zapek na dva mesetsa kakvo da pravia?

  • 1 388
  • 19
  •   1
Отговори
Ne znaia tova dali e zapek no beb4o e po4ti na 2 mesetsa i ot 2-3 dena zabeliazvam 4e pampersa ne vinagi e iztsapan.Eto dnes ot 3 pyti prez 3 4asa ne e akal..A sme na kyrma....Dali ne e normalno..molia spodelete.

# 1
  • някъде там
  • Мнения: 1 463
Нормално е!

# 2
  • Мнения: 2 427
Чай от овесени ядки.На мен ми го препоръча лекарка,бивша колежка на майка мио в недоносени,интензивен сектор.Жената е една от най-добрите лекарки в града.Вари се една supena лъжичка овесени ядки в 250 мл вода ,прецежда се и се дава на бебето.Аз имах подобен проблем ,когато моето бебе беше на 20 дни,след като му варих такава овесена вода се оправи запека.Аз разреждах АМ с тази отвара и така го хранех.Бебето на моя приятелка също се справи със запека по същият начин.В началото се дава съвсем малко(една две чаени лъжички от отварата) за да видиш дали не е чувствително(с непоносимост )към глутена в овесените ядки.Ако няма никакви проблеми,давай смело Peace.

# 3
  • САЩ
  • Мнения: 170
Може да се тревожиш за запек едва ако детето не е акало поне два дена. Иначе ако си ходи поне веднаж на ден и то нормално тогава няма какво да се тревожиш и да му даваш разни чайчета или лекарства за запек.
Моя син в началото акаше почти след всяко хранене, но на моя приятелка детето акаше само по веднъж на ден въпреки че и то беше на кърма. При всяко дете е различно. Наблюдавай го и ако все пак се наложи първо се консултирай с лекар преди да даваш каквото и да е.

# 4
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
не се безпокой. Пепи в началото си акаше редовно, а после разреди изхожданията. Само на кърма сме били и даже спазвах диета заради други грижи. Веднъж даже направи 5 дневна пауза. Направо бях откачила. То не бяха термометри, сапунчета, мушкато... докторката се притесни и за детска клизма говореше даже.. Накрая не ми се говори като се изака какво беше ама сам си свърши работата. И не изглеждаше да го притеснява неакането.
Ако детето дава признаци на безпокойство или болка, звънкаш на педито.

# 5
  • Мнения: 6 461
Не е задължително на всяка смяна на памперса бебчето да е акало.
Това не означава ,че има запек.
За запек се говори ,когато бебето не е акало от 48 часа.

# 6
  • Мнения: 2 677
Както е нормално памперса да е пълен след всяко хранене, така е нормално да е пълен и един път на ден. Не може да се говори за запек, щом бебето не е акало един ден.
Забелязала съм, че майките все бързат да "предприемат мерки" и да помогнат на бебета си, независимо дали наистина има или няма запек. А в повечето случаи става въпрос за един нормален и кратък период, през който преминават почти всички бебета на тази възраст.
Относно тези "мерки" - не прибягвай нито до термометър, нито пък до овесени ядки!

# 7
  • Мнения: 5 393
За запек се говори, когато бебето ака твърда консистенция, на топчета.Ако бебето е изцяло на кърма е нормално да не ака и повече от пет дни.Стига да има апетит и да няма признаци на болка и дискомфорт(различни от коликите), няма място за притеснение.Не те съветвам да правиш разни манипулации(като бъркане с термометър в дупето) или да даваш разни овесени  и други води.

# 8
  • Мнения: 407
ако го кърмиш е възможно да ака след всяко ядене,но ако е на изкуствено веднъж на ден е  нормално .След 3-я ден може да се безпокоиш.Ина4е аз съшто съм варила овесени ядки,както е описано мако по- нагоре.

# 9
  • Мнения: 407
и още нешто...бебнцето ве4е е на 2 месеца и е нормално да по4не да разрейда акането

# 10
  • Мнения: 528
Ако е на кърма е възможно да не ака по 5-6 пъти на ден.Иначе за запек на нас ни помагаше Кафява захар във водичката ,или пюре от сливи и тиква ефекта беше на лице на следващата смяна на пампата

# 11
  • Мнения: 100
За запек се говори, когато бебето ака твърда консистенция, на топчета.Ако бебето е изцяло на кърма е нормално да не ака и повече от пет дни.Стига да има апетит и да няма признаци на болка и дискомфорт(различни от коликите), няма място за притеснение.Не те съветвам да правиш разни манипулации(като бъркане с термометър в дупето) или да даваш разни овесени  и други води.
Ние също сме изцяло на кърма и акаме веднъж на 5-6 дни,но стига да не е твърдо не ме безпокои изобщо.Знам че кърмените бебета може да не акат 7-10дни защото усвояват пълноценно кърмата и не остава нищо за "изхвърляне".

# 12
  • Мнения: 911
Напълно те разбирам
Когато синът ми беше на 2 мес. и аз пуснах подобна тема с подобен въпрос, силно обезпокоена.
След като бебето ака кашави работи значи не е запек, дори да го прави само веднъж седмично, просто тялото усвоява почти всичко.
Ако примерно се напъва често но в памперса няма нищо - пак не значи, че е запек, а че все още няма съгласуване между напъването и самото изхождане (дано да се разбира  Embarassed).
Важното е бебето да е спокойно, без значение, че вече не ака по няколко пъти на ден.

# 13
  • Мнения: 1 674
Ние акаме на 4-5 дни,но това засега не ме притеснява,защото сме само на кърма.Когато започнах да дохранвам леко ми се позапичаше,но оправяхме нещата с пюре от сини сливи та дори и клизмичка съм правила(веднъж ми се беше доста позапекла, не ака 8 дни).Чувала съм,че стомахчето на бебо става твърдо,когато се запече.

# 14
  • Мнения: 407
моми4ета детето ми ака на 2 дни веднъж правя какво ли не .С темометър ,с мошкато и мас,варя овесени ядки,сок от ябълка и захар и каквото 4ух тва направих.а пак е същото.Така сме ве4е една седмица.А когато се изака се омазва до ушите  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт