Въпрос за много болезнена М

  • 739
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 335
Здравейте мили момичета!
Имам (глупаво) питане за много, ама МНОГО болезнен цикъл.
Кратко въведение: мисед и кюретаж през януари
редовен цикъл след това - 28 дни
следващи три цикъла - на 28 дни
ПМС (болки в гърди, корем и пр.) - никакви
този месец - 4 дни закъснение #Crazy
кървене - умерено обилно, гъста и тъмна кръв
Та освен, че ми закъсня (не хванах с точност Ову, но имаше шанс да е станало бебенце), сега усещам разкъсваща болка в яйчниците, чак на моменти ми се надига. Въпросът е накоя да има идея защо е толкова болезнена този месец?
Ще съм благодарна за някакви идеи и отговорите ви   bouquet
Допълнение: (забравих  Embarassed) много нисък прогестерон - 1.99 при реф. с-ти 10.62-81.28

Последна редакция: ср, 02 май 2007, 18:18 от arcana

# 1
  • Мнения: 4 700
А вzема6 ли някакъв прогестеронов препарат? Нали zнае6, че ако не го вкара6 в норма може пак да zагуби6 бебчето. Може и да е имало оплодена яйцеклетка, която не се е имплантирала, zаради ниския прогестерон. Но това е непрофесионално предположение. Ако и другия месец е така отиди на лекар.   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 35 814
При този нисък прогестерон /ако е правен на 7 ден след предполагаема О./ не е имало О. Съжалявам.
Отиди на лекар , болките може да са от много неща/но да не гадаем/ и при всички случаи не е добре да те боли така.
 

ПП. Моята идея е, че може да е станала киста.

# 3
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Миличка, ако имаш доказана овулация, защо не започнеш да пиеш веднага след нея УТРОГЕСТАН или ДУФАСТОН??? Това е прогестерон, който само ще помогне, няма да навреди.
   Болките...освен да те посъветвам да пиеш обезболяващо. Аз всеки месец карам на АУЛИН или НИМЕЗИЛ. Помага много, все пак имай предвид, че хормоните след подобно нещо /бременност и кюртаж/ са в пълен хаос. Трябва им време да се понаместят. Дано стане бързо. Всеки цикъл е индивидуален. Този казваш, че е бил обилен...има такива. Понякога са по-оскъдни, друг път по-обилни, понякога с ярка, черна кръв, друг път тъмна...и аз луда ставах всеки месец.

# 4
  • Мнения: 1 335
здрасти, мномичета!!
Пия прогестеронов препарат - Дуфастон (от 18 до 24 ден на м. ц.) 3Х1.
Това за липсата на Ову ме плаши, въпреки че с нисък прогестерон имах ову през ноември (когато правихме бебенце и заченах), но по всяка вероятност и заради него го загубих ...  Cry
Дано да не е киста пак, че  #2gunfire
Благодаря за отговорите! Хубав ден желая!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт