1-месечно бебе от В. Търново дължи здравни вноски за 5 год.?

  • 1 326
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 332
Мили майчета, току-що го чух по новините... Обяснението на служителката на РУСО (м/у другото, какво означава?): късно е вписано в регистрите, а плюс това е родено в Плевен, не във В. Търново... Не знам как ви се струва на вас, но на мен тези обяснения ми звучат много смешно.

# 1
  • Мнения: 1 022
Абсолютна смехотворщина

Моето дете е родено на 26.12.2002 и дължи една вноска за 12.2002 е ? какво повече да си говорим, баси тъпанарщината в тая държава

взеха парите на хората със задна дата и дай сега и на децата, щото ни харесаха постъпленията

# 2
  • Мнения: 274
Айде стига бе! Я ме светнете всъщност бебетата \за бебетата дължат ли се вноски? Аз последния път като бях в НОИ почти до бой стигнахме , ама за едни други неща . Беше много забавно - аз като една мастита еднолична търговка  - имам фирма на която се водя управител - трябваше да си назнача прокурист на фирмата  за да не ми вземат майчинството , този прокурист щял да подписва документите ... кви документи бе- аз продавах кафе по цял ден и единственото дето подписвах бяха месечните осигуровки, обаче не можело аз да си ги подписвам повече - трябвало прокурист , тръгнах да назначавам мъжа ми ама така пък неговата осигуровка скача  толкова колкото и ако ми вземат майчинството, то все тая . Назначих за прокурист една позната 70 годишна баба , щото на нея не могат да и вземат  пълната осигуровка , назначаването ставало само при нотариус - хоп 140 лв за тази услуга ...Днес отивам в банката  - от там ми обясниха да заведа пак бабата при нотариус , че да ми даде тя ноториално заверено пълномощно даси тегля майчинството си , представяте ли си? Т о поощрение на раждаемостта то чудо ! После ме извикаха да ми сменят Булстат  номера - що така бе - то фирмата е същата  само съм и назначила временно управител ...всъщност защото да платя  таксата и за това. ПОсле трябваше да ходя в НОИ и да ги уведомявам за извършените от мен велики промени - та отивам аз да ги уведомявам, вися на някаква опашка и хоп НОИ затваря щото шефката им внезапно решила да направи събрание на тъпите си подопечни ...в работно време - 14 часа - та ни изпратиха по живо  по здраво и утре да опитаме пак  - нямям думи ... записах си  час при управителката на  ведомството с цел да я напсувам  лично за създадената от нея  организация . не знам докога ще ги търпим тези неща...

# 3
  • Мнения: 2 332
Държава на абсурда  newsm29

# 4
  • Мнения: 928
Цитат на: Роси74
Държава на абсурда  newsm29
Абсолютно,дори сме направо една пародия на държава. #Crazy

# 5
  • Мнения: 2 807
Цитат на: maeva
Цитат на: Роси74
Държава на абсурда  newsm29
Абсолютно,дори сме направо една пародия на държава. #Crazy


За съжаление е така...

# 6
  • Мнения: 2 142
Абе до някъде и ние сме си виновни за свинщините в тази държава, защото ги търпим! Аз до скоро си мислех, че всички деца до 16 се осигуряват от държавата, и какво беше учудването ми когато за приемане в болницата на детенцето ми я провериха дали е здравно усигурена! А пък в болницата какво става е въпрос на друга тема. Аман!

# 7
Мили майчета и аз съм потресена!!! И моето дете дължи вноски на тъпата им каса! Ама тя е само на 4 и вече е с дългове #Crazy !!! Иде ми тези олигофрени от тъпите държавни институции да ги #2gunfire !

# 8
  • Хасково
  • Мнения: 995
Скъпа,sonia съжалявам много за тези неуредици, които е трябвало да изтърпиш за да си получаваш полагащото ти се майчинство!Но не смятам за необходимо да наричаш служителите на съответното РУСО "тъпи подопечни".
Нито еднин от тези служители няма вина за законите, които е длъжен да изпълнява стриктно. Трябва да се сърдим на законодателя, а не на служителите на РУСО.

# 9
  • Мнения: 274
скъпа Надя,
законодателя е едно на ръка , иначе за нещастие често ми се е налагало     да си имам взимане - даване с  държавни служители  и по принцип имам крайно лошо мнение за тези хора , в най честия случай това са хора, които седят на някакъв  стол , ;цупят се непрекъснато ,ако се доближиш до гишето веднага вдигат телефона  или започват разговор с колежката ... Изобщо  честно ти казвам ако им стана един  шеф   ще ги  накарам да се размърдат  много яко и изобщо ще им забраня да се шматкат !Данъчните примерно  много еволюираха в това отношение . извинявай ако съм те засегнала по някакъв начин обаче продължавам да смятам че най -тъпоумните са в НОИ .И най мързеливите . Забравих да погледна  откъде си. Тук в Пловдив положението е супер адски кофти  - построиха им нова , голяма , луксозна сграда  и те кво направиха  - сложиха една леля на вратата  - на информацията и тя пита ли пита по какъв въпрос посещаваме институцията - по този начин единственото което прави е да задръства входа като че ли може да им реши проблемите  . После вътре са заградили  асансьорите с едни бюра и сложили и охрана та дане би някой да се качи и да смути спокойствието на лелите от по-горните етажи , които адски много се чудя какво точно вършат , Стълбището разбира се  пази   от охрана и е заключено , на първия етаж няма един нормален салон с много каси или гишета които да обслужват хората и всичко да става  бързо - тъкмо напротив  винаги има опашка  от поне 200 души .Това за мен не е нормално - това е въпрос на организация.Като отидох да ги уведомявам за не знам какво си от 4 гишета работеха 2 , после едната отиде до някъде и то за половин час , кво ще стане ако някоя моя сервитьорка реши да се разходи за половин час ?Плюс това изобщо не разбирам откъде накъде  тия скапани служби      трябва да почиват на обяд при толкова многото хора ,които ги чакат  .Не мога да проумея      как така   накаква си  крава си позволява да затваря цялото ведомство, за да си вика хората  на събрание в работно време .По дяволите аз тъкмо щях да мина и някаква леля здатвори  гишето  щото според нея това,за което съм дошла е страшно много работа - а в какво се състоеше  многото работа    - да ми чукне булстата  и да добави едно име  и за тая тъпота  трябваше да ходя на другия ден . Също така не разбирам  защо като отидеш НОИ  да им искаш справка за това колко дължиш     като осигуровки   тая справка става в 7 дневен срок ,ако идеш при данъчните  и им поискаш справка  за данъци, глоби и прочее  задължения става за 5  мин. Същото е ,значи според мен отново става дума за компетентно  ръководство .Исках да участвам в един търг  , за него се изискваше и  документ от НОИ , помолих ги дали могат да ми го издадат по-рано от 7-дневния  срок и какво мислиш ми казаха? Много мразя глупави  дебели лелки дето ми обясняват че нещо  не може , когато работата опре до  държавни служби все нещо не може ...Т а  така скъпа Надя  , наистина  смятам за глупави  тези хора те са тези които  седят по цял ден ден и държава им е крива, и законите виновни, и заплатата малка , те са мързеливи.А аз давам работа на 10 души , самонаела съм се  и не лежа на бюджета , напротив пълня го , и печеля ,  и съм сигурна че съм много по-умна от ония, айде няма да ги окачествявам , че пак ще се разсърдиш .Толкова за сега , че бебето трябва да хапва .

# 10
Айде стига и вие вече с тези глупости!

Що за лекар ще тръгне да проверява дали едно бебе е здравно осигурено, при положене, че много добре знае, че лицата до 18 години не заплащат услуги!

Това е точно търсене на "под вола теле".

Когато върнат бебе с майка му, че не си е платило вноските - тогава ще е новина!

С това се търсят евтини сензации и има такива, които само това чакат и хоп на въдичката да раздухват несъществуващи проблеми!

# 11
Иначе Соня, абсолютно си права за повечето държавни чиновници!

# 12
  • Хасково
  • Мнения: 995
Аз оставам без коментар на това което си си направила труда да напишеш!Защото нямам никакво желание да те убеждавам в протвното!
Прочети закона /КСО/ и ще видиш, че всичко това за сроковете си е вписано там нито едни служител не може да си го измисли.
А това,че някои са мързеливи и в конретото РУСО Пловдив шефката им не си е изпълнила както трябва задълженията за оранизация на служителите -  е то във всяко стадо има мърша!
Евала, че си успяла да откиеш толкова работни места, но не си мисли, че на т.н. от теб държавни служители им е лесно!

Общи условия

Активация на акаунт