Петербург

  • 12 851
  • 75
  •   1
Отговори
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
И така.... За мое най-голямо щастие предстои ми ексурзия до Петербург в края на май месец. (живот и здраве). Наистина програма предвижда посещение на различни забележителности, но все пак много ми се иска да отида на местенца, които не са включени в стандартните програми...

И тъй като не открих тема за града, много се надявам все пак някой да го е посещавал и да ме насочи.. Не ми се иска да пропусна нещо, което си струва. Улица, кафене, ресторант, заведение, интересен магазин, място.... ? Каквото и да е. Защото атмосферата на един град не се усеща в музеите ....  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 3 423
аз съм била преди 10тина години и трудно ще си спомня заведения Embarassed
но ще ти препоръчам места предполагам не включени в програмата-мен много ме впечатлиха Музея за Естествена История,Природонаучния и Зоопарка
Петербург е изключително красив и романтичен град -пожелавам ти да си много щастлива там  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 426
Завиждам ти! Един от най-романтичните градове на Земята, особено през юни. И аз отдавна не съм ходила, но Зоологическата им градина наистина беше много хубава, а също така и около пристанището - попаднахме случайно там, не влизаше в програмата, някак си от туристическата обиколка не ставаше много ясно, че градът е на море. И Невския проспект впечатлява. Заведения не помня, а и те са се сменили сигурно, но ще си намерите! Със сигурност ще прекарате чудесно, а и ако поназнайвате руски - още повече, хората са по един специфично приятен начин сърдечни!

# 3
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Благодаря ви за предложенията! По музеи честно казано сякаш не ми се ходи, тези в програмата са достатъчно.  Rolling Eyes

За Невски проспект търсих информация, включително и карта.  Mr. Green Само не знам как да стигна от хотела до там ама надявам се да се изясни на място....

А как да попаднем и ние на морето и пристанището ?  Simple Smile

# 4
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Малко снимков материал от Белите нощи,  намерен из нета:

11:00 PM

# 5
  • Мнения: 13 512
и аз съм го планирала за юни тази година. Маленна беше там  1 месец,по време на белите нощи и сигурно ще се включи да разкаже..

# 6
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
и аз съм го планирала за юни тази година. Маленна беше там  1 месец,по време на белите нощи и сигурно ще се включи да разкаже..

 Mr. Green При мен от 25-ти май е екскурзията до 1-ви юни. Началото на белите нощи. Все си мисля, че нещо ще се провали и няма да стане, а пък такъв мерак имам ... Явно си мислиш да се запишеш за същата програма, на която и аз ще ходя или ти по самостоятелна инциатива?

Доста информация събрах вече из нета аз, ама друго си е някой да ти каже от първа ръка...

# 7
  • Мнения: 13 512
Мисля самостоятелно да ходя, оттам и до Москва.Ще взема и сина ми, а той е на училище до 15 юни. ти с коя фирма ще ходиш? От варна ли ще летищ? Скоро гледах- имаше много хубава програма- около 1100 евро беше, за 8 дни май.

# 8
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Ще ходя с Алматур. Полетът само за тази дата е от Варна, връщането в Бургас. Иначе през юни летят от Бургас.

Екскурзията наистина е 8 дни, но реално 5 нощувки са в Петербург. После има 2 нощувки на ферибот с пътуване до Хелзинки и Стокхолм за по 1 ден там.

Мисля, че около 800 евро излезе. Цената зависи в каква каюта си във ферибота(единична, двойна, тройна), зависи на коя палуба е също.

Юни месец се качват с около 50-100 евро средно. Но пак излиза между 800 и 900 евро. Най-високата цена ( за единична каюта в най-горната палуба) е около 1000.

# 9
  • Мнения: 13 512
И аз точно това загледах преди малко и ми стана много интересно но последната дата е 12.6, а синът ми е до 15 на училище....ще помисля дали не мога този вариант да използвам. Тъкмо ще споделиш впечатленията си, много ще са ми от полза за самото пътуване..

