Драскане по лица??

  • 1 348
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 004
Моята дъщеря се вижда на колко е. Като хване списание винаги задрасква лицата на хората, даже и куклите е надраскала по лицата...имали ли сте такъв проблем, нормално ли е или може да е признак на нещо....не помня аз да съм правила така и да е видяла  newsm78
Някъде ми се върти в главата явно от някакъв филм нещо гадно в това поведение...или просто ми изглежда някак зловещо  Simple Smile...знам ли. Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 426
И моите драскаха. Не специално по лицата, а по всяко светло местенце. И няколко книги имам издраскани - не съм си ги прибрала навреме... Давай й блокче или изобщо бели листа, нека си драска.

# 2
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Опитвай се да и обясниш ,че това не е хубаво и давай бели листа за рисуване. Laughing

# 3
  • Мнения: 216
Мира го прави абсолютно същото...надрасква лицата, конкретно тях.... но в последствие разбрах, че тя всъщност си обяснява - например- това са очите, кака има нос и разни подобни...един вид повтаря всичко по лицето- повторението е майка на знанието..

Не се шашкай, едва ли детето влага смисъла, който примерно влагаш ти...няма как да прави твоите асоциации, няма този опит и знания....

# 4
# 5
  • софия
  • Мнения: 4 984
Мира го прави абсолютно същото...надрасква лицата, конкретно тях.... но в последствие разбрах, че тя всъщност си обяснява - например- това са очите, кака има нос и разни подобни...един вид повтаря всичко по лицето- повторението е майка на знанието..

Не се шашкай, едва ли детето влага смисъла, който примерно влагаш ти...няма как да прави твоите асоциации, няма този опит и знания....
абсолютно съм съгласна с това мнение!
децата нямат същите идеи като големите.те са очаровани от лицата и хванали магията на молива(рисувателно средство) се опитват да създават...
Иначе относно притесненията ти от филми и разни  възможни натрупани впечетления (дори и подсъзнателни)  все пак удраяй една цензура.хубаво е ако не знаеш за какво е филмчето да хвърлиш един поглед на описанието ако нямаш възможност да го гледаш с детето.
Не  се шашкай

# 6
  • Мнения: 1 640
Моето дете не драска кукли,а драска ръчичките си.Обяснявам си го с интерес към рисуването в-у  нетрадиционни места -собственото тяло,книжки,вестници.Белият лист сякаш и доскучава.
  Куклите явно са интересни за твоето дете-имат си устичка,очички,носле, и детето иска да ги разкраси или "гримира". Grinning

# 7
  • Мнения: 705
Купи й:
 - моливи за кожа;
 - whiteboard маркер, ако решиш да й позволиш да рисува по стъкла, врати, хладилници;
 - перманентен маркер, ако искате да рисувате по балони.

Създай граници.
"Ще се рисуваме по лицата, но вкъщи. Навън не."
"По лицата ще рисуваме само с тези моливи"
"Искаш ли да се направим на котета /мишки, клоуни.../?"
"Нарисувай се по огледалото. После ще ти дам кърпичка да го почистиш. Но рисувай само с този маркер (whiteboard)."
"Хайде да направим човечета от балони. Ще ги рисуваме само с този маркер (перманентен)."
"Тази кукла е пластмасова. Рисувай и после ще ти дам мокра кърпичка да я почистиш." (молив или whiteboard маркер) И наистина после я почиствате заедно.
"Тази кукла е плюшена. Не можем да я почистим, не рисувай върху нея."
"Ето, нарисувах ти едно човече. Върху него може да рисуваш и ти."

Така правя с моето дете и то наистина спазва кое писало къде да ползва. И не рисува там, където не давам. Стените ни са чисти  Mr. Green

И следващите дни контролирай да спазва границите, които сте определили. Като се насити и изучи каквото има за изучаване, ще спре да прекалява и ще рисува умерено или хич.

Успех  Grinning

# 8
  • Мнения: 5 362
Моето дете не драска кукли,а драска ръчичките си.Обяснявам си го с интерес към рисуването в-у  нетрадиционни места -собственото тяло,книжки,вестници.Белият лист сякаш и доскучава.
  Куклите явно са интересни за твоето дете-имат си устичка,очички,носле, и детето иска да ги разкраси или "гримира". Grinning

И при нас е така GrinningНо ще отмине,от възрастта е Peace

# 9
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Моето дете не драска кукли,а драска ръчичките си.Обяснявам си го с интерес към рисуването в-у  нетрадиционни места -собственото тяло,книжки,вестници.Белият лист сякаш и доскучава.
  Куклите явно са интересни за твоето дете-имат си устичка,очички,носле, и детето иска да ги разкраси или "гримира". Grinning


Абе аз имам мъж, но и моя син обича да рисува отгоре си.  ooooh! Крака, ръце и т.н., където намери голо. Само по лицето още не се е драскал.
Може би е нормално и ще отмине. Интересно и е да види последиците от творението си, може би.  Twisted Evil Или ги гримира, кой знае какви асоциации си прави. Понякога децата са странни и си правят нелогични асоциации.

# 10
  • Мнения: 705
Изказах се малко набързо. Не бях видяла, че детето рисува по лицата в списания. Но карай  Wink

# 11
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И моята дъщеря си пише по ръцете и лицето. Собствените!

Общи условия

Активация на акаунт