На някой пръскал ли му се е аквариума?

  • 1 664
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 107
Сложихме аквариум вместо част от едната стена (така през водата прозира дневната), но се притесняваме дали няма да се пръсне. Почти 300 литра е .  Мъжо както много беше навит за риби сега се притеснява заради малката.Чували ли сте да се пръскат?

# 1
  • Мнения: 811
Здравей  Simple Smile
Преди време и ние имахме аквариум, но доста по-малък от вашия.
Значи ако е изработен от специално дебело стъкло и е залепен много добре със силикон - мисля, че няма причина да се тревожите от спукване!
Фирма ли ви изработи аквариума или е самоделка? Не ви ли дадоха някаква гаранция за него (ако е от фирма)?

# 2
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
За този литраж аквариум стъклото е минимум 10мм Ако е залепен добре, няма да имате проблеми

# 3
  • Мнения: 4 678
Имам 2 аквариума по 200 л и преди това сигурна десетки!
За пръскане на ак.може да се говори много!Щом си го напълнила един път и не се е пръснал,нямапроблем!За повече инфо питай!В Скайпа съм( поци34) #Crazy

Последна редакция: вт, 01 май 2007, 16:13 от Поци

# 4
  • Мнения: 3 591
Aко е направен както трябва (10-12мм стъкло) и стрериопора отдолу е достатъчно дебел (мин 2см) няма да се пръсне. Според мен всичко зависи точно от подлагането.

А това голямото нещо кой ще го чисти, и как ще сменяте по 100 литра вода на 2  седмици не ми се мисли  Crazy ако нямате наблизо канал и вода ooooh! ooooh! ooooh!
Иначе се заслужава тормоза, защото рибките са прекрасни домашни любимци.

Тропически или морски ще го правите? 

# 5
  • Мнения: 4 678
Aко е направен както трябва (10-12мм стъкло) и стрериопора отдолу е достатъчно дебел (мин 2см) няма да се пръсне. Според мен всичко зависи точно от подлагането.

А това голямото нещо кой ще го чисти, и как ще сменяте по 100 литра вода на 2  седмици не ми се мисли  Crazy ако нямате наблизо канал и вода ooooh! ooooh! ooooh!
Иначе се заслужава тормоза, защото рибките са прекрасни домашни любимци.

Тропически или морски ще го правите? 


ха ха ха аз моите ги чистя 1 в годината а са 200л и водата е кристална!Как се мъти вода за 2 седмици,моля кажете!Да не переш в аквариума  Joy Joy :35:Mоже да се мъти,ако нямате помпа и е малък!И хвърляш храна здраво!Не забравяй ,че рибките може да се хранят на 2 седмици  bowuu

Последна редакция: вт, 01 май 2007, 21:56 от Поци

# 6
  • Мнения: 13 172
Нашият се пукна докато спяхме, но той си беше по-малък от Вашия-80 литра. Шкафа, на който стоеше се поду, дрехите вътре- мокри, паркет, килим, всичко вода. Сега имаме лят и сме го сложили върху мека подложка.

# 7
  • Мнения: 3 591
Водата не се мъти, ами урината на рибките съдържа амония, тя се преработва от бактериите във водата в нитрити, а те от своя страна се разгаждат от друга колония бактерии на нитрати. За да се намаляват нитратите трябва на всеки 2 седмици да се сменя до 1/3 от водата.
А филъра в аквариума е точно за да образува тези колонии бактерии , и преминавайки през тях водата се пречиства.
Кристалната вода не е критерий за ниско съдържание на нитрити и нитрати във водата. А ако тях ги няма рибките си губят яркоста на цветовете, не ве размножават ефективно и т.н. "боледуват"  Hug

аз още нещо се сетих - на 300 литра аквариум ще трябва да му сложите и сигурно 2 помпички за въздух /отделно от филтрите/ ако ще е с естествени растения, защото и те също искат кислород. Отделно ще трябва да гледате да не го пече слънцето, че ако  "лови" много светлива ще зеленясва и ще трябва да се чисти.




# 8
  • София
  • Мнения: 1 227
Привет, чудим се между аквариум като част от стена или витраж, аквариумът е по - хубав според мен, по - жив.

Би ли дала координати на фирмата, която ви го направи? И цена, и снимки, ако може ...
Приемам и аз всякакви идеи за вграден аквариум - фирми, координати, препоръки  Hug
Става дума за масто с размери 150/100/15 см. (прозорец), вместимостта се получава около 180 л.
Благодаря!

# 9
  • Мнения: 3 591
с ширина 15 см няма как да направиш аквариум. трябват ти минимум 40см...

# 10
  • Мнения: 1 426
Ако е добре направен и не стане разрушително земетресение да осуче стената - няма страшно, те хората и по цяла стена аквариуми правят. Сигурно е много красиво, браво на вас!

# 11
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Привет, чудим се между аквариум като част от стена или витраж, аквариумът е по - хубав според мен, по - жив.

Би ли дала координати на фирмата, която ви го направи? И цена, и снимки, ако може ...
Приемам и аз всякакви идеи за вграден аквариум - фирми, координати, препоръки  Hug
Става дума за масто с размери 150/100/15 см. (прозорец), вместимостта се получава около 180 л.
Благодаря!


[desi] е права за ширината. Освен това е безумие да се сложи вместо прозорец, по принцип аквариумите се поставят далеч от пряка светлина, за да не зеленясват.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 227
Ниастина ли не става на 15 см.?   Sad
Днес ще зпочна да ровя координати и да питам ....

ljuboznatelna , то е вместо витраж (т.е. прозорец между две стаи), не вместо прозорец, исках да обясня големината. Няма да гледа навън, естествено  Simple Smile
Благодаря за отговорите  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 449
Ужас, представих си 500 литровия ни аквариум на пода. За 2 г, нямаме поражения, слава богу. Не включвам тук десетките измрели риби  Cry Чисти се на 2 седмици, както казва Деси.

# 14
  • Мнения: 3 591
Ами няма да могат да плуват рибките добре на 15см, освен ако не решиш да гледаш някакви много дреби рибоци по 1см....

Но може да се гледат красиви водорасли с някакви охлювчета, или пък да го направиш със солена вода и да гледаш коралчета и някакви мънички соленоводни обитатели.

Но помисли и за чистенето -  тези размери определено няма да ти позволяват лесен достъп и почистване.  А и къде ще наслагаш помпите, нагреватели, филтри.... като няма ширина ще е трудно да се прикрият - те са нещо доста грозно и няма как да не са в аквариума...

Общи условия

Активация на акаунт