гъбички на краката

  • 1 356
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 686
Здравейте.
От известно време забелязах ,че крачетата на дъщеря ми постоянно са потни и намирисват.Тя е на 2г. и 5м.Добре огледах кожата между пръсчетата и видях,че се лющи и е разранена..При мойте опити да я измия там тя реагира на болка.
Непременно ще я заведа на преглед,но ми се иска да получа и вашите съвети с какво се лекуват гъбички и имали отърване от тях?От 3 дни я мажа с клотримазол,но ефектът е нулев.
Моля ви пишете майки преборили се с този проблем.
Предварително благодаря.

# 1
  • Мнения: 143
Включвам се, защото никой досега не ти е дал отговор.
Аз лично съм нямала този проблем, но баща ми скоро спомена, че се справил с гъбичките по краката си със салицилов спирт.
Утре ще го попитам, а междувременно може би ще получиш и др. предложения.

# 2
  • Мнения: 686
Няма ли изликувани от гъбички....????????? Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 113
Моето момиченце е на 9.5 месеца и на скоро имаше такова лющене на краката (между пръстчетата). Пихме антибиотик и ако са били гъбички може от това да са се появили. На своя глава реших да я маша с едно мехлемче, казва се "чаевец", в което има чаено дърво. Мазах я около 5-6 дни по 1-2 пъти дневно. Изключително добре се повлия, сега кожичката и изглежда съвсем добре. Така и не я заведох на лекар, защото се оправи.
А допълнително винаги след всяко къпане и подсушавах крачетата между пръстите, и сега се опитвам да го правя в повечето случаи.

# 4
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Масло от чаено дърво сигурно е помогнало, аз имам мехлем с масло от риган и масло от канела (оregano oil & cinnamon oil), действа безотказно с 2-3 намазвания. Потърси билкар или натуропат да ти направи мазило, те знаят в каква концентрация, да не пресуши кожата. Тези масла са полезни и вътрешно, против разрастване на кандида.

# 5
  • Мнения: 686
Благодаря ви.
Започнах да я мажа с Тридерма и купих пудра за крака,която подсушава кожата .Кожата вече е доста по спокойна.Ще продължа с това лечение още няколко дена,защото сега наистина е доста по добре и не я боли.Ако след това отново се появят ще потърся билкар.
Още веднъж ви благодаря.

# 6
  • Мнения: 1 434
Много добро средство  за  гъбички на краката е Ламизил не е  скъпо за една седмица  всичко изчезна  много   ефикасно  поне при мен така действаше може да опитате  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 952
Вяра, недей да правиш, това което си подочула оттук, оттам, а заведи детето си на лекар.
Експерименти със здравето на децата не бива да се правят.

Общи условия

Активация на акаунт