Дилема! Морковеното пюре - домашно или готово?

  • 385
  • 9
  •   1
Отговори
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Здравейте Момичета,

Решила съм да захранвам с пюре от моркови, но се чудя дали да е готово на HIPP (примерно), или да е домашно приготвено. Разбира се домашното е за предпочитане, но ме спира единствено факта, че всички плодове и зеленчуци са пълни с нитрати. Какво бихте ме посъветвали. Или някой ако има инфо къде могат да се намерят плодове и зеленчуци, които да са проверени.

Последна редакция: ср, 02 май 2007, 22:00 от Мис Бу

# 1
Здравей...аз захраних за първи път с пюре от ябълка, с една лъжичка и така постепенно увеличих до цяло хранене, казват, че ябълката била по- лекичка, мисля, че можеш да му ги купуваш, а и са направени по удобен начин - т.е. малко количество, аз купувах на ХИП и съм доволна...успех...

# 2
  • Хасково
  • Мнения: 726
аз захранвах с купени, че е по-удобно и после само домашни- каквото си избера на пазара това готвя.

# 3
  • Мнения: 264
Май някъде бях чела, че е по-добре с готови пюрета, дали не беше дори тук в Библиотеката? Лично аз нямам вяра на това което се продава по пазарите. Някак си на бурканчето по му имам доверие. Смятам, когато дойде време да захранвам, да бъде с готови пюрета. Преди с дъщеря ми се стараех и приготвях пюрета, резултата беше близък до нула и най-накрая прояде с готовите пюрета на "Алете". И едното и друго си има плюсове и минуси, с готовите поне не си губиш времето да ги правиш.... Mr. Green

# 4
  • Мнения: 8 242
Аз започнах с моркови.. Пробвах първо с хипското, ама не го хареса хич  Sick .. След това дадох приготвен от мен - хареса го.. И досега си предпочита моите манджи пред пюретата  Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 248
Аз захраних с пюре от ранни моркови на гербер. За предпочитане са готовите пюрета при захранване.

# 6
  • Мнения: 59
Аз също съм на мнение, че в самото начало са за предочитане готовите пюрета. Аз дадох на Алекс пюре от ранни моркови на HIPP, не беше особено очарован. Сега вече аз му приготвям пюренцата и определено ги предпочита пред готовите.

# 7
  • Мнения: 667
Аз захранвам с купени, причината е нитратите.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 356
специално за морковите, никакви колебания дали домашно или готово - готово, от био-органични зеленчуци.

не е до нитратите въпроса, морковите извличат тежките метали от почвата, а тя е замърсена на много места в България.
освен ако нямаш градинка с моркови в Родопите... по-добре недей. освен това, те стават по-късничко.

# 9
nie qdem na gan4ev i sam mnogo dovolna Hug

Общи условия

Активация на акаунт