как да накарам ръководството да ми пуснат болничните в НОИ???

  • 628
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 973
   Моля ви за абсолютно съдействие-съвети,препоръки и прочие!
От 27 януари съм в болничен,а фирмата,в която работя не ми пращат болничния в Нои!Оправдават се,че не са събрали документите от всички и не зависело от тях!
Вторият ми болничен е от 01 март-и той не е подаден в Нои!
Заплаших ги,че ще ги съдя,но и това не помогна!
Кажете какво да правя?Да се обърна ли към някой адвокат да си търся парите(обезщетение)в съда!

# 1
  • Мнения: 9 050
Подай оплакване в НОИ. ОТ там ще направят ревизия и ще задължат работодателя ти да ти подаде болничните.
Това, че не са събрали документите на другите теб не те касае. Могат да подадът само твоят болничен. По-вероятно според мен е да не са платили осигуровките.

# 2
  • Мнения: 106
Ами аз какво да ти кажа?Накарай го ако можеш, а и зависи кога ти се е изплащала заплатата, моя за март ще го носят сега началота на май.Вземам заплата с един месец назад, а ти как си била?

# 3
  • Мнения: 41
Ако правилно съм разбрала-значи това е а бсолютно нарушение. В този ред на мисли, ако до декември друг не занесе болничен, означава ли, че няма да им се разкарва само, заради твоя болничен.

# 4
  • Мнения: 9 973
По-вероятно според мен е да не са платили осигуровките.


Осигуровките ги плащали или на 4 или на 6 месеца!В Нои нямат подадена информация за мен от започването ми в този магазин!

# 5
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
По-вероятно според мен е да не са платили осигуровките.


Осигуровките ги плащали или на 4 или на 6 месеца!В Нои нямат подадена информация за мен от започването ми в този магазин!

А имате ли подписан трудов договор, който да е регистриран в НАП?
Подайте жалба до НОИ както ви е писала Зина, с копие на договора.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Подаваш молба до директора на съответното РУСО по местоседалище на работодателя - в нея пишеш, че си му представила болничен, но той не го внася в НОИ.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 524
И аз да допълня към всичко че е длъжен работодателя и си има срокове за подаване на тези документи- и до НОИ и до НАП.
Едната наредба която измнамерих е : НАРЕДБА № Н-8 от 29.12.2005 г. за съдържанието, сроковете, начина и реда за подаване и съхранение на данни от работодателите, осигурителите за осигурените при тях лица, както и от самоосигуряващите се лица (обн., ДВ, бр. 1 от 3.01.2006 г., в сила от 1.01.2006 г., изм. и доп., бр. 7 от 23.01.2007 г., в сила от 1.01.2007 г.) и другата е:
НАРЕДБА за изчисляване и изплащане на паричните обезщетения и помощи от държавното обществено осигуряване (обн., ДВ, бр. 1 от 5.01.2007 г., в сила от 1.01.2007 г.)

# 8
  • Мнения: 9 973
Кажете как да проверя в Нои,като постоянно дава заето или никой не вдига на свободен сигнал?Ще откача!Бясна съм!! smile3511

# 9
  • София
  • Мнения: 2 100
Кажете как да проверя в Нои,като постоянно дава заето или никой не вдига на свободен сигнал?Ще откача!Бясна съм!! smile3511

ами отиди направо там според мен, на място най-оптимално можеш да получиш информация и да разрешиш ситуацията
не разбрах дали имаш трудов договор с тях newsm78
провери ли си в сайта на НОИ дали са ти платени здравните осогуровки? това може да ти даде отговор на въпроса защо не носят болничния Confused

# 10
  • Мнения: 9 973
Имам трудов договор,а в сайта на Нои пише,че правата ми не са прекъснати,но преди месец от там ми казаха,че няма данни за мен от декември  newsm78 Ходи ги разбери!Никак не пасва на моя случай!!!

# 11
  • София
  • Мнения: 2 100
извинявай, ама твоите шефове са пълни измекяри
моят съвет е да си търсиш друга работа, явно е, че тези не са коректни
ами ако, не дай си Боже, се разболееш за цял месец
с какво ще живееш? на пост и молитва? newsm78
мисля, че Н а т и ти е дала най-добрия съвет Peace

# 12
  • Мнения: 6 607
Имам трудов договор,а в сайта на Нои пише,че правата ми не са прекъснати,но преди месец от там ми казаха,че няма данни за мен от декември  newsm78 Ходи ги разбери!Никак не пасва на моя случай!!!
Най -вероятно имаш трудов договор ,но не са ти плащани осигуровки.
Болничния ще ти го платят след като го подадат и след като ти изплатят осигуровките.
Не са ли съгласни да ти го изплатят те на ръка?
Все пак грешка е тяхна ти нямаш никаква вина ,че не са редовни платци.
Аз като съм забавяла плащането на осигуровките така съм правила изплащам си болничния на ръка пък после си го получавам.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 097
Кажете как да проверя в Нои,като постоянно дава заето или никой не вдига на свободен сигнал?Ще откача!Бясна съм!! smile3511

Наистина е много трудно да се свърже човек - въртяла съм в продължение на седмици и накрая като успях, чак не повярвах...

Общи условия

Активация на акаунт