Резистентност към антибиотици

  • 3 825
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
Здравейте,моята дъщеря е резистентна към антибиотици. Не беше се разболявала доста време и ето,че и това време дойде.В събота вдигна темп.39 и я заведохме на лекар,който след преглед ни изписа антибиотик и попита дали е алергична към нещо.Казаж,че не защото от септември не беше пила лекарства,т.е.тогава правихме тест за резистентност и се оказа ,че не и действат лекарствата.Аз обаче си помислих,че вече е минал този период и купихме Аугментинаи започнахме лечението.Започна такова разтройство,че немога да ви опиша.оказа се ,че изобщо не е трябвало да и давам антибиотик,а лечението да е с инжекции.
Мола да ми кажете сигурен и бърз начин за спиране на разтройството,освен като спра антибиотика. newsm78

# 1
  • Мнения: 2 082
какво друго и има освен температурата.защото може да е вирус и да не се налага антибиотик.на колко е детето.може да и дадеш лактофлор за нормализиране на чревната флора,кора от нар,но на първо място трябва да се спре антибиотика.специално аугументина много често дава такива странични ефекти,като разтройство и обриви.когато го спреш ,детето ще се оправи без допълнителни неща

# 2
  • Мнения: 58
На 2г.6м. е,диагнозата,която и постави лекарката е ангина и затова изписа антибиотик.Миналото лято изкара две пневмонии,два бронхита и ангина за два месеца,и тогава от многото лекарства и се повреди флората на червата.Тогава правихме тест за резистентност и се оказа,че е положителен.Мислех,че вече се е оправила,но се оказа,че не е и сега трябва да спра това разтройство.

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
За разстройство- Хидрасек  Peace На моето дете действа безотказно. И спрете АБ!

# 4
  • Мнения: 2 082
а ще продължаваш ли със същия антибиотик?

# 5
  • Мнения: 58
Звъннах на докторката и тя каза,че ако се налага вече лечение само с инжекции.Сега няма темп. и се надявам,че едно лечение по бабишки няма да е излишно.Притеснява ме това,че имаме проблемна трета сливица,която ще вадим на есен а не сега/Защото нямала 3г./да не се усложни.

# 6
  • Мнения: 2 082
ангината ще мине и без антибиотици,но е малко рисковано,защото детето е малко.затова трябва да я наблюдаваш внимателно за евентуални усложнения.така или иначе със или без антибиотик ангината продължава около 7-10 дни.пробвай по бабешки-чести промивки с лайка,промивки с лимонов сок/който между другото много помага/ нишадър/ако го разтвориш ,може да се опиташ да намажеш гърлото/,гранофорин/за мазане.не знам дали можеш да пръскаш с БИОПАРОКС-все пак не е за пиене и може да не получи алергия.давай повече лимони и мед за имунитет.днес кой ден ви е?

# 7
  • Мнения: 58
Ако броим събота,значи четвърти ден

# 8
  • София
  • Мнения: 3 610
На моя син Аугментина почти винаги му го давах в комбинация с Ентерол,заради този му страничен ефект.А за разстройството-Ентерол,чай от шипки(на големия много му помага) и диета.

# 9
  • Мнения: 2 082
Ако броим събота,значи четвърти ден

ако започне да разрежда температурите,значи са на оправяне нещата...имате ли гной по сливиците?дано се разминете с инжекциите...

# 10
  • Мнения: 58
От неделя не е вдигала температура,мисля,че няма гной по сливиците.След започналото разтройство започнахме лечение по бабишки.Компреси на гърлото,размачкване и загряване.Само незнам дали някога пак ще и действат антибиотиците или ще е само на друг вид лечения. newsm78

# 11
  • Мнения: 1 984
резистентност детето не мои разви. аб не деистват на детето директно, а на микробите. ако те са резистентни - сменя се аб според антибиотикограма. аугментина си прави разстроиства много често, обикновено след спирането му отминават. ако са тежки - иам избор - спира се веднага и се сменя с по нежен обикновено от групата на макролидите /еритранови аб/ . ентерола може да го взема и профилактично. често при децата става обаче разстроиство от самата инфекция, може да е и от стичащите се секрети по гърлото. внимаваите - недоизлекувана ангина може да доведе до ревматизъм.

# 12
  • Мнения: 58
Не знам дали сте ме разбрали правилно детето ми получава разтройство към всички видове антибиотик,напр.Клацид,Суметролим, Оспамокс, Оспексин и някои други по безобидни.Малката не се беше разболявала от септември месец и аз мислех,че това с непоносимостта е овладяно и затова отново купихме антибиотик а то се оказа,че ефекта е същия обилно разтройство.С тази разлика,че детето е почти като парцал.Сега вече е на инжекции Гентамицин.

# 13
  • Мнения: 2 082
защо се наложи гентамицин-влоши се състоянието ли?по-добре питай Birdie дали ще се оправи тази резистентност към АБ

# 14
  • Мнения: 58
Уж от неделя не беше вдигала темп.,днес вдигна 38 и започна да накашля даже и хрема се появи.Дано с инжекциите се оправи.Незнам дали някога това състояяние на непоносимост ще се оправи.Да не говорим,че има и трета сливица,която вардим да не се разболее защото ще вадим и нея но чак на есен.

Общи условия

Активация на акаунт