Раждане - заплащане

  • 794
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 185
Привет и от мен, бг мами.

Сериозно ме вълнува колко ще ми коства раждане с избор на екип, ВИП стая и съответно упойка. Във форума намерих инфо за 2004-та и 2005-та и 2006 - та година, но не ми стана ясно за 2007-ма как стоят нещата.

1. Отделно плащаш в болницата и отделно на лекаря и екипа му? и колко?(може ориентировъчно).
2. ВИП стая на нощ колко излиза?
3. Съответно упоиката колко излиза?
4. И на какви други разходи по раждането е възможно да попадна?


Мерси много предварително! Simple Smile


# 1
  • София
  • Мнения: 4 587
Всичко зависи от болницата, в която ще раждаш.Всяка си има свой щеноразписа. Коя по-точно те интересува?В кой град?

# 2
  • Мнения: 185
Ами не съм решила още в коя болница, но ще е в София.
Така, че всички мнения са добре дошли Simple Smile.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 587
За Шейново:
 
1.Плащаш 150 лв за избора на екип и отделно се договаряш с избрания лекар за сумата, която при все е индивидуална.
2. 40 лв на вечер, ако не се лъжа.
3.Епидуралната упойка е 150 лв и се плаща отделно, не се вклщчва в цената за избор на екип. За друг вид упойка не знам фиксирани цени.
4. За други разходи не знам.

За Света София (бившата Тина Киркова): 
http://www.1agb.com/qa.php

# 4
  • Мнения: 185
Мерси много.

А тъи като съм здравно осигурена разбрах, че има една сума, нещо беше 380 лева която се плаща но от НОИ, какво става с нея при условие че си заплащам всичко?

# 5
  • София
  • Мнения: 4 587
Ами ако си здравноосигурена, не избереш екип, който да ангажираш, раждането е безплатно. Плащаш само за упойка, ако си посикаш, даже в някои болници май няма фиксирани цени за упойка.Ако искаш да те настанят във ВИП стая, също си плащаш. Става въпрос за държавните болници разбира се, работеши със Здравната каса.

Последна редакция: нд, 29 апр 2007, 20:53 от passion

# 6
  • Мнения: 185
Ясно, значи ако си платя екипа, упойката и престоя в болница, която работи със здравната каса, тази сума я губя и НОИ не я плаща на никой.

# 7
  • Мнения: 90
Не ной си я плаща на болницата.Тя не се губи но ти не можеш да я ползваш по собственно усмотрение.Просто така е устроена здравната ни система.Сори.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
... Става въпрос за държавните болници разбира се, работеши със Здравната каса.
И в частните също... във Вита нормалното раждане е 1500лв, а ако си по ЗК -1100лв, 400 си ги взимат от ЗК.

# 9
  • Мнения: 185
Много мерси за бързите отговори Simple Smile

# 10
  • varna
  • Мнения: 1 012
абе тея луди ли са -не стига че даваш пари ами и след това трябва да си палиш свещичка в църквата за здраве-че си оживял.

# 11
  • Мнения: 2 807
passion много добре ти е обяснила...
Същото важи и за Майчин дом, с разликата, че ВИП стаята е 25 лева, а не 40.

Приятно бременеене и леко раждане!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт