За нас жените и възраста

  • 2 282
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 427
Реших да порасъждавам малко на глас върху някои от нещата от живота на една жена,в този случай върху моето собствено съществуване на жена в този странен свят.Староста винаги ме е плашила.Започнах да изпитвам панически ужас от нея,когато бях на 20.Глупави мисли за тази възраст,така е.Но точно тогава се загледах за първи път в майка ми,която беше на 40 и си дадох сметка че красивата ми,вечно поддържана майка,след която всички се обръщаха започва да остарява.И че аз,също като нея бавно и сигурно тръгвам по същият път.И ме очаква това което се случва с нея.Бях се вкопчила в моите 17 години и не исках да ги изпускам,но дните си минаваха и в един момент се оказах на 20.След това на 23.Често чувах хората да казват "23,ооо вече не си момиче ,а жена",приятелите ми доста често се заглеждаха в 18-20 годишни максимум и на 25 вече си мислех че съм стара.С майка ми,често разговаряме на тази тема,много пъти се е случвало когато съм сред нейни по-млади колежки да ги чувам да подмятат"дъртите на 40 години..."еди какво си и си мисля колко е лесно да те смачка общественото мнение което се създава в България ,когато жените преминат дадена възраст и колко пренебрежително започват да гледат по-младите на другите,които са на малко повече от тях години.Често се случва да чуя жени да кажат"еххх,ако бях по млада бих си позволила да облека това или онова"(справка -в темата за корсажите",въпреки че далеч не са стари,нито пък зле изглеждащи и според мен биха могли да си позволят да влязат в каквато и да било дреха и да изглеждат перфектно.Изобщо,има ли място за притеснения и ограничения,когато една жена изглежда перфектно и на 40 и на 50?А друг е въпроса,трябва ли да се притеснява ,ако не е първа младост,но вътрешно се чувства на 20,трябва ли да се съобразява с обществото ,което я вкарва в рамки и един вид я задължава да живэ според възрастта си и общоприетото благоприличие,според което тя не трябва да прави неща,които според същото общество е привилегия единствено на младите.Защо трябва да се убива по този начин духа в жените и да се затварят насилствено в затвора на своите години?
На 25 пристигнах в Италия,където заживях със своят съпруг.В България минавах вече за поувяхнала,докато пристигайки тук останах точно като попарена от начина по който тукашните изживяват своята възраст.Тук отново бях на 17,вскички ми казваха че съм още млада,че съм направо бебе и че сега започвам своят млад живот.В началото ми се струваше приказка,защото бях свикнала с българският начин на мислене.Докато в България българските мъже на 40-50 си хващат любовница на 20-25,тук в италия техните връстници се ориентират към жени на тяхната възраст,а не към девойки на които биха могли да бъдат бащи и скоито нямат какво да си кажат.Когато майка ми дойде при мен на гости за първи път също се изненада от това как я възприемат моите приятели.Майка ми е на 51 сега,докато компанията ми се състои от момичета и момчета на по 30,30 и няколко.Много пъти сме излизали заедно да танцйваме с тях и съм водила и майка ми,всички са ми казвали,колко е готина и млада и са се възхищавали на това че е толкова млада както на външност ,така и по дух.Имало е и много мъже ,които са я заглеждали и дори са флиртували с нея.Докато в България по разни поводи,когато е ставала да танцува съм чувала да я коментират"Тая пък дъртата виж я".Дали тези младите си дават сметка че само след няколко години ще се окажат в същото положение.Дали вярват че живота след 40(а дори и много по рано) трябва да приключи и за тях?Или си мислят че ще останат завинаги млади?Защо хората на запад си живеят живота и не ги интересува на колко са и как се забавляват ,а ние българите все се вдървяваме като глътнали бастуни,защото "не ни отговаря на възраста"?
Вие какво мислите?

# 1
  • France
  • Мнения: 726
Жената започва да се чуства ЖЕНА след 30 години. След бурните године на 20-те, тя придобива самочуствие, свързани не само с житейският й опит, но и със сексуалният такъв. Обиграността се усеща и възприема от мъжете като позитивен знак за нещо вълнуващо )ако самците са над 33-35, с нужния за целта капацитет). Подържането на фигурата и кожата са задължителни.
Когато една жена се усеща красива и самоуверена, това послание на подсъзнателно ниво се приема и от мъжете, които реагират като не към кукла и играчка на първосигнално равнище, а като към личност от по- висока класа.
С една дума- от нас зависи как ще се възприемаме на тази възраст.

# 2
  • Мнения: 1 655
 amymommy, съгласна съм с теб. Така е в България наистина. Аз например в момента съм на 34 години и се харесвам много повече от колкото когато бях на 20. Дори когато гледам снимки от преди десетина години много се смея на външния си вид в т.ч. и прическата.
Сега единственото което започва да ме притеснява след като минах 30 е, че не мога да регулирам толкова лесно и бързо килограмите си и трябва да спортувам повече, за да се поддържам. Появата на първите  бръчици също ме безпокои. Но какво да се прави остаряваме бавно, неусетно почти. Дано качествената козметика която използвам забавя стареенето на кожата.
Наистина най важното е духът ни да е млад и да се чувстваме млади, желани и обичани Peace.

