Към майките, които се изцеждат и дават в шише...

  • 564
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 259
Здравейте!

Искам да попитам мамчетата, които цедят кърмата си и я дават на бебето с шише следните неща:

Колко време правехте така?

Колко пъти на ден се цедяхте? На точни интервали или когато можете?!? Или може би всеки ден различно?!?

Случвало ли ви се е да не се цедите повечко време /цял ден например/ и това отразявало ли се е на количеството?!?

Благодаря предварително...

# 1
  • Мнения: 983
Моето бебенце се роди много малко-само 2 кг. и 20 дни беше в болницата. През това време аз се цедях и хвърлях кърмата, защото не бях информирана, че може да се съхранява, а в болницата го хранеха с АМ. Като си дойде вкъщи се опитах да го кърмя, но той беше толкова слабичък, че бързо се уморяваше и заспиваше. А за мен беше важно да се храни добре, за да започне да наддава. Та така реших да се цедя и да му давам от шише, така бях и по-спокойна какво количество изяжда. Правя го вече 4-ти месец и така смятам да продължа докато имам кърма. Цедя се преди всяко негово хранене-все още се храни на 3 часа и цедя количество, колкото трябва да изяде. Ако остане, го добавям към следващата изцедена кърма...

# 2
  • Мнения: 2 829
Аз кърмя от гърда, но имам приятелка, която кърми с изцеждане вече 9.5 месеца, въпреки, че всички се опитват да и обяснят, че ще и спре кърмата Laughing
Знам, че се цеди горе-долу по едно и също време, но се случва и по-рано или по-късно. Ако иска да изцежда по повече цеди по-често, ако има достатъчно кърма или и остава-цеди по-рядко.
Тя обикновено се цеди точно преди да храни бебока, ама за разходките си носи в шише.
За съхранението на кърма има хубава статия в Библиотеката.
Успех!!!

# 3
  • Мнения: 134
За известен период имах много силни болки в лявата гърда, затова около седмица пропусках да кърмя от нея и я изцеждах, като редувах кърмене с хранене от шише. А до преди две седмици млякото, което изцеждах между кърменията за да облекча напрежението също го давах от шише /сърцето ме болеше да го хвърлям - добре че се появи млечницата, че да мога да го прежалвам по-лесно/. Шишето обаче ни се отрази лошо, защото бебка почна да суче неефективно, та в последно време сме забранили всички биберони и постепенно си възстановяване нормалното сукане.
Иначе се цедях преди всяко ядене, а ако излизахме изцеждах около 125 мл /едно малко шише/ за да имаме за спешен случай.
Никога не съм изчаквала да не се цедя повече време именно от страх да не ми намалее кърмата.
Сега ми е много по-лесно, а проблема със сукането ме накара и да се преборя с притеснението си да кърмя навън и сега ядем смело по паркове и градинки  Laughing
Ако не се налага по някаква сериозна причина те съветвам да си кърмиш, а кърмата която изцеждаш за да намалиш напрежението например да си я замразяваш. Успех!

Последна редакция: ср, 02 май 2007, 22:12 от zvezditsa

# 4
  • Мнения: 1 467
Аз също съм така, но количеството стига само за три пъти на денонощие, а тя яде към седем пъти. По принцип, колкото по-често се цедиш, толкова повече кърма ще имаш. Смятам да продължа така до захранването.

# 5
  • Мнения: 1 440
Аз съм така вче 9.5 месеца и минах през доста графици докато установих нкакъв удобен за мен и бебка.
При мен цеенето на 5-6 часа всяка гъда се оказа най-подходящо за подържане на лактацията. Режимът ми е следния:
6:30ч - цедя и двете
10:30 - първата
12:00 - втората
16:30  - първата
18:00 - втората
22:30 - първата
00:00 - втората
Първите месеци си бях докарала хиперлактация от много цедене и после трябваше да намаля малко количеството, за това се цедях през 7-8 часа всяка. така обаче за около 2 седмици кърмата намаля и отново преминах на режим през около 5-6 часа. Сега количеството е стабилизирано на 60-70мл на цедене и ми е напълно достатъчно за деня за малката Peace Предпочетох този вариант, отколкото по-малко на брой изцеждания с по-големи количества. Цедене в точни часове от денонощито дава възмоцност на организма да се "подготви" и да произвежда еднакви количетсва по едно и също време на деня - т.е. да се урегулира лактацията.

# 6
  • Мнения: 1 449
Давам кърма с шише вече 4.5 месеца.

Сега цеденето е 4 пъти на ден (двете гърди) през 5-6 часа (9:00; 15:00; 21:00; 2:00) - на този режим съм откакто бебка мина на 5 хранения. Била съм и на режим на 3-4-5 часа с редуване на двете гърди, но количеството кърма за деня е горе-долу същото.

Спазвам си графика стриктно (освен при пътуване):
Цедене в точни часове от денонощито дава възмоцност на организма да се "подготви" и да произвежда еднакви количетсва по едно и също време на деня - т.е. да се урегулира лактацията.


Ако разредя цеденето, кърмата намалява. Ако не цедя повече време, гърдите се препълват. По принцип цедя докрай и поддържам хиперлактация на гърдите, обаче това е начинът кърмата да ми стига.

# 7
  • Мнения: 950
Аз все още се цедя. Когато беше само на кърма, се цедях след всяко хранене и така имах за следващото. После като почнахме по-продължителните разходки само сутрин, като се приберем (към 15-16ч.) и вечер към 23ч. Сега вече яде мляко само сутрин и вечер и се цедя тогава.

# 8
  • София
  • Мнения: 104
Тъй като по преценка на педиатъра започнах дохранване кърмата ми намаля драстично и бебка беше почти изцяло на АМ реших да започна да се изцеждам. Отначало започнах на всеки 3 часа и постепено кърмата започна да стига и премахнах адаптираното мляко. После минах на 4 часа, сега от няколко дни на 5 часа и не виждам разлика в цялостното количество за деня.
Но това цедене и през ноща, стерилизиране и миене на шишета толкова ми писна, че смятам да увеличавам интервала все повече и така постепено да спра изцеждането така или иначе вече зхранвам, въпреки, че ми е съвстно че ще лиша бебка от така ценната кърма... Sad

# 9
  • Мнения: 526
Аз се цедях първите 6 месеца, трябваше да ходя на лекции. Оставях на бебко кърма за през 3 часа, а аз се цедях когато имах възможност. Следователно гърдите се препълват когато дойде определения час, н о това е дискомфортното.
Все още се кърмим.

# 10
  • Мнения: 259
Благодаря за отговорите.

Аз се цедях в началото много често...и през нощта...

После по около 4-5 пъти на ден....

Сега около 3 пъти на ден.
Не забелязвам разлика в общото  количество при цеденето по 4-5 пъти и по 3 пъти на ден
Кърмата ми стига, засега.

Общи условия

Активация на акаунт