До варненки, телефонните измами продължават!

  • 557
  • 8
  •   1
Отговори
Пуснах темата в дом и семейство, пускам я и тук с надеждата повече хора да я прочетат и се предпазят:

Мили варненки,
преди време бях пуснала тук тема "За едно шаранче като мен или бъдете бдителни".
Търсих я чрез търсачката, но не я открих, затова пускам тук нова тема.
Днес по обяд ми се обади на домашния телефон същия онзи "тип", който ми звъня преди месеци. Познах го веднага по гласа - та забравя ли се такова изживяване?
 - Здравейте, как сте? (свойски, като отдавнашен приятел)
- Здрасти, добре сме. Кой се обажда?
- Не се ли досети кой е?
- Не, не се сещам, казвам (за разлика отпървия път, когато го припознах веднага).
Веднага последва затваряне на слушалката отсреща. ТОзи път не се звънеше от мобилен телефон, а от блокиран номер.
Предупреждавам ви - бъдете бдителни и се пазете, особено възрастните хора. Тези типове са страшно нагли.
Наскоро са поискали огромна сума пари на дядото на мой познат, като са си послужили с името му и дори с факта, че в момента той е в друга държава. А това знаеха твърде малко хора. Така че, пазете се - мошениците са на свобода и си шетат смело!

# 1
  • Мнения: 4 916
Защо не се обадиш на някой вестник - във Варна поне вестници дал Господ. Така повече хора ще бъдат предупредени.

# 2
  • DE
  • Мнения: 967
Хубаво де, тези от полицията нищо ли не предприемат??? newsm78

# 3
  • Мнения: 4 916
Хубаво де, тези от полицията нищо ли не предприемат??? newsm78

Не всеки се оплаква в полицията.

# 4
  • София
  • Мнения: 625
И на мен звъняха. И в София продължават с тази измама!
Разговора беше нещо подобно:
той: Димитър?
аз: кой го търси?
т: негов стар приятел
аз: той почина
т: аууууууу така ли? ами аз съм в чужбина. С кого разговарям?
аз: с внучката му
т: а може ли да говоря със съпругата му?
И тъй като баба ми е починала преди повече от 25 години му казвам:
Е ако наистина му бяхте стар приятел щяхте да знаете че съпругата му отдавна е починала. Така че дайте да не си говорим глупости и да ми губите времето!
той:така ли?
аз: ами да така
и му затворих!
Но т.к явно не си отбелязват на кой са звъняли се обаждаха три пъти на съпруга ми и три пъти на мен. Единия път беше в 3 през ноща и не бях много адекватна!
Последния път като ми се обади ми каза: "Димитър?", а аз му казах "Излезе, обади се по-късно!".
Колкото до полицията - затрупани са с такива жалби!

# 5
  • Мнения: 231
Какво ли още ще измислят  newsm78 човек не може да бъде спокоен дори в собствения си дом  Tired .Специално за тези измами,най-вече със стари хора,даваха по телевизията-репортаж,беше наскоро и повече нищо,поне аз не съм гледала за продължение,за арестувани,за наказани,и т.н.

# 6
Защо не се обадиш на някой вестник - във Варна поне вестници дал Господ. Така повече хора ще бъдат предупредени.
Ами нали гърмяха медиите преди време, полицията също вярвам, че работи по въпроса.
Просто след близо половин година тоя тип се обади отново и затова исках да споделя тук, че продължават да шетат, а си служат и с точни имена, така че много лесно човек може да повярва и хукне да помага.
В старата тема се говореше, че това е група от Аксаково, нямам идея. Ако някой би могъл да изрови темата и да сложим тук линк, бих била благодарна. Така повече хора ще се сетят за какво точно иде реч.

# 7
И на мен звъняха. И в София продължават с тази измама!
Разговора беше нещо подобно:
той: Димитър?
аз: кой го търси?
т: негов стар приятел
аз: той почина
т: аууууууу така ли? ами аз съм в чужбина. С кого разговарям?
аз: с внучката му
т: а може ли да говоря със съпругата му?
И тъй като баба ми е починала преди повече от 25 години му казвам:
Е ако наистина му бяхте стар приятел щяхте да знаете че съпругата му отдавна е починала. Така че дайте да не си говорим глупости и да ми губите времето!
той:така ли?
аз: ами да така
и му затворих!
Но т.к явно не си отбелязват на кой са звъняли се обаждаха три пъти на съпруга ми и три пъти на мен. Единия път беше в 3 през ноща и не бях много адекватна!
Последния път като ми се обади ми каза: "Димитър?", а аз му казах "Излезе, обади се по-късно!".
Колкото до полицията - затрупани са с такива жалби!
Да, това си е направо телефонен тероризъм! #2gunfire
Айде, през деня да ти звъннат, как да е, ама през нощта да те будят, човек никога не е сигурен кой го търси.

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И у нас се обаждат и то не веднъж ... но понеже сме много любопитни и големи склерози, скоро се отказват

Общи условия

Активация на акаунт