# 3
  • Мнения: 2 673
amymommy,
за съжаление ..за мъжете в Бг да кажа, де....повечето независимо от възрастта си предпочитат, заглеждат се и флиртуват с по-млади жени.Виждам го и този факт ме дразни, защото е смешно как чичко на 40 ..-и заглежда и мазно се топи на 20 годишно девойче дето не го бръсне за слива..ее, или го бръсне през джоба обаче..Та стигам до извода, че чичовците си падат по млади мацки, защото мацките им отварят широките си порти, заради мангизите, колите, и тузарщината, която биха им предложили..това е мойто мнение за мъжкото съсловие..тук.
аз лично се чувствам не така, както преди 15 години, но пък не съм за изхвърляне. Подържам се, коса, кожа, доколкото е възможно - тяло..Мога да се стегна и сега, ама ям като разпрана..А с малко гимнастика ще съм честно казано по-добре изглеждаща от доста къде, къде по-млади мушмуроци...
Абе, намирам, че съм секси, макар, че мноооо се оплаквам. Имам дъщери на 14 години и син на 6 месеца..Е, това ако аз не съм супер мама и жена...просто незнам кой PeaceАААА
НЕЩО ВАЖНО по повод ГОДИНИТЕ ми, които са 35  Hug, миналата година като бях бременна!!!спечелих конкурс за най-чаровна бременна на едно списание, за месец октомври..
...нещо да кажете...
Wink Wink Wink

Последна редакция: чт, 03 май 2007, 15:43 от Кaril

# 4
  • София
  • Мнения: 5 289
Ъъъ....Карил,коя викаш си ти? newsm78
Изглеждаш страхотно,поздравления,но определено не смятам че годините ти са много,ти си просто една зряла добре изглеждаща жена с три прекрасни деца.  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 673
ох..изтрих снимката, че да мЪ не УрчасАйте Mr. Green
Да, Карчевче, това средното съм аз... Laughing Laughing Laughing
ПОздрав  Mr. Greenи на теб Laughing  bouquet

# 6
  • Мнения: 6 155
И аз искам да видя Карил  Praynig

# 7
  • Мнения: 2 673
ку. ку ...

Последна редакция: чт, 03 май 2007, 16:02 от Кaril

# 8
  • Мнения: 6 155
Карил, що се майтапиш с нас Crossing Arms  Grinning Аз на тази снимка виждам 3 млади момичета   bouquet

# 9
  • Мнения: 2 673
имам рецепта за младост, състои се от следните продукти:
 

3 деца, се разбиват по желание - момче, момиче, момче..Най-добре е две близначки, момче.
Добавя се щипка тъга по минала младост
1 ч.л. сълзи
1 ч.л. гордост
1 ч.л. ревност
2 чаши възпитание
2 чаши милосърдие
2 чаши човещина
Всичко се залива с много любов, запича се яко във прегрята фурна. Гарнира се с благороден мъж и чаша вино.

# 10
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 364
Карил   bouquet

# 11
  • Мнения: 2 427
Въпроса се състои в това че жените в България страшно се подценяват когато попреминат зелените години,което за мен е много жалко.Винаги когато се връщам в България и когато ме попитат на колко съм ,и когато разберат че съм на 31 се учудват че съм само на толкова,като ми казват че не биха ми дали повече от 24.Това е така защото се връщам натъпкана със самочувствие на млада жена.Докато до 25 си година в България се чувствах смачкана в самочувствието си на младо момиче.Даже един приятел се беше изцепил,на едно от поредните ми завръщания че за "поодъртяла "съм изглеждала направо прекрасно.На който комплимент реших че е по-добре да замълча,отколкото да го изравня със земята.Гадно ми е колко мои връстнички трябва да се чувстват неловко и кофти заради тъпите разсъждения на обществото като цяло.Веднъж и Слави се беше изцепил в шоуто си че една дърта,на 35...идеше ми да му звънна и да му ударя една остра критика,но сметнах че ще бъде на вятъра.Има някакво изкривено мутренско разбиране за "малдите гаджета"у нас,което направо ме побърква!Имам приятели в италия,които имат заведения за млади хора и които биха могли да имат всяко младо девойче(което вижда че са напред с материала,в банката ) което ходи да подскача там и да се весели.Само че са пичове и си имат за гаджета 50 годишни мацки на своята възраст и гледат на 20 годишните деца единствено със снишождение и усмивка.Защото са разбрали че за всеки влак си има пътници.

# 12
  • Мнения: 2 673
amymommy
Въпроса се състои в това че жените в България страшно се подценяват когато попреминат зелените години,което за мен е много жалко.Винаги когато се връщам в България и когато ме попитат на колко съм ,и когато разберат че съм на 31 се учудват че съм само на толкова,като ми казват че не биха ми дали повече от 24.Това е така защото се връщам натъпкана със самочувствие на млада жена.Докато до 25 си година в България се чувствах смачкана в самочувствието си на младо момиче.
..не е проблема според мен къде си в Бг или в Италия..или в Америка...
Ако си обичана, успяла жена...независимо на колко си - ще имаш самочувствие..Никой не може да ти го убие..Обаче трябва и да разполагаш..с пари, средства, ..защото красотата иска подържане. Който тръгне да ме убеждава в противното...няма да успее

# 13
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 364
На 33 години съм и честно казано до сега никога не съм се чувствала стара. Живея в България  Grinning
На тази възраст се харесвам много повече, отколкото когато бях на 20-25. Осъзнавам своите предимства и недостатъци и се старая да подчертая съзнателно първите  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Не знам какво ще мисля по-натам, но сега хич не ми пука от годините. Виждам, че времето си тече, че се променям и т.н., но някак си въобще не ми пука и се наслаждавам на собствените си метаморфози. Просто се обичам Heart Eyes Пък и ме обичат, което всъщност май е тайната съставка на личното благополучие Hug
пу-пу Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт