Желиране на кисело мляко?

  • 4 871
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 836
здравейте!
някой може ли да ми даде акъл как се желира кисело мляко?
вчера се опитах да направя едно диетично псевдо-парфе с кисело мляко и компот от малини.
двата пакета желатин си ги разтворих в малко вода да набъбнат, после на 50°С да се доразтворят (според инструкциите)..... резултатът беше много редко кисело мляко с компот.
за да не стане зян, го изпозвах за нещо като модификация на "Мюсли тортата на Сладка хапка"

та искам да питам има ли някакъв чалъм за желиране на кисело мляко или просто желатините са били кофти?
мисля си дали има някакъв ензим в киселото мляко, дето да пречи да се желира (като при ананасите), защото не ми е за сефте тоя номер?

мерси ви   bouquet

# 1
  • Мнения: 12 559
Тези два пакета желатин по колко грама бяха и на какво количество мляко и компот ги сложи? Може просто да ти е бил малко желатинът.

# 2
  • Мнения: X
1 желатин на 500 мл течност за средно твърдо желе. Чакам го да набъбне, разтапям на вода баня при непрекъснато бъркане, изчаквам лекичко да се охлади, добавям към киселото мляко/течността, хубаво разбърквам и слагам в камерата за 20 -тина минути; после местя в хладилника. Става си супер, а желатинът ми беше от най - обикновения в малко зелено пликче - на Меркурий, ако не се лъжа Peace

# 3
  • Мнения: 465
Ако ,компотът е бил от 800гр ,а млекото 400 или 500 ,в зависимост от желатина и колко желирано трябва да бъде аз слагам 3 бр на това количество може и 2 ,но за по-кремообразна консистенция.Когато загрявам желатина го правя наводна баня като го разбърквам докато стани течно и без топченца .Само да не заври Hug

# 4
  • Мнения: 836
Тези два пакета желатин по колко грама бяха и на какво количество мляко и компот ги сложи? Може просто да ти е бил малко желатинът.
не знам по колко грама бяха, но всеки беше за по 1 литър. (за да се презастраховам, пък и обичам по-плътно желе).
1 кисело (400г) + 1 компот (800г максимум) = 1200

# 5
  • Мнения: 25 551
А как го охлади?
Аз правя нещо като крем-парфета - смесвам желатина с компота, охлаждам го в хладилника, после го разбърквам с киселото мляко, също охладено (добавям захар и настъргана лимонова кора). На дъното на купичките слагам плода от компота (с вишни става разкошно!), отгоре заливам сместа и слагам в хладилника да стегне. Желателно е да престои цяла нощ, че и повече. После се обръщат в чинийка и се сервират.

# 6
  • Мнения: 836
благодаря ви момичета!
явно е до желатин и няма нещо тайно  Wink в желирането на кисело мляко.


смесих млякото + (компота + желатина) и го оставих в хладилник, за да се стегне.
исках да стане малко по-гъсто, преди да го излея върху бисквитите, за да не ми изплуват отгоре, ма не се получи  Sad
въпреки охлаждането беше с консистенцията на айран

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Дай снимка де........

Общи условия

Активация на акаунт