Знаете ли как се приготвя този сладкиш?

  • 1 802
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 414
Знаете ли как се приготвя това нещо?

Опитвала съм го във Франция.Има вкус на ягоди(малини).Глазурата отгоре е леко кисела.
В БГ не съм срещала подобно нещо,като вкус.
Някой,ако познава рецептата,би ли ми я споделил?
Благодаря предварително.  bouquet

Последна редакция: чт, 03 май 2007, 17:44 от Селма

# 1
  • Мнения: 22 867
Това някакво парфе ли е, желиран крем или нещо друго newsm78? А не знаеш ли как се казва, щом си го яла? Иначе изглежда добре!

# 2
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Според мен или е парфе или чийзкейк. newsm78

# 3
  • Мнения: 3 251
Долу е тънък блат -"Добуш" или може да се замени с бисквити или бишкоти. Горе е ягодов/малинов/горски плодове сок/сладко смесен с кисело мляко и малко сметана + желатин. Най-отгоре е жилиран плодов сок. Такава торта поръчахме в "Роза" за един празник-изработи ми я позната, от която имам рецептата.

Последна редакция: чт, 03 май 2007, 18:14 от Сапфира

# 4
  • Мнения: 7 414
Това някакво парфе ли е, желиран крем или нещо друго newsm78? А не знаеш ли как се казва, щом си го яла? Иначе изглежда добре!
   На шведска маса беше,затова не му знам името.....
   Не мисля ,че беше чийзкейк......по-скоро ми прилича на парфе,но няма нищо общо с парфетата предлагани по сладкарниците в София(или аз не съм улучила просто? newsm78).Много е по-нежно и по-вкусно! Grinning

# 5
  • Мнения: 22 867
Кой знае, може и тема с френски манджи да се заформи, хич няма да е лошо. Я в испанската и немската какви вкусотии има. Grinning Да се надяваме, че ще се появат и "френски" мами..........

А комбинацията кисело мляко, подсладено или със сладко някакво + разбита сметана и плодове с желатин хич не е лоша. А отгоре желиран слой с плодов сок или компот винаги може да се сложи. Блатът може и от бисквити и масло да е, или пък готов, или домашен. Опитай, ако искаш, може да се получи някакво подобие на вкусотията от снимката. А междувременно е възможно и оригинална рецептичка да напише някой. Embarassed
 

# 6
  • Мнения: 3 388
На мен ми прилича на плодово парфе, желирано. Тук продават подобни торти, съставките са на прах и е като полуфабрикат - аз само от тях съм приготвяла  Crazy

# 7
  • Мнения: 7 414
   Струва ми се,че парфето трябва да включва крем от разбити яйца.Съмнявам се за киселото мляко,което дава един специфично-кисел вкус,но не и този,който ми направи впечатление.Онзи е бил по-скоро плодов......А и консистенцията на въпросното парфе е била доста ''мехуреста''.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 951
Намен ми пролича ,на парфе,плодово ,или на желирано кисело,боядисано мляко.Но във Франция нямат кисело мляко,та може да истинско парфе.

# 9
  • Мнения: 22 867
Голямо издирване му тръснах. Снимката и рецептата са от Бон апети, ЕТО ГИ! Мусът се казва Малиново "огледало". Може би е това? newsm78

Последна редакция: чт, 03 май 2007, 18:13 от labrex

# 10
  • София
  • Мнения: 1 951
Аз правя една торта,ще дам рецептата,В готов вид изглежда почти,като картинката..Блат 1 яйце,3с.л. захар,лимонена киселина/сода или бакпулвер,брашно,като за кейк,пр.една чаша.
Крем(желе):25гр.желатин ,се разтварят във вода,или на тих огън и се бърка ,на водна баня,непрекъснато.11/2 ч.ч кисело мляко+захар на вкус.Нарязват се плодове ,може и от компот и орехи се прибавят,счукани.
Смесва се желатина ,с киселото мляко.
Изсипва се върху блата,който е много тънък. и се слага в хладилника,за да се стегне.Ти можеш да оцветиш киселото мляко с боя за сладкиши или с пасираните плодове от компот.

# 11
  • Мнения: 7 414
  Лабрекс!Страхотна си!Благодаря!

# 12
  • Мнения: 22 867
  Лабрекс!Страхотна си!Благодаря!

Да ти е сладко! И аз ще си го спретна, като намеря малини. Grinning

# 13
  • Мнения: 7 414
Намен ми пролича ,на парфе,плодово ,или на желирано кисело,боядисано мляко.Но във Франция нямат кисело мляко,та може да истинско парфе.
  Да,във Франция се продават прекрасни йогурти,но са много различни от българското кисело мляко!

# 14
  • Мнения: 3 251
Голямо издирване му тръснах. Снимката и рецептата са от Бон апети,
Браво, Лабрекс/извини ме за кирилицата/!
Ще си запиша и аз рецептата. Интересна ми изглежда, особено за лятото...охладена.../ леле, ще се задуша!/

Общи условия

Активация на акаунт