Леко пулсираща фонтанела

  • 13 949
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 516
Днес ми направи впечатление, че фонтанелата на детенцето ми пулсира леко , докато плачеше. Успокоих го , но ми се струва, че пак си пулсира леко
.... Чудя се нормално ли е?

# 1
  • Мнения: 6 164
Напълно нормално! Peace

# 2
  • Мнения: 795
Всички пулсират - не се притеснявай! Peace

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 500
Абсолютно нормално е Peace

# 4
  • Мнения: 1 516
И една идея по хлътнала е - и това ли е нормално ?

# 5
  • Мнения: 795
Нашата още си е леко хлътнала. А сме почти на 7 месеца!

# 6
# 7
  • Мнения: 2 910
Напълно нормално е, не се притеснявай Peace

# 8
  • Мнения: 6 164
И една идея по хлътнала е - и това ли е нормално ?

Да, и това е нормално.
Криси като плачеше, хлътваше по-видимо и пулсираше по-силно, отколкото като беше спокоен. Това е нормално, защото кръвта се "качва" в главата, тъй като той "се надува" да реве.
При бебета с по-големи фонтанели, се вижда как им пулсират дори през шапчицата. Laughing

# 9
  • София
  • Мнения: 44 017
напълно нормално е да пулсира, и да е леко хлътнала, ако обаче е много хлътнала не е нормално и често е признак на обезводняване, особено при болесни състояния, също не е опасно и да се издуе...

# 10
  • varna
  • Мнения: 1 012
цитат от един сайт:
" Защо пък фонтанели? Откъде идва наименованието им или пък носят нечие име? Отговорът е съвсем простичък: особено когато бебчето е развълнувано, можете да усетите, а понякога и да видите пулса му през голямата фонтанела. Повечето майки са загрижени, когато за първи път установят този факт през мнимата особено чувствителна мембрана. Тя ни се струва толкова мека и тъничка, че понякога ни се струва, че всеки момент може да изтече някаква течност през нея. Точно от това чувство идва и наименованието на фонтанелата- буквалния превод на думата е "малък фонтан, извор". За щастие притесненията на повечето родители, че фонтанели са твърде уязвими, са неоснователни. Стабилна тъкан ги предвазва от околния свят и е достатъчна защита от наранявания. Дори и новородените можете да погалите внимателно по главичката."

# 11
  • Мнения: 2 957
Абсолютно нормално е и да е хлътнала и да пулсира:) Дени имаше мъхче по главата и точно където е фонтанелата мъхчето пулсираше много смешно:)

# 12
# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
На Тери прическата и беше пънкарска и особено много си личеше.

# 14
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Аз доколкото знам от доктори когато фонтанелата хлътне,това означава обезводняване.При нас поне по това съдя (освен по устничките) дали е жадна или не

Общи условия

Активация на акаунт