Яде майонеза!

  • 931
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Ох днес малката напипа майонезата и докато я видя беше вече се размазала и яла.
Някой знае ли дали не е опасна за нея - все пак сме на 10 мес.

Сори за повторението - обърках форумите.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Хм, не й давай повече! В майонезата има яйца, които не знаеш как са обработвани. Иначе, ако не реагира до 24 часа по някакъв начин (обрив, диария и пр.) няма проблем. Аз давам на Мая домашна майонеза без яйца спокойно, тя я харесва.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: boo
Хм, не й давай повече! В майонезата има яйца, които не знаеш как са обработвани. Иначе, ако не реагира до 24 часа по някакъв начин (обрив, диария и пр.) няма проблем. Аз давам на Мая домашна майонеза без яйца спокойно, тя я харесва.

Я сподели, как я правиш тази дом. майонез без яйца.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Пускала съм я в Готварския - прясно мляко и олио 1:2 + лимонтузу (пресен лимонов сок) за пресичане и малко сол на вкус. Бръм с пасатора и готово. Винаги става. Много лека и вкусна, и има доста по-малко олио от традиционната.

# 4
  • Мнения: 3 927
Майонезата е супер. Simple Smile
И аз я бъркам домашно, когато правя салати, но не съм давала на беба, чакам я да порастне още...

# 5
  • София
  • Мнения: 2 249
Както се казва, понеже не намирам добър аналог на български, you made my day Grinning. И
ма една рецепта за дом. майонеза със сварен жълтък в книгата на Трифонова, но така и не успях да я докарам. От купешките взимам една на Маги уж без консерванти, но домашната за мен би била на светлинни години. 10х отново!

Общи условия

Активация на акаунт