Моля помогнете,като споделите как се съхранява кърма?

  • 496
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Аз от скоро кърмя,но ми се иска тази която остава да не я изхвърлям  Hug

# 1
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Има много начини. Аз имах няколко шишета на Камера. Изварени и каквото останеше слагах в шише и шишето във фризера. Следвашата порция доливах в същото шише и така докато се напълни. (Не прави големи запаси Grinning после ще правиш сапун от тях Wink )
Кърмата се сахранява при -18 градуса до шест месеца.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 368
Аз я съхранявах в контейнерчета на Авент.Събирах от 2-3 цеденета и слагах в камерата.Размразява се водна баня или в хладилника като се слага около 12 часа преди това.

# 3
  • Мнения: 9 467
Бях напълнила фризера /3 чекмеджета/ Mr. Green
Та-в аптеките продават "стерилни чашки за урина" -всяка е в отделна опаковка с капачка, пластмасови-демек са леки, има ги по 75мл и 100мл.
Определено те съветвам да си вземеш от тях-първо цената е около 0,25-0,30лв/бр  /на Авент  за 10бр-18лж някъде бяха/
Второ после ще размразяваш колкото количество ти е нужно-при захранването можеш да правиш карт.пюре, каши с кърма, а бебето не може да изяде 180мл /това са чашите на Авент/..
Има къде да напишеш дата и час-това е от значение също Wink
А ето тук подробности относно сроковете за съхранение в хладилник, фризер и т.н.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0
Успех!

# 4
  • Мнения: 1 440
Аз също съхранявах кърма във фризера и имах над 10л., на които обаче не им дойде времето, защото кърма имах предостатъчно и не се наложи да я ползвам. Първо купих чашите на Авент, но те излизат безбожно скъпо, ако съхраняваш повече от 10 чашки. После ползвах бурканчета от пюренца (малки и големи) и съм много доволна Peace

# 5
  • Мнения: 83
Бях напълнила фризера /3 чекмеджета/ Mr. Green
Та-в аптеките продават "стерилни чашки за урина" -всяка е в отделна опаковка с капачка, пластмасови-демек са леки, има ги по 75мл и 100мл.
Определено те съветвам да си вземеш от тях-първо цената е около 0,25-0,30лв/бр  /на Авент  за 10бр-18лж някъде бяха/
Второ после ще размразяваш колкото количество ти е нужно-при захранването можеш да правиш карт.пюре, каши с кърма, а бебето не може да изяде 180мл /това са чашите на Авент/..
Има къде да напишеш дата и час-това е от значение също Wink
А ето тук подробности относно сроковете за съхранение в хладилник, фризер и т.н.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0
Успех!
А тези чаши дали са стерилни(за орината),заштото тази в аптеката ми каза,че не били,а не могат да се стерилизират.   newsm78

# 6
  • Мнения: 6 461
Аз съхранявах кърмата в бурканчета от пюрета.Пълнех ги два пръста под капачката.
От горе лепях стикерче ,където отбелязвах датата на замразяване.

# 7
  • Мнения: 9 467
Бях напълнила фризера /3 чекмеджета/ Mr. Green
Та-в аптеките продават "стерилни чашки за урина" -всяка е в отделна опаковка с капачка, пластмасови-демек са леки, има ги по 75мл и 100мл.
Определено те съветвам да си вземеш от тях-първо цената е около 0,25-0,30лв/бр  /на Авент  за 10бр-18лж някъде бяха/
Второ после ще размразяваш колкото количество ти е нужно-при захранването можеш да правиш карт.пюре, каши с кърма, а бебето не може да изяде 180мл /това са чашите на Авент/..
Има къде да напишеш дата и час-това е от значение също Wink
А ето тук подробности относно сроковете за съхранение в хладилник, фризер и т.н.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0
Успех!
А тези чаши дали са стерилни(за орината),заштото тази в аптеката ми каза,че не били,а не могат да се стерилизират.   newsm78

Да-стерилни са, затова и ти писах, че всяка е в отделна опаковка-на нея си пише също.

# 8
  • Мнения: 230
Кърмата съхранявах в контейнерчета за урина от аптеката, по 50 стотинки са. Взимай от тези от 100 мл. Пълнех ги малко под ръбчето - това беше равно на  близо 120-130 мл. Отпред лепях етикетче с датата. Бебо нямаше никакви проблеми да си я хапва. Съветвам те да си я запазваш още от сега, аз пресъхнах във втория месец и почти месец бяхме на замразена кърма. Може да смесваш кърма от поредни изцеждания, но размразена кърма не замразявай повторно. Успех и ако има с какво да ти помогна, кажи.

# 9
  • Мнения: 1 008
И аз ползвам стерилни чашки за урина от 100мл, много е удобно. Стерилизирам си ги и пак ги ползвам, защото ние се изхранваме изцяло с помпата... Нямам много, за да замразявам, просто съхранявам за 2-3 хранения. Чудех се дали мога да събирам кърма от няколко изцеждания, но сега виждам, че не греша като го правя    bouquet

Последна редакция: пн, 30 апр 2007, 19:24 от cher

Общи условия

Активация на акаунт