Кърмене със силиконови зърна

  • 1 818
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Здравейте,

кърмя със силиконови зърна от самото начало - моите са хлътнали и бебето не може да ги засуче и само се изнервя.
Моля да споделите вашите впечатления от силиконовите зърна. Мислите ли, че те вредят по накакъв начин на бебето? Правя ли му лоша услуга с тях?
Как ги стерилизирате и колко често - преди всяко хранене?

# 1
  • Wien
  • Мнения: 23
Az кърмих първите 3 месеца само със силиконови zърна,докато дъЩеря ми не се откаzа сама от тях.На мен не ми повлия на колиЧеството имах си достатъЧно.Преди всяко кърмене ги иzварявах.За преz ноЩа си ги приготвях тоЧно преди да си легна.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 750
Аз кърмех само със силиконови зърна (моите бяха на Чико) до 6-я месец на бузанката ми.
За съжаление тя така и не успя да засуче без тях. Мисля, че при мен ползването на силиконовите зърна намалиха кърмата, но и бебка не сучеше ефективно.
Съветът ми е, ако ти е възможно постепенно да привикваш бебето си да суче без тях. Колкото е по-малко, толкова по-лесно ще свикне. Пък и ползването на изкуствените зърна ще помогне за оформянето на твоите и леко да изпъкнат. В Библиотеката на този форум имаше описани и техники за оформянето на зърната с пръсти. Може да пробваш и по този начин. Стискам палци да успееш и кърменето да е приятно и за двама ви  Peace

За стерилизирането - не съм ги изварявала. Миех ги с нейното сапунче преди всяко кърмене.

# 3
  • Мнения: 7 605
Аz кърмех първия месец с тях и благодарение на тях. Иzмих и стерилиzирах ги преди всяка употреба. И на мен ми беШе малко криво в на4алото 4е не мога да кърмя "истински" (така по по4увствах аz), оба4е те бяха по малкото zло, поне кърмих а не дадох АМ  Peace

# 4
  • Мнения: 1 737
Имам опит с тях и не мисля, че е добре да се свиква с тях. В Шейново всеразбиращата акушерка компетентно ми заяви, че с моите зърна (липсващи), да не се и опитвам да кърмя и аз се видях в чудо и веднага си купих. Сега имам зърна, въпреки, че не кърмя от година. Бебето и помпата ми ги образуваха.
Съвета ми е да се опиташ постепенно да ги махнеш, най-лесно става по средата на храненето, да ги измъкваш - така от малкото сукане с тях преди това са се образували зърна и може лесно да захапе, без да се усети.

Общи условия

Активация на акаунт