Детето ми повръща...Защо?

  • 961
  • 1
  •   1
Отговори
Здравейте и от мен - детето ми е на девет навършени месеца и напоследък повръща, като по - малък много връщаше храна, но когато преминахме към по - твърди храни това спря, сега от няколко дни наред повръща и аз незнам от какво, но тук е момента да оточня, че не връща, а повръща...излиза му от коремчето, когато е в мен усещам как му вибрира цялото коремче, а то милото много се плаши, чак сълзи му потичат...Ще съм Ви изключително благодарна ако ми помогнете...искам да Ви попитам дали е възможно да е от никненето на зъбки, защото още нямаме такива, а е много неспокоен и слюноотделянето се е увеличило и втория ми въпрос е как да реагирам в такива ситуации...искренно благодаря...

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Рефлуксът не винаги изчезва окончателно и особено при някакво раздразване на стомаха от храна, която не понася добре. Преминете на известна диета- ограничете пюретата с броколи, карфиол, риба. Давйте предимно храна на основата на картофи, моркови ориз. Ако давате цитросови продове особено киви и портокалов сок ги спрете. Ако повръщането не се преустанови е добре да се консултира с детски гастроентеролог.

Общи условия

Активация на акаунт