!

# 7
  • Мнения: 6 992

а за Scrapbook Deluxe 3.0 - не знам!

http://DMCA-removal-from-Google//details.php?id=65760
инсталира се с виртуално си ди Grinning

# 8
# 9
  • Мнения: 6 992
Херелина, като я инсталираш, кажи дали ти харесва Grinning Аз се влюбих в нея, голяма играчка му ударих Whistling

# 10
  • Мнения: 11 607
Еовин предполагам,че е така, но така и не се научих да си правя виртуално сд.....Няма ме до понеделник, ако може на ЛС или тук да ми обясниш като на малоумен как се прави това - обещавам,че ще черпя после......

# 11
  • Мнения: 4 546
Херелина, като я инсталираш, кажи дали ти харесва Grinning Аз се влюбих в нея, голяма играчка му ударих Whistling
добре, само да я дръпна, че с моя бърз комп кой знае колко време ще отиде  Embarassed

# 12
  • Мнения: 6 992
Еовин предполагам,че е така, но така и не се научих да си правя виртуално сд.....Няма ме до понеделник, ако може на ЛС или тук да ми обясниш като на малоумен как се прави това - обещавам,че ще черпя после......
Ще обясня за всички тук, ако не знаят да прочетат Grinning Преди тази програма и аз не знаех как се инсталира с виртуално си ди, та в чудо се видях, една приятелка ми обясняваше по icq Crazy
1. Значи, трябва ви програмка Daemon Tools, която си изтегляте и инсталирате. Иконката и е един диск със свткавица.
2. След като сте изтеглили Скрапбукк Факторито и инсталирали Демона, включвате Демона, той се зарежда в таскбара - червено квадратче със светкавица.
3. Кликвате върху него и то вади едно меню в две части - Unmount all devices и под него - Drive E: None.
4.Цъквате Драйв Е и то ви вади Уиндоус Иксплорър да си браузнете дисковете.
5.Отивате в папката, в която сте свалили Скрапбуук Факторито и отваряте неговата папка. После отваряте папката на Диск 1 - файлът е някакви числа.iso . Маркирате си го и натискате Open в прозореца.
6.Така се отваря виртуалното сиди и започва да се инсталира. Като се инсталира първият диск, процедурата се повтаря за втория, третия и четвъртия.
7.След като се инсталира и четвъртия, кликвате отново върху червеното квадратче и натискате Unmount all drives, за да можете да изтриете инсталационната папка,че заема много място.

# 13
  • София
  • Мнения: 44 028
според мен пауър пойнт ще ти ссвърши  работа,а и почти на вс компове си върви инсталиран с уиндоуса

# 14
  • Мнения: 2 863
Photoimpression е също чудесна програмка за правене на рамки.
Намерих   версия 4,която е по-стара, но е също толкова хубава, даже аз я харсвам повече от 5-та  и мисля, че можеш да я дръпнеш безплатно от тук:

http://www.freefunfiles.com/software/graphics/editors/photoimpression-4.html
като свършиш просто запазваш в GPEG  и може да се вижда без програмата от всеки компютър.

Общи условия

Активация на акаунт