Как казахте на детето си, че ще става батко/кака?

  • 1 686
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 746
Ето този въпрос ме вълнува в последните няколко дни.Вече съм в четвъртия месец  и мисля че е време да кажа на 7 годишния си син.Донякъде е подготвен за новината, иска да е батко, интересува се за бебето какво прави в корема на мама, как е влязло там и т.н.Но искам вече директно да му кажа за събитието.Моля ви, споделете опита си!!

# 1
  • Мнения: 865
Казах на Дея,че ще става кака пред кабинета на гинеколожката,веднага след като ми установиха бременноста!Никога няма да забравя,как и грейнаха очичкитие от радост.Наистина е време да споделиш тази радост с бъдещият батко!

# 2
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Съберете се на вечеря всички и най-тържествено му кажете. Нека се почувства значим и горд, че ще става батко, да се радва на очакваното събитие. Ако има въпроси как стават бебета, дайте му просто обяснение, най-близко до истината. Нека разбере, че това е събитие за цялото семейство и той като част от него, също има принос. Успех!

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Още когато решихме да имаме второ дете, тогава споделих с него. Казах му и когато забременях, въобще беше наясно почти с всичко случващо се около бъдещата му(сега настояща) сестричка.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 227
Показах на двамата с татко му положителния тест за бременност Simple Smile Мартин много иска братче или сестриче и много се зарадва. После гледахме заедно много 3Д фетални фотографии, четохме книжки, напълно е наясно. Всъщност откъде и как идва бебето знаеше и преди, понеже е присъствал на раждане на крава Simple Smile

Сега е страшно трогателен, когато на опашка например обяснява как мам е бременна и трябва да седне, иначе и бебенцето ще се измори заедно с нея  Grinning

# 5
  • Мнения: 8 769
Честно, нямам спомен, макар че не беше много отдавна ooooh!
Дъщеря ми беше много мъничка наистина, на година и 3 месеца, когато забременях. Когато го разбрахме със сигурност след аг прегледа, просто й казахме, че ще имаме бебе и че то сега е в коремчето на мама. Не знаехме какво и как ще разбере, но известно време след това я питахме пред леля ми "Ти какво ще си имаш?" и тя отговори "Братче". Grinning
С по-голямото дете мисля, че не е трудно-той вече разбира, и просто докарайте приказката дотам, че нали иска да има братче, ама може и да е сестриче...и т.н.
Успех!  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 631
След таткото, Пепи беше първият на когото казахме за бебето. Peace
Точните думи не си спомням, но общо взето - директно - че ще става батко и че ще си имаме бебе.
Нито за миг не съм се колебала, дали да изчакам, дали да му кажа и пр.
Въпросите идват после - как е станало бебето, как ще се роди, от къде ще излезе... Mr. Green
В началото и без това видима разлика няма, та и детето се улисва в неговото си ежедневие.

# 7
  • Мнения: 545
Тъй като нашият син отдавна живее с желанието за братче/сестриче и постоянно пита кога? кога?, заедно с татко му проведохме горе долу следния разговор:
- Ти нали много искаше да има братче или сестриче?
- Да.
- Все още ли искаш?
- Да.
- Ами ние с татко ти (майка ти) много се обичахме и сега в корема й расте нашето бебе.

Той беше много радостен.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 967
Надявам се скоро да ми предстои Simple Smile Но знам какво са разказали учителките в ДГ на едно дете, чиято майка се чудила как да му каже, че е бременна: Та жената помолила една от учителките и те казали на детенцето да отидат с майка му на църква, да запалят свещички и то да се помоли скоро да има братче или сестриче и че ще стане чудо; така и станало и малко след това детето дотърчало в градината с бун радостен вик, че чудото е станало и ще си имат бебе Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 9
  • Мнения: 393
 Аз казах на каката,че ще има нещо за което много ме е молила и да се опита да отгатне-едно от първите неща,които изброи беше братче или сестриче.Тя беше толкова радостна и превъзбудена,че само повтаряше"Ама наистина ли?"-беше супер изживяване и за нея и за мен.

# 10
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Тя искаше да става кака и затова директно и казахме, че в корема ми има малко бебче и след няколко месеца ще разберем какво е братче или сестричка. С баща и ме чакаха след първия ми преглед и веднага им показах на снимката от ехографа малкото човече. Винаги когато имаше възможност я взимах с мен на консултации.

# 11
  • Мнения: 58
Още щом разбрахме му казах,защото много обича бебетата и знаех че ще се зарадва!Но още съм във втория месец и като не ми личи той забравя и понякога не е много внимателен така,че се налага да му напомням!Има време ще свикне с мисълта и се надявам всичко да е ОК  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт