Може ли да се разчита на калкулаторите за овулация в интернет?

  • 14 090
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
Здравейте!Задавам ви този въпрос, защото аз не меря температури и не правя тестове за овулация.Разчитам на тези календари, защото са лесни за ползване.Значи, за този месец периода на ову ми беше 28 - 30.Понеже бебеправихме на 29, има ли шанс да се е получило бебе този месец?Цикълът ми е 24, последната дата беше 20 април.Обръщам се към момичетата, които вече имат положителни тестове, да ми кажат доколко са разчитали тази тази информация-графики и календари при бебеправене.На тях им пожелавам лека и безпроблемна бременност, а на останалите съфорумки да видят скоро положителен тест.Благодаря предварително за всички мнения.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Според мен не може да се разчита на автоматично изчислени фертилни дни. Може овулацията да е по-късно или по-рано и да се изместят, което като не следиш БТ, тестове и т.н. не можеш да предположиш. Шанс за бебе принципно  има  щом правиш секс без предпазни средства Peace

# 2
  • Мнения: 2 270
Не мисля, че може да се разчита само на това . . .

# 3
  • Мнения: 9 063
Калкулаторите са презназначи за стандартите, които са рядко срещани в действителност - цикъл от 28 дни, с овулация на 14-ти ден например е стандартът. Има опции за нагласяне на лутеалната фаза - обаче не можеш да знаеш колко дълга ще бъде тя.
Въобще, това са относителни неща, но за да не се затормозяваш - най добре смятай средно аритметично, тоест, смятай овулацията си по средата на цикъла Simple Smile

# 4
  • Мнения: 29
Здравей gitadam,
Със сигурност не може да се разчита напълно и безрезервно на калкулаторите за овулация в Интернет.  Както пише Стеф, те  показват един основен стандарт, но при всяка жена е индивидуално. Моята овулация например към 18-19 ден, а  същите тези калкулатори ми показват, че овулацията е 13-15 ден. В началото и аз разчитах само на тях, но след 3 месеца отрицателен резултат, реших да пробвам с тестове за овулация. Когато върнах "лентата" назад, видях, че всъщност от както бебеправим, нито веднъж не сме правили секс по време на овулация Mr. Green

Моят съвет е да пробваш с тестовете за овулация, с тях също много лесно става или мери БТ. Успех ти желая и дано скоро ни зарадваш с хубава новина!  bouquet


# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Съгласна съм с момичетата.Моята овулация е на 9-ти ден,а калкулаторите ми я отчитат за 11,12,13.Този месец я засякъх с тест за ову-на 7-мия ден теста бешЕ +,на 9-тия БТ падна,по което съдя,че тогава е било овуто.На 10-тия ден БТ се покачи.Успех ти желая!

# 6
  • Мнения: 4 700
Не бих раzчитала на това. Може и да съвпадне, но само ако цикълът ти е като часовник.

# 7
  • Мнения: 117
По-скоро не разчитай на тези калкулатори. Те могат все пак да те ориентират за приблизителния овулационен период. Като се замисля ако цикълът е редовен, може и да помогнат. Тестовете за овулация са доста удобен и лесен вариант. Чак ме е яд, че от самото начало не започнах с тях, но изобщо не бях чувала за нещо подобно.   Blush

# 8
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
За да ти отчитат вярно, трябва да имаш много точен цикъл и да си знаеш дължината на лутеалната фаза.  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 35 811
Не  Grinning

# 10
  • Мнения: 3 960
Не разчитай на тях ,аз ги използвах за да знаех на коя дата трябва да ми дойде следващия цикъл

# 11
  • Smallville
  • Мнения: 994
Не разчитай на тях ,аз ги използвах за да знаех на коя дата трябва да ми дойде следващия цикъл
И аз за това ги ползвам основно Peace

# 12
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Не!!! Не може да се разчита само на тях. Бих се доверила на БТ или фоликуметрия, но на календари изчисляващи едно към гьотере...тц!

# 13
  • велико търново
  • Мнения: 139
И аз използвам тези календари. По принцип цикъла ми винаги е много точен но дали това означава, че и овулацията е винаги на 14-тия ден? Май ще пробвам и аз тестовете за овулация.

# 14
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Винаги се чувствам много странно, когато видя тема с мой пост отпреди година и половина, на първа страница.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт