Не иска да го кърмя-възможни причини?

  • 322
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Момичета,въпросът ми ще е малко дълъг,но съм доста притеснена...От два дни насам синът ни проявява симптоми на грипче-леко с малко температура и доста хрема.Зарази го баща му.Бяхме на доктор,пием осцилококциум,панадол като има темп. и за нослете мехлемче.Но не това е проблема. Снощи след баня отказа цица,със страшен рев заспа гладен( а той е ящен и досега не е отказвал цица).След час се събуди отново с рев и така почти цяла нощ-не иска ни кърма,ни биберон,ни чай.Само с лъжичка накрая прие кърма и чайче. Чудихме се не е ли от коремчето,но нищо ново не сме му давали в менюто за захранване,нито пък аз нещо особено съм яла. Другата  възможна причина са зъбите- да отбележа,вече има 6 зъба,изнакнали без проблеми,сега му растат още-много се плюнчи.Та си мисля дали не е от тях и възможно ли е едни да изникват без болка,а други с такива мъки.Все още ми отказва гърда,само иска от лъжичка ,реве само като приближи до цицата.(А и за помпа нямам чак толкова кърма)Не знам защо е така,много съм притеснена дали това да не е отбиване.Но толкова обичаше кърменето,просто не ми се ще да вярвам.Извинявайте за обърканите въпроси!!

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Като има настинка/грип - как е носът му? Ако е запушен, макар частично, може да отказва да суче заради затрудненото дишане, което много ги дразни.
Пробвай обичайните - промивка с накапване физ. разтвор и поставяне по корем да изтекат секретите, както и каквото ви е предписал лекар/хомеопат за хремата.
Опитай да го кърмиш по-изправен така, че секретите минимално да му пречат на сукане и дишане.

# 2
  • Мнения: 3 205
Ако нослето е запушено от хремата, това може да е причината да отказва да суче. Просто не може да диша нормално. Опитай да го сложиш седнал на крака ти и така да суче - да е изправен, за да не се запушва нослето. И преди кърмене можеш да му пръскаш стеримар в нослето и да го отпушваш с помпичка.

# 3
  • Мнения: 3 591
Моя син отказа да суче за 1 седмица, точно от грип+ зъби. Беше малко след годинката обаче. Ама не ядеше и нищо друго - само сок и вода пиеше от обикновена чаша. Като му мина засука все едно никога не е спирал.
Преполагам, като са им възпалени венците стават много болезнени при сучене и затова отказват. Защо не опиташ да му даваш от обикновена чаша докато засуче отново?

За хремата за да може да суче може да си сложош и няколко капки евкалиптово масло втрити в горната част на гърдата ти и да накапеш на якичката на бебето или на възглавничката му за през ноща да спи по-спокойно. Спането на възглавница също помага да не се дави от хремата и да не се буди често.
Може да легнеш по гръб, и да го сложиш по корем върху теб така да суче също /аз и до ден днешен така спя с моя голям бебок и той се самообслужва като е гладен/

Общи условия

Активация на акаунт