Свекърва се обръща към сина ми със "сине" и "мамин"

  • 4 901
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Какво мислите? Не мен не ми е приятно, но все още не съм решила дали и как да реагирам. Детето е на 3 години, а към другите си внуци (децата на дъщеря й) се обръща по име или с "баби", "бабиното" и т.н.

# 1
  • Мнения: 3 423
попитай я,защо го прави
намекни,че може другите внуци да се засегнат от явното и предпочитание към твоето Wink

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Нищо лошо не виждам в това обръщение, така го чувства жената, така му казва.
Майка ми понякога казва на дъщеря ми - "Мамина златна".

# 3
  • София
  • Мнения: 1 941
Щом още не е почнала да му вика мамино синче, споко Wink
А сега по темата - можеш съвсем спокойно да й кажеш, че не ти харесва или просто да я оставиш да му вика така, щом и се иска, без да се дразниш. Peace

# 4
  • Мнения: 2 657
Моята пък от самото на4ало викаше-ела при мама,ооо маминия,мама така па ина4е #2gunfireслед като опитах с намеквания и видях,че не става ...една ве4ер категорично и забраних да му казва така PeaceРекох и отсекох,че детето ми си има една майка и това съм аз,а тя,ако не желае да я нари4аме баба ще караме по име Mr. Green

# 5
  • Мнения: 1 426
Моята баба и към децата, и към внуците си се обръщаше със "сине" все едно момчета или момичета! Grinning Казвала съм й "бабо, ама аз съм момиче!" - и тя много сериозно ми отговаряше "Еми аз знам бе, сине!"
Кажи на свекървата, че те дразни, ако наистина много те дразни, и я помоли да му вика на име. Най-вероятно това е някакъв вид традиция, като при баба ми. Предполагам, че няма да се обиди.

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А вие как се обръщате към свекървите си, а съпрузите към майките ви?
Аз казвам на моята "майко", но тя не ми е майка.

# 7
  • Мнения: 10
Nevada, доколкото знам "сине" е обръщение на сръбски към "детенце". И моята баба така казваше на всички ни.

Все още нищо не съм и казала, но определено се чудя дали да повдигна въпроса... newsm78

# 8
  • Мнения: 315
Може би детето ти прилича много на баща си и затова го чувства по близко.Няма нищо лошо в това как го нарича,всичко идва от бабината обич ,не се ядосвай и не си създавай излишни проблеми в семейството ,ако дъщеря и има нещо против тя ще си каже.Нали си чувала поговорката " моето куче ме лае"на нея няма да се разсърди но на теб ако се обадиш ще ти вдигнат мерника.

# 9
  • Мнения: 47 963
и моята свектрва така вика на децата- момче и момиче
ама това й е най-малкия кусур на мойта, та не се впечатлявам толкова

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Ии, чудо голямо Laughing Абе как може да си тровите живота за такива дреболии ooooh!

# 11
  • Мнения: 663
Ии, чудо голямо Laughing Абе как може да си тровите живота за такива дреболии ooooh!

# 12
  • Мнения: X


Все още нищо не съм и казала, но определено се чудя дали да повдигна въпроса... newsm78

Въй ooooh!, повдигай въпроса ,че ако не се намесиш ще стане страшно.Ще ти вземе детето,пък иди после доказвай ,че ти си му майка.

Абе ти добре ли си ,бе жена? #CrazyВместо да се ласкаеш,че към твоето дете явно изпитва по-силна обич,отколкото към децата на дъщеря си,ти си седнала да се чудиш какъв скандал да спретнеш.
Ама и на вас не се угажда ooooh!И какви са тези пистолети,които сте извадили? ooooh!
Като прочета такива ''тъпи''теми за свекървите,направо полудявам.Недейте така,че утре и вие ще сте свекърви.
Или тогава ще пускате теми:едно време какви добри снахи имаше,а какви лоши свекърви,а сега е обратно. Joy

# 13
detenceto ti i e mnogo milo i vlaga mnogo lubov v tova obrashtenie
i moita baba mi vikashe taka navremeto a az sam momiche Heart Eyes

# 14
аз ли4но бих се ядосала !!!  #Cussing out  ама да не го е тя раждала ,4е така 6те му говори??? бих седнала да си поговора с нея и да и кажа ,4е не ми е приятно! опитай!

Общи условия

Активация на акаунт