На какъв език говорите на децата си мили мами???

  • 5 023
  • 133
  •   1
Отговори

Анкета

На какъв език говорите на децата си?

Опции:

  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Мили мами,
разкажете ни за това на какъв език говорите на децата си?
Аз примерно говоря на бебо на български , когато сме двамата, а на Англииски - когато сме с тати.Понякога му пея песнички на Руски(щото знам).
Милото ми бебче ще се ошашави от толкова много езици.....
А вие как?
Вили

# 1
  • Мнения: 86
Аз говоря само на бг а мъжа ми на арабски, англ. ще научи в училище.
Дъщеря ми разбира всичко на бг, малко на арабски, защото аз отделям много повече време с нея отколкото мъжа ми.
Успех Peace

Последна редакция: пн, 30 апр 2007, 03:09 от Дивиана

# 2
  • Мнения: 7 914
Аз ще говоря на детето си само на български, баща му на холандски...ама като сме тримата май ще е на английски... Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 664
Имало е много теми по въпроса в този форум.
Говоря само на български, без значение с кого съм и къде съм, да се пулят колкото искат по градинките. Когато се налага, впоследствие превеждам на останалите. Мъжът ми започна да подразбира бг, така че на него не се налага да превеждам. Ако почна да й говоря и аз на френски, никога няма да проговори български.

# 4
  • UK
  • Мнения: 1 334
на български и проговаря на български  Grinning не превеждам, но той мъжа ми почти всичко разбира.

# 5
  • Мнения: 811
На български,и двамата сме българи  Mr. Green Mr. Green

# 6
  • Мнения: 2 804
На италиански ,татко то ни е арабин  , а живеем в Италия ! - така , че не спадам към нито една от групите .

# 7
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
В началото мислех аз да говоря на бг с дъщеря ни , а мъжа ми на немски. Но след всичко прочетено за двуезичието си промених мнението и сега и двамата й говорим на бг/ да уточня ..мъжа ми говори бг/

# 8
  • Мнения: 878
Аз като сме си вкъщи винаги говоря на български,но като сме навън 4есто се улавям,4е му говоря на португалски Rolling Eyes,мъжът ми и вси4ки останали му говорят на португалски,засега разбира и двата езика еднакво,но много се притеснявам,4е като тръгне на ясла и ще го виждам само ве4ер и може и да забрави българския.

# 9
  • Мнения: 3 521
Когато сме двете или сме в БГ среда на български, когато сме с баща и на български и повтерям на немски, когато сме с немска компания само на немски, евентуално, ако е много непослушна и правя zабележка и на български... Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 3 478
Няма я моята опция Mr. Green. И двамата сме БГ, аз говоря на англ., татко и на БГ.

# 11
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Само на български  Peace

# 12
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
няма я моята опция! аз от бебе на бг, но с другите говорех на френски и с нея също, сега вклю4их арабския, 4е тя говори като като истинско араб4е, от нея се у4а сега аз, 4е ми и превежда!знае ги и трите, поне доколкото зависи от мене ще ги поддържам, най -смешното,4е от вси4ки езици нау4и от раз  да ми 4естити рождения ден на английски! и с рускинята се разбират на руски, бе знам ли какво им е кашовидно (шакшука), ама да пълни харда, после ще мине на софт!

# 13
  • Мнения: 27 524
Гледам, че анкетата ти е само за смесени бракове, та не можах да гласувам.
Ние и двамата сме българи и у нас и на детето се говори само и единствено на български!

# 14
  • Мнения: 1 526
Гледам, че анкетата ти е само за смесени бракове, та не можах да гласувам.
Ние и двамата сме българи и у нас и на детето се говори само и единствено на български!
такова е положението и у нас  Peace

Общи условия

Активация на акаунт