# 10
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Да последната дата, която е посочена, наистина е 12 юни, но може и после да имат не знам. Трябва да питаш.
А на синът ти последните 2-3 дена от училище едва ли ще са голяма загуба Simple SmileSimple Smile То тогава нищо не се учи..

Само, че не знам дали няма да е късно да споделям впечатлания като се върна на 1-ви, защото мисля, че искат около месец по рано да сте се записали вече newsm78  Може и да няма места, ако чакаш до тогава, понеже ние хаванахме последния влак за нашата дата..

# 11
  • Мнения: 13 512
На чат го обърнахме...ще видя какво мога да направя, запали ме по тази екскурзия.

Последна редакция: вт, 01 май 2007, 18:25 от monda

# 12
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Първоначално се бях насочила към тази фирма- Валео травъл. Тя е агент на Алматур. Предлага същата програма. Но за датата нямаше места. Предлагат 5% отстъпка ако се запишеш онлайн.
http://www.valeotravel.net/bg/holidays/offer.php?id=35780

Между другото са необходими визи за Русия. Ако решиш сама да ходиш, трябва да се разправяш и с това. Плаща се допълнително за тях.

И така де ... Все пак по темата - някой да се включи с помощ с местат за посещение в града Praynig   Blush

# 13
  • Мнения: 6 039
охххх, еххххх. какво да кажа!!!

Лондон и Петербург -това са моите градове
не просто го обичам - много го обичам този град!!!
какво да ти разкажа, не знам откъде да започна

не пропускай нищо каквото ти се предлага. Аз бях там почти 40 дни, нито един ден не съм пропуснала, сама си правех програмата, обикалях наистина като замаяна, завирах се навсякъде.......
ще пусна малко снимки, ако имаш нещо конкретно за питане.

За Невский проспект - страхотен булевард - тръгваш по него и той сам те води по интересните места. Какво точно те интересува за него?



всъщност имаш ли възможност да публикуваш програмата?

по време на белите нощи има доста туристи и пред музеи, църкви, крепости, фонтани доста се чака, но си струва

Преди 3г се честваха 300г от основаването на Петербург и града беше пременен буквално, реставриран и ремонтиран. Всичките мостове по Нева бяха възстановени. Петербург е любим град на Путин и това си личи Wink

ако имате време и желание не пропускайте посещение и на балет.
Кунцкамера- първият музей за природонаучни изследвания, основан от Петър 1, има доста инересни екземпляри от природата, както и куриозни случаи в буркани Mr. Green

последният дом на Пушкин на ул.Мойка12, където той умира след дуела

ох...... не знам дали има смисъл да изборявам всичко, това е град с толкова много история и такова културно богатство, че няма да ми стигнат 200 стра от темата да пиша.

Все пак аз сама си организирах пътуването и не съм се съобразявала с точна програма. Пътувах доста из околностите на града, където предполагам и ти ще отидеш.


# 14
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Благодаря ти много за включването Малена.  Hug

За да не копирам цялата програма, понеже е доста обстойна, ето тук я има : http://www.valeotravel.net/bg/holidays/offer.php?id=35780

Ще случим периода, когато е празникът на града, та ще има тържества вечерта. Какво представляват ?

Как да стигнем до дома на Пушкин? Близо ли е до въпросния Невский проспект?

Също така по отношение на градския транспорт- видях, че до към 12 часа има метро, автобуси т.н. Такситата много ли са скъпи?
По скоро ме мъчи това, че не знам как да стигна от хотела до центъра. Най-близката метро странция май е на около 3 км и до нея се отива с маршрутка. И не знам как ще се прибираме вечерта?

А вечер къде може да се отиде? Има ли бурен живот или не е препоръчително да се мотаеш по улиците? :>

Общи условия

Активация на акаунт