По колко Мулти-Саностол да му давам?

  • 682
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 941
Здравейте,исках да купя Мулти-Саностол на малкия,но майка ми ме изпревари.Той е на 11,5м. в момента го мъчат зъби,а знам,че тогава имунитета на децата спада и искам да го подсиля с нещо.На опаковката не пише някакви възрастови ограничения,а майка ми не е попитала в аптеката за дозировка.Аз лесно мога да отида и да попитам,обаче искам да видя вашите мнения и разчитам на вашия опит.По колко да му давам,всеки ден ли,да правим ли почивка?Благодаря предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: X
Когато съм давала мултисаностол ( сина ми за пръв път беше на 3 месеца), му давах по една чаена лъжичка всеки ден. Но аз не виждам защо трябва да го тъпчеш с тези сиропи сега, като има толкова много плодове и зеленчуци пълни с витамини ! какво по-хубаво от това, да си набавим всичко което ни липсва от храната. Не съм му давала никога никакви лекарства когато започне да никне зъбче, единствено нурофен ако много плаче, и зачервеното място на венеца мажех с Дентинокс гел. Трябва да знаеш, че понякога прекаленото даване на такива неща на здрав организъм, водят до обратен ефект, и ако въпреки Мултисаностола се разболее, тогава по време на болестта какво ще даваш? На мен ми се е случвало точно такова нещо - давам, давам някакви сиропи и в един момент той вдига Т и се разболява и после какво....като в един кръг...... Давай колкото може повече плодове на сокчета, на пюребца пасирани и така, а манджите с всевъзможни разнообразни зеленчуди и не се притеснявай.

# 2
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
мисля че трябва да се консултираш с педиатър дали да даваш витамините и в каква дозировка. При нас се получи точно това за което KATI_Z пише. На два пъти му тръгват по 4 зъба наведнъж. И двата пъти боледува. Първия път по леко, втория по тежко. И двата пъти беше на антибиотик. Тогава пиеше витамините. След първото боледуване питах педито дали да давам витамини през останалото време и тя ме посъветва да не давам, за да не се получи обратния ефект. Освен това сиропа не е панацея и гаранция че няма да се разболее няма. Пък и не можеш да му го даваш докато му поникнат всички зъби. Наблягай на плодовете и соковете. Прави сокове с магданоз, моркови и пресни плодове. Това ще му набави необходимите витамини. А за зъбите при нас много действа Пансорал гел.

# 3
  • Мнения: 6 461
Според мен най-добре да направиш консултация с педиатър.

На моите деца съм давала  сиропи за подсилване на имунитета само тогава когато са били изписани от лекар Peace.
Всъщност като съпътстващи някакво лечение или след това.

# 4
  • Мнения: 305
И на нас преди дни тръгнаха да ни избиват 4 зъбчета и малкият беше дори с зачервено гърло и висока Т.При прегледа лекарката ни предписа антибиотик и каза, че трябва да приема и витамини докато пие  лекарството.Изписа ни Мулти Саностол по 5 мг. веднъж дневно.
И аз си мисля, че е по-добре да даваш плодове и зеленчуци отколкото витамини, защото ако не дай си Боже се наложи да пие детето лекарства няма с какво да ги комбинираш тогава.

# 5
Абсолютно съм съгласна с  Dimi*!  Peace

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Ако все пак решиш да му даваш сиропа, дозата за неговата възраст е 1 ч.л. дневно - това го пише в листовката. Не повече!
 Peace

# 7
  • Мнения: 4 965
Според мен най-добре да направиш консултация с педиатър.

На моите деца съм давала  сиропи за подсилване на имунитета само тогава когато са били изписани от лекар Peace.
Всъщност като съпътстващи някакво лечение или след това.




Съвсем точно.
Не бих си позволила да давам на децата си каквато и да е химия, без да им е била изписана предварително от лекар.

Общи условия

Активация на акаунт