Въпроси за олекотените завивки

  • 2 893
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 605
Стигнах и до избор на олекотени завивки  Simple Smile /досега бяхме с памучни одеала, съответно само чаршаф в горещите летни дни/.
Първо се чудя дали има всесезонни или само зимни и летни /по скоро пролетно-есенни може би/. Второ - от какво да са: естествен гъши пух, някяква смеска между гъши пух и друг пух или с нещо изкуствено, ама модерно май /не му запомних името като ми го обясняваха в магазина   Embarassed Трето и последно - някакъв ориентир в цените на изброените в размери за стандарта спалня /164/190 и детски лела 82/190/, защото нямам много време за обикаляне по магазините, а не искам да се хвърля на първото срещнато.
Моля за помощ скоро купувалите или препатилите с олекотени завивки  Laughing

# 1
  • София
  • Мнения: 1 951
Аз ползвам и съм много доволна!Купувам си най-големия размер.И за децата и за нас,от един и същи магазин вече 9 години.Материалът  е хасе.Пера ги и в пералнята и са си оК.

# 2
  • Мнения: 3 251
Аз имам и с двойна вата и с единична. Първите ги ползвам в по-студените нощи, вторите - пролет и есен. Пълнежът е от силиконова вата. Каквито и да вземеш, гледай да е тигелирана завивката/ ватата, защото при по-продължителна употреба и пране, има вероятност да се накъса и да се събере само в единия край на завивката.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Като наскоро препатил искам да обърна внимание, че най-големият размер/май 240 на 220 или повече/ завивки с двойната вата не се събират в 5-килограмов барабан на пералня Sad Така че ако имаш такава, по-добре си купи две отделни.
Друг съвет, за който се сещам, е да переш завивките от гъши пух с топки за тенис, за да не се степват.
За дете или хора, страдащи от алергии не се препоръчват завивките с естествен пълнеж, остава силиконовата вата.
Дай малко повече пари, но си купи спалното бельо от парен памук - не се свива. Цената на комплект за спалня с най-големия размер на Панагюрската фирма за спално бельо е около 70 лева. Значи за стандартна спалня ще е около 60. Детските към 50.
Другата ми любима материя е крепонът - мекичко, красиво и не иска гладене Peace
И третата беше някаква комбинация от коприна, лен и памук в различни процентни комбинации с някакво фенси име, което не мога да запомня, но тук вече говорим за много яки цени Money

# 4
  • Мнения: 4 546
как ги перете завивките - на каква програма и центруфуга пескате ли?
нашата олекотена завивка пък уж се води за спалня, но двама човека не могат да се завият с нея.  Confused

# 5
  • Мнения: 3 251
Цветни са и ги пускам на 40*+ омекотител с центрофуга.

# 6
  • Мнения: 780
Цветни са и ги пускам на 40*+ омекотител с центрофуга.
  newsm10 и аз така ги пера / и най - големият комплект ми се събира в пералнята /

# 7
  • Мнения: 1 311
Цветни са и ги пускам на 40*+ омекотител с центрофуга.
  newsm10 и аз така ги пера / и най - големият комплект ми се събира в пералнята /

И аз така си ги пера. Освен това събрах завивка 2,20 х 2,40 с двойна вата в пералнята, но аз не си я жаля  Laughing

# 8
  • Мнения: 1 305
Моя олекотен с двойна вата и да искам не мога да го пусна в пералната не влиза и не влиза, макар 4е и аз не я жаля. Затова си го пера във ваната ама доста е трудоемко  Whistling

# 9
  • Мнения: 239
ОООО та кае,но пак се изпира хубаво

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Моя олекотен с двойна вата и да искам не мога да го пусна в пералната не влиза и не влиза, макар 4е и аз не я жаля.
И при мене е същото. За какво жалене става дума, не разбирам? Нещо като не влиза - не влиза! Вече ревах по този въпрос във форума предостатъчно Laughing

# 11
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Освен това събрах завивка 2,20 х 2,40 с двойна вата в пералнята, но аз не си я жаля  Laughing


Е то зависи колко кг. ти събира барабана, моят е за 6кг. и големите завивки си влизат без проблем  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт