Световъртеж...:(

  • 3 928
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 029
Не знам до колко е нормално да ми се вие свят в деветия месец... доктора сви рамене и каза "почивай си повече". Да ама аз втори ден съм като парцал... вие ми се свят... чувствам се много слаба, облива ме пот от време на време. Не мога да си приготвя нещата за бебчето... Пия си желязото, кръвното ми е било всеки път 120 на 80... Някой идейка  от какво може да е? Или трябва да си го изтърпя до края.. което е доста неприятно.

Последна редакция: пн, 30 апр 2007, 18:11 от Julie

# 1
  • Мнения: 6 164
Да не ти пада кръвната захар? Как си с хапването?

Когато ми пада кръвната захар ми се вие свят, облива ме пот, изтръпват ми ръцете. Сядам, хапрвам нещо сладко /и малко е достатъчно/ и веднага чувствам подобрение. Опитай така. Успех! Hug

# 2
  • Мнения: 941
Да не ти пада кръвната захар? Как си с хапването?

Когато ми пада кръвната захар ми се вие свят, облива ме пот, изтръпват ми ръцете. Сядам, хапрвам нещо сладко /и малко е достатъчно/ и веднага чувствам подобрение. Опитай така. Успех! Hug

и аз си мисля същото

# 3
  • Мнения: 6 029
да ама не е кръвна захар за съжаление.. пада ми по принцип, но не  е това. хапвам нормално. май все пак е кръвно, сдобих се с апаратче за мерене... 115 на 55 е ниско все си мисля:(

# 4
  • Мнения: 6 029
ново 20 - за втори път ми изтръпва ръката и половината физиономия.. веднъж лява, веднъж дясна. доктора каза да се успокоя. нищо ми било нямало. ама аз нещо се шашкам вече.

# 5
  • Мнения: 6 164
115 / 55 - много голяма разлика между двете стойности е това. newsm78

Една бременна жена беше пуснала преди няколко месеца подобна тема, с изтръпване на лицето, но не мога да си спомня какво точно стана, мисля, че не беше нещо сериозно. Щом лекаря ти казва, че не е... предполагам трябва да му се довериш.

# 6
  • Мнения: 6 029
сега в момента пък кръвното ми е идеално, а пак се чувствам зле. шантава работа:(

# 7
  • Мнения: 941
дали пък да не посетиш невролог?С какво кръвно си по принцип?

# 8
  • Мнения: 6 029
MaraSara, абслютно нормално по принцип - 120 на 80...

# 9
  • Мнения: 3 116
Изтръпването на ръцете и при мен го имаше, но на лицето не.
Световъртежа също не ми е било нещо чуждо.

Според мен е хубаво да ти пуснат една ПКК + захар + желязо  newsm78

# 10
  • Мнения: 941
Не искам да те обидя,но сама ли си мериш кръвното,дали го чуваш точно?За ПКК съм съгласна,да ти видят хемоглобина.Имаш ли сърцебиене заедно със световъртежа?

# 11
  • Мнения: 6 029
сама да. с апарат, който е като гривна, точно по описанието. нямам сърцебиене, този апарат мери и пулс.. нормален е... не знам кво ми става вече. желязо пия на таблетки... възможно ли е въпреки това хемоглобина да ми е нисък? кой трябва да ми пусне ПКК - джи пи то?

# 12
  • Мнения: 941
сама да. с апарат, който е като гривна, точно по описанието. нямам сърцебиене, този апарат мери и пулс.. нормален е... не знам кво ми става вече. желязо пия на таблетки... възможно ли е въпреки това хемоглобина да ми е нисък? кой трябва да ми пусне ПКК - джи пи то?
направление ще ти даде личния лекар,да,вземи и кръвна захар,за всеки случай,абе тия доктори не се ли сещат сами,та ние трябва все да ги подканяме за нещо #Cussing out Апарата за кръвно електронен ли е,нали знаеш,че може да показва и неверни стойности?

# 13
  • Мнения: 6 029
електронен е, да, аз го меря няколко пъти един след друг, за да не би да не е вярно това, което мери.

# 14
  • Мнения: 3 116
За кръвната захар, хубаво е да се направи. Прави се задължително на гладно. При бременните често се случва да се понижава или повишава.

За желязото, приема на желязо в никакъв случай не означава нормализиране на нивото на хемоглобина. В името на истината в повечето случай действа така, но си има изключения.

За меренето на кръвното, аз лично знам (или личната ми го е казвала или съм го чела някъде), че кръвно не се мери няколко пъти подред защото апарата показва неправилни стойности. Погледни указанията за употреба на електронния ти апарат, дали там пише такова нещо.

И още нещо, ами то не остана Simple Smile Ще се справиш  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт