походка леко навътре

  • 1 198
  • 8
  •   1
Отговори
  • Хасково
  • Мнения: 726
забелязах че дъщеря ми като ходи вече стабилно крачетата са леко навътре, ще се консултирам и с ортопед. Баща и също е ходел така като малък, това проблем ли е, коригира ли се...споделете моля.

# 1
  • Мнения: 201
Моята малка дещеричка ходи, но с крачета навън. Ходихме на ортопед, когато беше на 1г., каза ни, че повечето деца на тази възраст стъпват "смешно" и детето трябва да започне да ходи стабилно, даже да бяга и тогава пак да отидем. При следващият преглед й правиха рентг. снимка на таза, всичко беше на ред, викат ни пак след няколко месеца за мое успокоение по-скоро. Така, че отидете на ортопед!

# 2
  • Мнения: 819
Трябва да се иде на ортопед и ако не е нещо сериозно,да се вземат обувки с твърди фортове.Ако пък има плоскостъпие-стелки.

# 3
  • Мнения: 1 014
Много навътре ли поставя крачетата?
Моята дъщеря, когато проходи също стъпваше навътре. Аз, разбира се я водих на ортопед - накара ни да слагаме обувките на обратно и умозрително заключи - така е като майките бързате децата ви да проходят и ги мъчите от рано. Не знам какво имаше предвид - аз изобщо не съм я насилвала да ходи или да стои права. Поносихме обувките на обратно, посмяха ни се хората, но според мен ефект нямаше. Оправи се сама, като поотрасна - може би повлия и класическия балет, на който ходи около 5 години (трябва постоянство) или женската суета.
Задължително се консултирай с качествен специалист, за да се изключи нещо сериозно. Аз препоръчвам др. Алексиев от Ортопедията в Горна баня, при него водих синът ми - много любезен и най-важното - когато поставя диагноза я написа и се подписа под нея - т.е. носи отговорност за думите си.

# 4
  • Мнения: 4
Синът ми е на 2 г и5 м.С лявото краче стъпва много на вътре.От това се изкривиха пръстите му..ходихме при двама ортопеди и двамата казаха,че това е късо сухожилие ,което трябва да се оперира.моля ,посъветвайте ме какво да правя,ако има някой с такъв проблем.Много ме е страх тъй като з самата пострадах много при раждането по време на операцията.

# 5
  • Мнения: 1 494
И аз забелязах, че моя син стъпва с петичките навътре...Мисля да го водя на ортопед и да купя по стабилни в петите обувки. Иначе като бебе го гледа ортопед и каза-ок. Скоро споделих с джи пи-то и той мъдро рече: Много му се взираш!... #2gunfire

# 6
  • Мнения: 773
И моя син ходи с крачетата на вътре. Водих го на ортопед в поликлиниката и в МВР болница и на двете места ми казаха, че с времето щяло да се оправи. Въпреки всичко ме е много страх да не му остане такава походката. Имам чуството, че заради това кривене на крачетата се уморява по бързо, постоянно иска да го гуша.  няма никакво желание да ходи пешком повече от 50 метра. Общо взето съм доста притеснена от това кривене на крачетата.

# 7
  • Мнения: 182
моята дъщеря (2г.)също ходеше с лявото краче навътре. ходихме при специалист- той каза, че до 5-та годинка се формира походката и това било нормално. Но все пак е желателно да се направи консултация със специалист

# 8
  • Мнения: 1 314
И дъщеря ми с лявото краче ходи навътре, точно като майка ми, но според ортопеда няма наследствен фактор в това. Водихме я два пъти на преглед, освен задълителния като беше на 3 мес,това за обръщането на обувките и ние сме го пробвали миналата година, същия ортопед, който го е препоръчвал преди време, сега го отрича #Crazy, според него кривенето на походката е вследствие на неправилно отглеждане на детето-ранно прохождане/тя проходи на 1 год и 1мес, без да я насилваме/; спането по корем-много, много рядко е спала така; сядането като жабче, с крачетата настрани-е това го прави непрекъснато и само правим забележка, но като беше по-мъничка не го знаех това-та те всички дечица така сядат. Другото за твърдия форт на обувките си го знаете-но и в къщи-от септември до май, според неговите думи трябва да ходи с високи и твърди на глезена  пантофи. И аз мисля от есента да я запиша на балет, пък ще видим дали има ефект, на тази възраст с приказки и постоянно натякване да стъпва правилно-ефект никакъв, най-много детето да се комплексира!

Общи условия

Активация на акаунт