Отговори
  • Мнения: 1 263
Бихте ли се отказали да работите извън дома ,например за период от 10 години(ако може да разчитате финансово на съпруга си),за да се посветите изцяло на възпитанието на децата си?
Скоро си говорихме с 1 приятелка по тази тема и се получи доста интересна дискусия,защото бяхме на различни мнения. newsm78
Интересно ми е като мами вие какво мислите по въпроса?
Аз си признавам,че малко трудно бих вземала такова решение,дори и да знам,че това е най-доброто за детето ми.

Последна редакция: вт, 01 май 2007, 11:06 от bori7

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 926
Не, не бих. Няма да се чувствам добре. Предпочитам детето ми да има една удовлетворена и щастлива майка, отколкото вкисната и нервна домакиня.

# 2
  • Мнения: X
Бих се отказала от работа извън дома, но никога не бих се отказала от работата, като цяло.
Смятам, че липсата на професионално развитие може накара всяка жена да затъпее порядъчно. Извинявам се за израза, но съм виждала твърде много майки, които си седят само с децата, ходят по кафета, магазини и фитнеси. Не са много нещата, за които можеш да си говориш с тях. Дори да не работи, една жена трябва да се занимава с някаква дейност, непряко свързана с децата.

# 3
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
направила съм го с големите за 6.5 г, до 1 кл. на баткото, сега от 5 г пак не работя! зарязах кариерата, то и работата! после е трудно  за жената да гради наново и да търси работа, налагат й да се примирява с каквото падне,от4итайки, 4е в ативните години  не е трупала стаж и знания! едва ли не се гледа на такива жени, като неуспели, нереализирали се в живота! на  36 г. ме обявиха за предпенсионна бабка!мисля, 4е не трябва да съжалявам, изборът си е бил мой!

# 4
  • Мнения: 6 991
Мда. С голямо удоволствие бих. И след това не бих работила даже Mr. Green, освен може би нещо по-творческо от вкъщи - преводи примерно.
И ще гледам да не затъпея много, ще си водя децата по библиотеки  Laughing
Ъъъ, нереализирали се...Ми някои пък не искат да се реализират О_О...Не може всичките да сме луди кариеристки Rolling Eyes

# 5
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Ами от това да ховя на работа бих се отказала, при това с удоволствие. Но това по никакъв начин не означава, че няма да започна надомно. Още повече че професията ми го позволява без проблем. И така и децата ми ще имат майка целодневно, а не само вечер, и работа ще имам, при това не лоша Simple Smile

# 6
  • Мнения: 6 167
Бихте ли се отказали да работите извън дома ,например за период от 10 години(ако може да разчитате финансово на съпруга си),за да се посветите изцяло на възпитанието на децата си?


10 години ми се струва прекалено.
аз ще съм извън всякакви професионални класации и след 1 принципно.
струва ми се разумно да съм с детето си 3 години, смятам, че те са предишните 7 и са важни.
след това детето трябва да има среда от деца, да комуникира с друга среда. аз също.
едва ли ще стане чак 3 г, но това е максимума, който бих си отпуснала, като време, в което да не работя.
независимо от финансовото ни състояние.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 270
Интересно, че може точно това да ми се случи, докато успеят плановете ни за дете  Simple Smile

Мъжът ми има специфична специалност, която завършва в момента, и може да се окаже, че за да работи по специалността, трябва да се преместим в друг (доста по-малък) град. И от време на време си го мисля. Защото съм му казала, че нямам намерение да продавам банички, т.е. да работя на всяка цена, ако не се намери удовлетворяваща работа за мен в този град. Така че може да се случи точно това - ако му предложат добра оферта и може да ни издържа... Като се замисля, стига да има интернет, защо да не се справим Simple Smile Тук като сме в големия град - какво? Нито остава време за театър, нито за концерт и прочие култура - освен дето поне два часа на ден изкарваме в пътуваме до работа и обратно... И дето кават, че интернетът бил по-добър...

П.С. Принципните ни планове са да гледам детето 1 година и после: то - на ясла, аз - на работа.

# 8
  • Мнения: 1 937
Бих. И това няма да ми тежи.

# 9
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Lennie, има и един друг момент. Като малка баба ми ме гледаше. Не ми е стояла до дупето, но по всяко време, каквото и да станеше, аз знаех, че баба е вкъщи, и ще помогне. Иска ми се и аз да съм на разположение на децата си 100%, да им помагам за домашните както на мен ми помагаха, да ги водя по панаири и сладкарнички след училище и т.н. И професията ми е такава, че мога да си работя и от вкъщи. Така че с най-голямо удоволствие ще клъцна обема от работа на половина, за да мога да дам това на децата си, което са ми дали на мен  Wink
Иначе те разбирам, всеки знае за себе си най-добре   bouquet

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Изобщо не бих! Ако си остана вкъщи (толкова дълго), ще навредя и на себе си и на детето си.
Приятно ми е на работа, детето ми си изкарва приятно в яслата и не виждам да страда от липсата ми, вечер се спукваме от смях заедно.
Единствено ми се е искало да имам още поне 5 часа свободни на ден, защото искам да се занимавам с още 100 неща  Laughing

# 11
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913

Както казах - всеки си знае най-добре  Peace
А за 100-те неща - никога нямам достатъчно време  Crazy

# 12
  • София
  • Мнения: 6 999
Аз мисля, че бих /всичките ми познати, че не/ Mr. Green

Само при едно условие обаче: Финансовото ми състояние да зависи само от мен. Мъжът ми може да ме остави или да му се случи нещо, не дай си Боже...

# 13
Бих и така направих. Не съм била недоволна домакиня, нито мрънкаща майка. Работех си от вкъщи и се занимавах с много и различни неща, без да имам работно време. Носеше ми и добри доходи, и удоволствие.
От една година вече съм на работа, липсва ми онова време Confused

пп Останах вкъщи 6 г

# 14
  • Мнения: 750
Да и съм се отказала!Много си ми е добре така Whistling

Общи условия

Активация на акаунт