Въпрос за ваксините?

  • 894
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
Здравейте мили мами, искам да ви попитам дали сте наясно кой ваксини се поемат от Здравната каса. Синът ми е на 1 и половина - правили сме всички задържителни ваксини до този момент и до този момент само веднъж не сме плащали???? Всеки път оставям между 28 - 35 лв и ми се струва, че нещо не е наред! Последния път правихме полиомиелит - мисля 2 реимунизация  и си платихме 32 лв??? И вашите лични лекари Ви взимат пари за този ваксини???

Сега искам да му направя ваксина за Хепатит А  - нея ще си я платя разбира се, защото не е задържителна. Исках само да Ви попитам за ваксината за Хепатит В  - по мой спомен е задължителна, но кога се слага  - в родилния дом или се бъркам????

Благодаря Ви!

# 1
  • София
  • Мнения: 337
хепатит В е по схема 0-1-6 месец, т.е. първата доза се слага в родилния дом, после на 1-ви и 6-ти месец.
в имунизационния календар са описани задължителните ваксини - всички те се поемат от НЗОК. но много от тях имат алтернативи на аптечен пазар., напр.
ДТК по каса е пълноклетъчна, но можеш срещу заплащане да поставиш безклетъчна.
полиото по каса доскоро беше орално (живо), а можеше да си купиш инжекционно (убито).
може и такъв да е бил случая при вас и за това да си плащала

# 2
  • Мнения: 1 371
Всички ваксини се поемат от Здравната каса. Освен в случаите, когато дадена ваксина не те удовлетворява и искаш друга. Ние така направихме - вместо безплатната - ДТК и полиомелит, купихме Пентаксим, която струва около 60 лева. А иначе http://www.bg-mamma.com/site/content/view/135/51/
.
Погледни и тук: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/137/75/ и по специално: Имунизация срещу вирусен хепатит тип А се препоръчва за възрастни и деца над 2-годишна възраст.
 Peace

# 3
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Купували сме допълнително само умъртвените ваксини и по желание Хепатит.

# 4
  • Мнения: 1 230
Ако джипито работи със здравна каса би трябвало ваксините да са ви безплатни - тези които се осигуряват от ХЕИ. За вносните (ако предпочиташ) - носиш си ги или ги плащаш на място.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 477
Ако джипито работи със здравна каса би трябвало ваксините да са ви безплатни - тези които се осигуряват от ХЕИ. За вносните (ако предпочиташ) - носиш си ги или ги плащаш на място.
Затова просто попитай педито защо точно трябва да ги плащате? Аз съм платила само АктХиб понеже тя е от доброволните ваксини и не влиза в календара.

# 6
  • Мнения: 6 461
Не съм плащала никога ,когато са поставяли ваксини на децата.

Общи условия

Активация на акаунт